Skocz do zawartości
Forum

Badania gastrologiczne przy podejrzeniu endometriozy


Gość BarbaraPss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ogólnie od jakiegoś czasu cały czas kłuje mnie podbrzusze. Ginekolog chce sprawdzić czy nie mam endometriozy (laparoskopia), ale przedtem zalecił konsultację u gastrologa i urologa. Idę prywatnie,więc nie chcę ileś razy chodzić, czy ktoś wie jakie badania warto zrobić przed wizytami? tak,żeby na wizytę iść już z wynikami?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość endometrioza12

Choruję na endometriozę. Jedynie laparoskopia jest w stanie potwierdzić chorobę. Badanie CA-125 można zrobić, ale nie zawsze przy tej chorobie wychodzi podwyższony wynik. Morfologię zawsze mam idealną, także nie musisz wcale jej robić, chyba, że przed laparoskopia. Usg nie wykaże endometriozy. Jedyne badanie, które pomogą wykluczyć inne choroby, to kolonoskopia, usg jamy brzusznej.. Z morfologii CRP i OB, czy nie ma stanu zapalnego. Wytrwałości życzę i zdrówka

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak laparoskopia ma zdiagnozować tą chorobę ,przecież najpierw trzeba wykryć gdzie się ewentualnie umiejscowiła ,a dopiero potwierdzić laparoskopią,ja tak na logikę biorę ,nie znam się na tym,jest to badanie inwazyjne,wg mnie to ostateczność.

Dziwię ,że ginekolog nie zrobił nawet usg ,żeby wykluczyć na jajnikach czy na macicy,
a stosując spychotechnikę ,od razu odesłał do innych lekarzy,bo za każdą wizytę kasa...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość endometrioza12

ka-wa no widać, że się nie znasz, nie masz pojęcia na ten temat. Na temat choroby jaką jest endometrioza, diagnozy, leczenia itp. itd. Podczas laparoskopii sprawdza się gdzie endometrioza się umiejscowiła, ewentualnie jeśli już jest robi się koagulację ognisk endometrialnych i wysyła wycinki na hist.-pat. Wg Ciebie to ostateczność, ale niestety przy tej chorobie to początek. Usg ognisk nie pokaże, jedynie torbiele, ale też nie będzie zbytnio wiadome czy to są torbiele czekoladowe.. Myślę, że jak się nie wie, czegoś na pewien temat, to się nie wypowiada i nie wypisuje pierdół, że laparoskopia to ostateczność, bo dla wielu kobiet to na pewno ulga w cierpieniu... W moim przypadku też tak było. I niestety ale usg (które tak chwalisz i polecasz) nie wykazuje wielu schorzeń..

Odnośnik do komentarza

usg nie wykaże endometriozy, nie ma najmniejszej szansy. tak samo wszelkie badania krwi. laparoskopia , często robiona w celach "zwiadowczych" może nam dać ostateczną diagnozę, czasem jest umiejscowiona w trudnodostępnych obszarach (jelita, pęcherz, jajniki) że laparoskopia to nie jest ostateczność a badanie które da ostateczny wynik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...