Skocz do zawartości
Forum

Silny lek na przeziębienie


Gość Dedi

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra informacja jest taka, że w tym roku też działają centra infekcyjne Lux Medu dedykowane "grypowiczom" - sama korzystałam i jestem bardzo zadowolona przede wszystkim z szybkiego terminu wizyty i konkretnej reakcji lekarza. Wystarczyło tylko, że się zarejestrowałam przez Portal Pacjenta i wizytę miałam praktycznie od ręki.

Odnośnik do komentarza
Gość Mariczka34

Moim zdaniem jeśli chorujecie na przeziębienie, to powinniście sobie zrobić wolne i spędzić ten dzień w domu na kurowaniu sie. Po pierwsze choroba o wiele szybciej minie i nie narazicie się na rozwinięcie jej w coś poważniejszego. Po drugie nie będziecie zarażali innych. Na początku polecam nie faszerowac się antybiotykami, ale postawić na naturalne sposoby leczenia

Immunofort: http://www.lekinatury.pl/pl/nasze-produkty/immunofort.html - jest to ziołowy środek wspomagający leczenie przeziębienia
Ciepła kołderka
Lekka i pożywna dieta
Oraz czosnek i cebula

Odnośnik do komentarza
Gość prosisz i masz

Rónolegle
1) Zwalczać katar płukanką: woda + sól + dentosept + azulan. 2) Płukać gardło i nosogardło, wciągając roztwór każdą dziurka nosa z osobna.
2) Fervex
3) Mleko gotowane, masło, miód, czosnek

Odnośnik do komentarza
Gość do etorki

[quote="~etorka"]na mnie takie sposoby nie działały po kilku latach męczenia się z regularnymi przeziębieniami poszłam się zaszczepić przeciwko grypie w lux medzie od dłuższego czasu mam problem z głowy.[/quote
SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
niebyt mondra babo, zaszczepiłaś się przeciw grypie a nie przeciw przeziębieniu. Przeziębienie należy przeleżeć, a każde "przechodzenie"grozi zapaleniem płuc i później rakiem płuc.
Podczas przeziębienia występuje katar i rzuca się ból gardła a nawet angina. Podczas leczenia przeziębienia, należy leżeć w łóżku i brać leki napotne, najlepiej Aspiryna C rozpuszczalna, oraz likwidować katar metodą wyżej podaną.

Odnośnik do komentarza
Gość do Mahometa

~Mahomet
A mi grypa zawsze siada na oskrzela i wtedy pomaga mi tylko biseptol

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Mahomet, co ty pieprzysz, biseptol/sulfonamid został wycofany już w poprzednim wieku. I nie niszczył bakterii, a tylko hamował ich rozwój. Węszę, że na oskrzela siadła ci muszka hiszpańska, zaraz po tym jak ugryzła cię w żołądź twojego małego siurka i dałeś dupy na dupie. buaaahhhhaaaa

Odnośnik do komentarza

Oczywiście bardzo lubię leki naturalne, stosuję miód, cytrynę, imbir czy sok malinowy ale na silny przypadek przeziębienia czy grypę to za mało. Dlatego ja stosuję leki apteczne, choć najczęściej wybieram ziołowe. Kupuje online tu www.aptekamirowska.pl maja dobre zaopatrzenie, szybko wysyłają zamówienie.

Odnośnik do komentarza

Aspiryna zawsze jest dobra na wszelkie gorączki i przeziębienia. Jezeli chodzi o ból gardła, to cevitt gardło chyba jest najskuteczniejszy, bo tworzy warstwę ochronną i szybko łagodzi ból. Jeżeli mocno cię dopadlo, to warto trochę zwolnić i wygrzać się w łóżku.

Odnośnik do komentarza

Silny lek na przeziębienie może wręcz Cię bardzo osłabić, lepszym rozwiązainem jest reguralne stososwanie naturalnych 'wzmacniaczy' jak na przykład toniki z witaminami Floradix. Taka suplementacja wzmacnia organizm i nie pozwala na bezmyślne chorowanie, wiadomo każdy ma inaczej ale ja u siebie nie zaobserwowałam zadnego przeziębienia od dwóch lat;)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem trzeba dać lek o działaniu przeciwzapalnym, żeby nic się z tego nie rozwinęło. Syrop na kaszel powinien być naprawdę skuteczny. Jestem zdania, że smaczny być nie musi. Na katar wystarcza w zupełności spray oxalin, dzięki temu nie będzie trwał dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Francaaa

~propka
~Schala
Warto zaopatrzyć swoją domową apteczkę w pastylki na gardło z http://www.cevitt.pl/ Są idealne dla osób, które dużo używają swojego głosu i cierpią na suchość w gardle. Tabletki zawierają kwas hialuronowym witaminę C i cynk. Pomagają również w walce z kaszlem.

Czy ten Cevit jest na recepte?

Na szczęście bez recepty, a ulga po użyciu duża. Poszukaj po okolicznych aptekach, a latwo znajdziesz również w internetowych.

Odnośnik do komentarza

Na wzmocnienie przed podróżą to polecam coś skutecznego, czyli syrop sambucol. Są też pastylki i saszetki. Możesz wybrać, co Ci tam pasuje, ale w każdym razie owoce dzikiego bzu są bardzo dobre nie tylko w leczeniu przeziębienia, ale też mu zapobiegają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...