Skocz do zawartości
Forum

Deprsja a schizofrenia


Gość Wega7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wiedzieć kiedy mówimy o depresji, a kiedy o schizofrenii ? Jak stwierdzić że chorujemy na depresje a nie na schizofrenie? Czytałem ten temat nie chodzi mi o to że w schizofrenii chorzy słyszą głosy i mogą mieć omamy bo to już wiem. Penetrując internet porównywałem objawy obu tych chorób, i są one tak podobne że trudno jest mi znaleźć różnice. Zarówno w depresji jak i w schizofrenii występują objawy obniżony nastrój, apatia, spłycenie emocjonalne, rozkojarzenie, problemy z mową, myśleniem i tak dalej i tak dalej... Jak się diagnozuje te choroby i kiedy możemy mówić że ktoś ma na 100% schizofrenie a nie depresje i na odwrót. Mi psycholog kazała porozumieć się z psychiatrą bo twierdzi że mogę mieć schizofrenie. Już od prawie roku mam obniżony nastrój spłycone emocje i muszę czasem znajdywać słowa w głowie. Jeszcze przed tymi objawami cierpiałem na nerwice,ale nie mam mani prześladowczych, nie słysze głosów, nie uciekam od ludzi i nie zamykam się w pokoju. Po prostu jest u mnie epizod takiej depresji która jest długa. Specjalista powiedział że taki stan trwa u mnie za długo dlatego też skierował mnie do psychiatry. Nie powiem jestem zdenerwowany i chciałbym rozwiązać jakiś test przez internet i gdybyście mogli odpisać na moje pytania byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...