Skocz do zawartości
Forum

Złe relacje z ojcem a problem w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi


Gość stworek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odkąd pamietam zawsze byłam odmieńcem. Z ojcem nigdy nie miałam dobrych kontaktów, bo do mojego 12 r.ż. miał problemy z alkoholem, a potem gdy wyszedł z tego to dalej nie uznawał mnie jako pełnowartościowego członka rodziny i gdy pojawiał sie jakikolwiek problem zawsze mówił że to moja wina i nie wazne co było przyczyną to uważał, że sama jestem sobie winna. Nigdy nie mogłam liczyć na jego pomoc, widział zawsze innych np. moje kuzynki zawsze je chwalił a mnie zawsze ganił. Strasznie mnie to bolało i przyrzekłam sobie, że nigdy nie będe w taki sposób ranić ani traktować ludzi. staram się nie tworzyc ani nie wikłać sie w żadne konflikty. Zachowuje duży dystans do ludzi nie potrafie im zaufać, bo czuje, że nie są szczerzy. I to nie jest jakieś moje wyczulenie tylko wielkokrotnie praktyka potwierdziła moje przeczucia. To jest moim jakby bezpiecznikiem przed kłopotami- ale to powduje, że nie mam przyjaciół i nie potrafie nawiązac z ludzmi dłużej znajomości niż np. spotkania na uczelni lub w pracy. Jak sobie z tym radzić ??

Odnośnik do komentarza

W domu byłaś niedowartościowana,to fakt,ale tak czy tak ,masz racje ,że ludzie nie są do końca szczerzy i zawsze trzeba mieć ograniczone zaufanie /szczególnie do płci odmiennej/ ,żeby przeżyć mniejsze rozczarowanie jakby co
,ale to nie powinno przeszkadzać w nawiązywaniu znajomości,
zobaczysz jak się zakochasz,wszelkie bariery znikną,bo trzeba komuś zaufać, a jak się "przejedziesz" to się mówi trudno,jeszcze nie jedno rozczarowanie przed Tobą,
tak samo z koleżankami ,jak Cię jedna zawiedzie to nie znaczy ,że zrobi tak druga,
trzeba myśleć pozytywnie,nie przejmować się porażkami,głowa do góry:)

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Cześć stworku :-)
Nie Ty jedyna jesteś odmieńcem nie potrafiącym zaufać ludziom. Nic a nic się nie dziwię, bo generalnie ludzie nie są warci zaufania. Jednak to wszystko prowadziłoby do całkowitej izolacji a to już nie jest dobrze.
Nie musisz przecież obdarzać innych ludzi bezgranicznym zaufaniem. Postaraj się wybrać to, czego nie chcesz odkrywać i z całą resztą siebie zdobywaj znajomych, przyjaciół. Nie raz jeszcze się przekonasz, że większość znajomości jest tylko powierzchowna i tak musi być.
Prawdziwego przyjaciela, przyjaciółki nie jest łatwo znaleźć i czasami trzeba na to poczekać.
Postaraj się być trochę bardziej otwartą, nie traktować innych jako zagrożenie. Przecież tak naprawdę nie mogą Ci nic zrobić jeśli dowiedzą się czegoś o Tobie.
A może po prostu musisz się zakochać?
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...