Skocz do zawartości
Forum

Spotkanie z chłopakiem z Internetu


Gość Nutella2

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pisałam z takim chłopakiem i on powiedział mi że mnie kocha, a ja też go kocham i piszemy do siebie ciągle czułe słówka, flirtujemy itp. Ale no właśnie...Ja jestem z Częstochowy, a on z Kielc. Umówiliśmy się że za tydzień spotkamy się w Jędrzejowie czyli każdy z nas przejedzie połowę drogi. Rodzice nie wiedzą że z nim piszę, a gdybym chciała jechać musiałabym ich okłamać. Nigdy nie byłam sama w obcym mieście. Mam dopiero 13 lat. On powiedział że kupi mi bilet, że sam z powrotem zaprowadzi mnie do autobusu, będzie o mnie dbał itp. Mam go w znajomych na fejsie, on wie jak wyglądam i ja wiem jak on, mimo tego nie jestem pewna co do tego spotkania...

Odnośnik do komentarza

Witaj
Odległość bywa bardzo wyniszczająca i samo jej występowanie utrudnia w utrzymaniu znajomości. Poza tym przede wszystkim postaraj się być odpowiedzialna, jakbyś nie chciała gdzie się kończy niezobowiązująca znajomość świata wirtualnego zaczyna się życia realność i zdarzenia które nie powstrzyma się już kliknięciem. Nie sądzę by spotkanie z osobą poza terenem zamieszkania było właściwym posunięciem. To co w Twoich oczach może być fajne, ze strony Twoich opiekunów już takie nie będzie. Niestety to wszystko jest tak ułożone, że do czasu nieuzyskania pełnoletności ktoś inny ponosi za Ciebie odpowiedzialność. I co tu ukrywać, to co się Tobie może wydawać miłością w rzeczywistości okazuje się koszmarem za który w dużym stopniu poniesiesz konsekwencje. Raczej pokłamanie rodziców nie będzie dobrym rozwiązaniem a wręcz niestosownym jak to spotkanie. Poza tym jeśli chodzi o spotkanie, takie miejsce spotkania w połowie drogi ma sens gdy dana znajomość rozwinie się wystarczająco. To miłe że chłopak chce Cię za sponsorować jednak to nie zmienia faktu, że to on powinien całą drogę pokonać sam, a o zaistniałej sytuacji powinni być poinformowani opiekunowie czyli rodzice. Inaczej to zawsze ma krótkie nogi a zakazy później przynoszą z sobą tylko rozgoryczenie wraz ze łzami.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pisałam z takim chłopakiem i on powiedział mi że mnie kocha, a ja też go kocham

Mam dopiero 13 lat

Nie wiesz co to miłość dziewczyno. Nie odróżniasz miłości od zakochania :)

Rodzice nie wiedzą że z nim piszę, a gdybym chciała jechać musiałabym ich okłamać. Nigdy nie byłam sama w obcym mieście.

Nie powinnaś jechać. Sama dobrze zdajesz sobie z tego sprawę nawet. A moim zdaniem to nawet ci nie wolno i twoi rodzice ci na bank zabronią. Każdy zdrowy i kochający swoje dzieci rodzic by tak postąpił.

Mam go w znajomych na fejsie, on wie jak wyglądam i ja wiem jak on

Czyli jak mam w profilu 107 lat to jest to prawda?
Skąd wiesz, że to nie starszy pan, który się podszywa pod małolata i umawia się z małolatami przez internet? Nie oglądasz telewizji?

mimo tego nie jestem pewna co do tego spotkania

Zaproś go do domu i uprzedź o tym rodziców. Tak samo powiedz im, że sobie z nim piszesz zamiast to ukrywać, czego się boisz? Że mamie się nie spodoba?
Jak chłopak twierdzi, że cię "kocha" to przyjedzie do ciebie, proste prawda?
Powiedz mu po prostu prawdę, że nie wolno ci jechać, nigdy nie byłaś w obcym mieście, że zapraszasz go na obiad z rodzicami itd.
Potem możecie się przejść gdzieś razem prawda? I wszyscy będą zadowoleni.

Naprawdę weź się zastanów. I pogadaj z rodzicami przede wszystkim! Spytaj co masz zrobić, a nie szukasz porad na internecie. Po to masz rodziców, że możesz im wszystko powiedzieć a oni ci wszystko wybaczą, więc nie musisz się przed nimi niczego wstydzić.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jestem tego samego zdania, co Przedmówcy. Tak naprawdę nawiązując znajomość poprzez internet nigdy nie masz pewności, że druga osoba jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Dlatego ze względu przede wszystkim na Twoje bezpieczeństwo powinnaś nalegać, aby pierwsze spotkanie odbyło się u Ciebie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość mariczka12345

hej szukam chłopaka ktury będzie miły przystojny będzie blondynem i będzie bardzo piękny i cudowny. chce sie z nim spodkać gdzieś bardzo bliszko i zeby nie był gejem ani zeby nie był zboczeńcem. dziekuje i prosze o końtakt szuka chłopak w wieku 15-16 lat nie więcej lat .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...