Skocz do zawartości
Forum

Test konsumencki Colgate


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Czekałem z napisaniem tej opinii kilka dni aby nie było to pierwsze wrażenie ale wynik kilku dni obserwacji. Wydaje mi się że mogę już dokonać oceny przysłanych mi płynów za które bardzo dziękuję. Zacznę od początku. Pojemność butelki 500ml i jej kształt, praktyczna i ergonomiczna. Może również przydała by się wersja podróżna np. 250ml. Patrząc na przednią etykietkę widzę rebus z cyfrą 12 na tle ładnej szaty graficznej. Teraz odwracam butelkę i czytam. Na butelce zawierającą płyn sensitive nic nie czytam bo nie widzę a z drugiej butelki mogę dowiedzieć się prawie wszystkich potrzebnych rzeczy. Drobna uwaga, sposób użycia jest napisany małą czcionką i trudno go przeczytać, nie zawiera również informacji jak częste zalecane jest stosowanie płynu. Znajduję też rozwiązanie rebusu, 12 korzyści na 12 godzin. Odrobina fantazji i można pokusić się o 24 korzyści. Mam wątpliwości czy ich wymienianie jest konieczne. Nie widzę natomiast terminu przydatności do użycia. Wprawdzie na fioletowej butelce jest wytłoczona data 24/05/13 ale nie wiem co oznacza, datę produkcji czy przydatności. Drugi płyn natomiast nie posiada żadnej daty. Zagadką dla mnie jest również kolor płynów/butelek . Dlaczego delikatna mięta jest różowa, a świeża mięta fioletowa. Osobiście bardziej skłonny jestem wlać do ust coś różowego niż fioletowego który to kolor kojarzy mi się z denaturatem czy gencjaną. Podsumowując temat butelki, bez rebusu z czytelnym opisem z tyłu i opakowanie jest pierwsza klasa. Nalewam sobie 20ml płynu do ust i…. No właśnie, wszystkie płyny jakie do tej pory stosowałem zalecane były w dawce 10ml. Dlatego jak zaaplikowałem sobie 20ml to napotkałem mały kłopot z pomieszczeniem tego w ustach, nie mówiąc o płukaniu. Po kilku dniach nie sprawiało mi to już jednak problemów. Zaznaczę tu że nie łączę płukania jamy ustnej z gardłem. Pozostaję przy samej jamie ustnej, z nieznanych mi powodów nie mogę połączyć tych dwóch czynności jedną dawką płynu. Dozowanie w ilości 20ml powoduje że płyn idzie jak woda, z ekonomicznego punktu widzenia płuka również kieszeń. Nie wyobrażam sobie również dziecka które płuka usta taką ilością płynu. Ale wszystko to rekompensują doznania jakie dostarczają oba płyny w trakcie i po płukaniu. Mają one smak który bardzo mi odpowiada. Delikatna mięta jest bardzo, bardzo delikatna wręcz lekko wyczuwalna , natomiast świeża mięta jest również delikatna z bardziej intensywną nutą smakową. Nie powodują pieczenia i sprawiają że w ustach jest bardzo przyjemne uczucie świeżości bez dominacji jakiegoś smaku w tym wypadku mięty. Moim skromnym zdaniem w gestii smaku zachowałbym consensus i nic nie zmieniał. Świeżość w ustach po zastosowaniu płynu Colgate utrzymuje się bardzo długo. Nie będę tu operował czasami, ale jest to dla mnie okres całkowicie zadawalający. Co zauważyłem jeszcze przez ten czas. Zmniejszyło się krwawienie dziąseł podczas mycia zębów, a myję je dość solidnie. Pokuszę się również o stwierdzenie że zmniejszyła się nadwrażliwość zębów. Nie stały się nieczule, ale już nie reagują tak gwałtownie na ,,wrogie” bodźce ze świata zewnętrznego. Miałbym duży kłopot gdyby musiał się zdecydować który płyn używać np. na stałe i dodam że do tej pory nie rozwiązałem tego dylematu. Będąc zdrowym na ciele i umyślę poleciłbym każdemu oba te płyny. Ich walory smakowe i zaobserwowane skutki działania są godne polecenia moim bliskim. Zakończę sentencją J.P. Eckermanna która mi się tu nasuwa ,,Smaku nie można sobie wykształcić obcując z gustem przeciętnym, ale ocierając się o najdoskonalszy”. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Moja opinia po testach płynu do płukania jamy ustnej Colgate Plax Complete Care

1. Ocena opakowania płynu Colgate Plax Complete Care

opakowanie zasługuje na uznanie - wizualnie, ze względu na kolor, na wielkość (500 ml) i kształt, nakrętka mogłaby by być albo przezroczysta, albo srebrna, tak jak naklejka - byłby bardziej "ekskluzywny", no ale tutaj raczej chodzi o to, by pomógł w walce z oddechem i świeżością oraz zdrowiem zębów. Opakowanie ważna sprawa, bo przyciągnie wzrok, a potem już jeden krok, by sięgnąć po jego zawartość, więc dobrze jest, gdy na opakowaniu znajdziemy skład płynu, opis działania, super, że na 1 planie od razu w oczy się rzuca, że na 12h wystarcza ochrona.
opakowanie jest też wygodne w użyciu, łatwo je chwycić, nawet jeśli mamy śliskie ręce.

2. Ocena smaku płynu Colgate Plax Complete Care

smak wyrazisty - świeża mięta, spodziewałam się dużej ostrości, nieprzyjemnej wrażliwości, ale na szczęście smak okazał się "łagodny", ale wyrazisty i co najważniejsze jego smak jest długo odczuwalny.

3. Efekt stosowania płynu Colgate Plax Complete Care

nie potrzeba dużej ilości, by oczyścić trudno dostępne miejsca, odświeża oddech, nie zawiera alkoholu, więc może wg mnie być stosowana również przez starsze dzieci oraz przez kierowców, by potem policja nie miała żadnych wątpliwości ..., zapobiega powstawaniu osadu, nie powoduje uczucia pieczenia - mamy zapewnioną świeżość bardzo długo i nie musimy się martwić, że coś będzie nam przeszkadzało, piekło.

oraz 2 płyn wg mnie bardziej delikatny, tak jak głosi jego nazwa, ale równie skuteczny i dla naszych zębów, dziąseł bezpieczny:

1. Ocena opakowania płynu Colgate Plax Complete Care Sensitive

różowy płyn kusi swym cukierkowym wyglądem przez przezroczyste opakowanie (500 ml), pierwsze wrażenie - idealny dla kobiet :), może też dla dzieci, bo się skuszą, by o ząbki i dziąsła dbać, tutaj również przydałaby się inna zakrętka, bo ta biel niestety nie pasuje, trochę cały efekt psuje.

2. Ocena smaku płynu Colgate Plax Complete Care Sensitive

smak Delikatna mięta - delikatna, ale skuteczna i dla dziąseł oraz zębów bezpieczna, nie "gryzie", nie drażni, pozostawia miły posmak w ustach i uczucie świeżości

3. Efekt stosowania płynu Colgate Plax Complete Care Sensitive

zęby pozbyły się osadu po kawie, herbacie i płyn jakby nawet trochę je zabezpieczył przed następnym nalotem, świeży oddech pozostał na długo, dokładnie wypłukał wszystkie zakamarki, jest delikatny, nie drażnił dziąseł, krwawienie z dziąsła również ustało, nie zawiera alkoholu, więc jest to dodatkowy plus

Jeden i drugi płyn był testowany przeze mnie, mojego męża i synów, wszyscy jesteśmy zadowoleni z ich działania, możemy częściej się uśmiechać, bez obawy, że coś po myciu zębów i ich płukaniu jeszcze na nich pozostało. Mąż stwierdził, że jemu bardziej odpowiada płyn w fioletowej butelce, może to kwestia większej intensywności smaku, a może koloru butelki, bo róż, no cóż, na niektórych źle ten kolor wpływa, a może się mylę ...

Ja preferuję różowy, bardziej delikatny smak, a działanie to samo, synowie stwierdzili, że będą używać raz ten, raz ten, no zobaczymy, ważne, że obydwa swoje zadanie spełniły i się sprawdziły i szczerze polecam, a jeśli chcecie go zabrać gdzieś ze sobą, to można przecież przelać do mniejszej buteleczki :)

Odnośnik do komentarza

Colgate Plax Complete Cere i Colgate Plax Complete Cere Sensitive
Ogromnie cieszę się, że znalazłam się w gronie testerów za co bardzo dziękuję.
Oto moja recenzja:
Podoba mi się kolorystyka płynów, jest bardzo zmysłowa i kobieca. Natomiast strasznie razi mnie biała nakrętka. Po prostu nie pasuje.
Praktyczne jest duże opakowanie - takie rodzinne.
Etykiety zawierają wszystkie niezbędne informacje natomiast dużo lepsza jest etykieta z fioletowego płynu. Zarówno układ jak i granatowe napisy na białym tle są czytelniejsze.
W skład preparatu wchodzi fluorek sodu, który wzmacnia zęby przez silną ochronę szkliwa co jest zaletą.
Wolałabym, żeby powierzchnia butelki (chociaż częściowo) była chropowata przez co stałaby się mniej śliska.
Dozowanie płynu jest łatwe ale, tak jak piszą poprzednicy, kreska sugerująca ilość płynu jest mało widoczna.
Zapach jest subtelny w różowym płynie i bardziej wyrazisty w fioletowym. Czyli tak jak być powinno.
Smak jest delikatny, miętowy a od indywidualnych upodobań zależy, który bardziej nam przypadnie do gustu. Dużym atutem jest, że podczas płukania nie czuć pieczenia i że produkt nie zawiera alkoholu.

Po regularnym stosowaniu mogę stwierdzić, że moje zęby są czyste, lśniące, zdrowe i nie czuję nieprzyjemnego osadu.
Mój oddech jest zawsze świeży.
Mam problem z powracającymi aftami a w trakcie stosowania płynów nie pojawiła się żadna. Czyli bakterie, które miałam w buzi zostały całkowicie usunięte.
Kiedyś, znajoma lekarka poradziła mi, że podczas infekcji gardła - kiedy boli, również można stosować płyny do płukania jamy ustnej. Wypróbowałam i rzeczywiście to prawda. Ból zelżał i szybko się skończył.
Z całego serca polecam stosowanie tych płynów nawet dla dzieci, które nie mają ani czasu ani cierpliwości na długie i dokładne szczotkowanie zębów. Mojemu 7 letniemu synowi spodobał się płyn Sensitive ze względu na delikatność smaku.
Płyny Colgate stanowią idealne uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

monthly_2013_11/test-konsumencki-colgate_1174.jpg

monthly_2013_11/test-konsumencki-colgate_1175.jpg

Odnośnik do komentarza

Colgate Plax Complete Cere oraz Colgate Plax Complete Cere Sensitive.
Zgłosiłam się do testów, i otrzymałam produkt do przetestowania, jestem niezwykle zadowolona i wdzięczna!

Opakowania są miłe dla oczu, wyróżniają się na sklepowej półce. Pojemność odpowiednia, w zupełności wystarczająca, dzięki czemu opakowanie wraz z płynem, nie jest za ciężkie. Wygodnie trzyma się w ręce. Poprzez białe nakrętki łatwo można dozować płyn.

Obecnie jestem w ciąży w 8 miesiącu, od początku miałam problem z tolerowaniem mięty.. czy to w pastach do zębów, czy jako herbata.
Jestem bardzo bardzo mile i pozytywnie zaskoczona! Wreszcie znalazłam płyn który będę polecać każdej kobiecie z podobną przypadłością. Mięta nie jest zbyt "natarczywa" szczególnie w wersji Sensitive, która jest po prostu świeża, delikatna, i przede wszystkim nie doskwierają mi mdłości i nie męczą wymioty stosując te płyny. Są genialne!!!

Mam wrażenie, że podczas stosowania płynów Colgate, krwawienie z dziąseł które nasiliło się w czasie ciąży, zmniejszyło się. Dziąsła i zęby nie są, aż tak wrażliwe jak wcześniej. Świeży oddech towarzyszy mi jeszcze długo po zastosowaniu płynu. Zmniejszył się także osad na zębach.

Z pewnością płyny Colgate poleciłabym każdej kobiecie w ciąży, i nie tylko. Są na prawdę warte i godne uwagi. A przede wszystkim działają!

Odnośnik do komentarza
Gość Kinga Trepkowska

Bardzo się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się o wygranej w konkursie i gdy otrzymałam płyny do płukania jamy ustnej Colgate Plax Complete Care i Complete Care Sensitive. Odpowiada mi opakowanie płynu, myślę, że 500 ml to pojemność w sam raz. Podoba mi się grafika etykiety, ma dobrze dobrane kolory, są dopasowane pod kolor płynu, ale zaakcentowałabym większy motyw zęba/ów, żeby wszyscy od razu widzieli do czego służy płyn. Informacje na etykiecie są wystarczające, lecz słabo widoczny jest napis w języku polskim. Po prostu nazwa jest za mała. Osobiście podoba mi się bardziej układ graficzny na fioletowym płynie - jest lepiej czytelny i widoczny niż na różowym. Ogólnie kształt butelki jest wygodny do trzymania w ręce. Sposób dozowania płynu jest szybki, ale kreska- miarka jest słabo widoczna. Smak płynów mi odpowiada, jest podobny do smaku pasty do zębów, czuć delikatną i świeżą mięte. Po zastosowaniu płynu zauważyłam, że zęby są gładkie, lśniące, doczyszczone w trudno dostępnych miejscach, mają wzmocnione szkliwo, a przede wszystkim odczuwalny jest świeży oddech. Zauważyłam mniejszą ilość kamienia nazębnego. Płyn złagodził trochę nadwrażliwość moich zębów. Dziąsła nie krwawią, ani nie bolą. Z pewnością poleciłabym te płyny rodzinie i znajomym, ponieważ dobrze działają, posiadają dobry wpływ dla naszej jamy ustnej.

Odnośnik do komentarza

Napiszę opinię o produkcie: Colgate Plax Complete Care Sensitive, ponieważ to jego miałam pierwotnie dostać. Oczywiście bardzo się ucieszyłam z drugiej buteleczki.

Nigdy nie stosowałam żadnego płynu do płukania. Chciałam kupić, ale za każdym razem odstraszała mnie cena, tym bardziej bardzo się cieszę z możliwości testów. Po spróbowaniu już wiem, że pozostanie on ze mną na długie lata, ale od początku...

Bardzo podoba mi się pojemność butelki i to, że jest bardzo wygodna w użyciu. Płyn ma bardzo przyjemny kolor i miłą dla oka grafikę. Wszystkie potrzebne mi informacje znalazłam na etykiecie. Jedynym minusem jaki widzę jest to, że mimo uważnego oglądania korka nie znalazłam nigdzie kreski, która miałaby wyznaczać 20 ml. Jest tam dużo nieregularnych linii i nie wiem, która jest właściwa.

Smak i zapach płyną są bardzo przyjemne. Nie są zbyt intensywne. W ustach przez długi czas czuje się ten delikatny miętowy posmak.

Nie będę ukrywać, że jestem wprost zachwycona działaniem płynu Colgate Plax. Podstawowym powodem jest to, że wyleczył aftę, która powstała zaraz zanim dostałam przesyłkę. Czy potrzeba większego dowodu, że produkt działa i spisuje się na szóstkę? Drugi bardzo ważny powód pojawił się niedługo potem. Gdy wyjeżdżałam na długi weekend zapomniałam wziąć z sobą mojego płynu i wróciłam z bolącymi dziąsłami. Minęło kilka dni kiedy znów go stosuję i problem znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!
Zauważyłam też mniejszą ilość kamienia nazębnego, zniknął problem nieprzyjemnego zapachu z ust i zęby jakby trochę mniej reagowały na zmiany temperatury podczas posiłku.

Z pewnością poleciłabym produkt rodzinie oraz z znajomym i już to zrobiłam. Chętnie chwalę się możliwością testu oraz wnioskami jakie wysnułam w jego trakcie. Polecam go, ponieważ jest warty polecenia i wiem, że każdy kto go spróbuje nie będzie zawiedziony.

Zapisałam się do testów właśnie z powodu nadwrażliwych zębów i dziąseł i widzę, że znalazłam lekarstwo na całe zło! Dziękuję zarówno abcZdrowie.pl jak i firmie Colgate za możliwość testowania.

Odnośnik do komentarza
Gość Dorota Sibiga

Dziękuję że mogę testować płyny do płukania ust.
1.opakowanie płynu do płukania ust odpowiada mi jest wydajne,grafika na etykiecie jest czytelna i elegancka,informacje na etykiecie według mnie są wystarczające,butelka płynu kształt,estetyka,wygoda,też mi odpowiadają,sposóbem dozowania płynu też niemam problemu,wlewam ile potrzebuje,do wypłukania jamy ustnej i zębów.Odnośnie koloru płynów,wolałabym aby aby ich kolory były tradycyjne;zielony,niebieski w tych odcieniach się prezentowały w butelce.
2.Smak płynu jednego zbyt słaby delikatny,a drugi mi odpowiada wyrazisty.Smak płynu opisałabym tak;sodkawy,drugi Swieża mięta.
3.Z efektów po stosowaniu obydwu płynów jestem zadowolona,ponieważ długo działaja jak zapewnia producent 12 godz.działanie,rano nie czuję osadu,nalotu na zębach i jamie ustnej,moje wrażliwe zęby też są ukojone,przez zasługę fluorku sodu 0,05% i szkliwo wzmocnione,dziąsła są w lepszym stanie niż były nie krwawią czasami jakmiało to miejsce wcześniej kiedy nie używałam płynu.Poleciłabym te płyny Colgate Plax rodzinie,znajomym dlatego że są dobre ,wydajne,spełniają swoje zadanie 12 godz.,godne uwagi zakupu,polecam z własnego doświadczenia,bo miałam okazję wypróbować,na sobie.

Odnośnik do komentarza

Ja i moja najlepsza przyjaciółka, Panna Aparatka Ortodontyczna, od pewnego czasu szukamy partnera nie tylko na czas trwania naszej znajomości, ale o wiele, wiele dłużej. Na drodze stanął ON - Colgate Plax Complete Care i Colgate Plax Complete Care Sensitive. Oba oblicza zrobiły na nas niesamowite wrażenie - mają 12 cech idealnego towarzysza. Ale o wnętrzu później. Wszyscy wiedzą, że liczy się pierwsze spojrzenie. Co my zobaczyłyśmy?
- wysoki ( aż 500 ml pojemności niekończącej się przyjemności )
- elegancki i nowoczesny ( grafika na koszulce - etykiecie - hit sezonu, kolory płynu - różowy i fioletowy - kobiety je uwielbiają, to najnowszy krzyk mody! )
Grafika z przodu - ponadczasowa klasyka, zawiera ważne informacje i przesłania, stonowane barwy, pasujące do jego wizerunku przyjaciela pań. Colgate Plax Complete Care/Sensitive ma zachwycający, męski wygląd - szeroki w barkach, mimo to obejmuję go jedną ręką. Estetyczny w każdym calu. Panna Aparatka zauważyła pewną niedogodność - dozowanie płynu nie jest najlepsze - co prawda nakrętka jest duża, jednak informacja na etykiecie jest nieprecyzyjna. Cóż bowiem oznacza - " Napełnij nakrętkę do wysokości kreski "? Nasze pytanie - której kreski?
Colgate Plax Complete Care smakuje niczym świeża mięta, natomiast Colgate Plax Complete Care Sensitive jak delikatna mięta. Obie z Aparatką uwielbiamy subtelność, dlatego stawiamy na tego drugiego ( mamy nadzieję, że pierwszy się nie obrazi - również go lubimy, jednak jesteśmy troszkę staroświeckie i jego świeżość za bardzo nas zaskakuje ). Delikatna mięta przywołuje na myśl lato, gdy leżąc na kocu popijam orzeźwiającą herbatę z tym ziołem. Cudowne smaki lata, nie do zastąpienia! Panna Ortodontyczna lubi posmak mięty niczym smak gumy do żucia, którą ja zajadałam w dzieciństwie.
Nadeszła pora na wymarzone, 12 cech idealnego towarzysza.
1. Zapewnia 12-godzinną ochronę przed bakteriami - to nasz prywatny ochroniarz, zawsze obroni, chroni przed złem i występkiem
2. Usuwa do 99,9 % bakterii - zło i występek nie mają szans!
3. Wzmacnia szkliwo - wzmacniając naszą relację
4. Pomaga zapobiegać próchnicy - dba o nasz zdrowy uśmiech
5. Czyści trudno dostępne miejsca - Aparatka jest zachwycona
6. Odświeża oddech - chyba nie musimy mówić (pisać), w jakich sytuacjach to potrzebne..
7. Utrzymuje zdrowe dziąsła - dzięki temu żaden ząbek nie wypadnie, a będzie na stałym miejscu - co gwarantuje stały związek
8. Zapewnia czystą jamę ustną - uwielbiamy perfekcjonizm w każdej sferze ( ah, ten Colgate Plax to niezły pedant.. )
9. Zapobiega osadzaniu się osadu nazębnego - nieproszonym gościom mówimy stop!
10. Redukuje bakterie powodujące problemy z dziąsłami - zło i występek już nigdy nie dostaną szansy na zaistnienie, a sio!
11. Bez alkoholu - mężczyzna ideał - nie skusi się na nic mocniejszego
12. Bez uczucia pieczenia - nigdy, ale to przenigdy, nie złamie serca, a po rozstaniu oczy nie będą piekły od łez. Dlaczego? Bo na zawsze zostanie Twój!
Colgate Plax Complete Care zdziałał cuda. Zauważyłam mniejszą ilość kamienia nazębnego, zdrowie dziąseł uległo pozytywnej poprawie potwierdzonej przez stomatologa, a ja przez cały dzień cieszę się świeżym oddechem.
Podsumowując - Colgate Plax Complete Care/Sensitive to niezwykły partner na zwykłe dni. Z czystym sumieniem ( i uzębieniem ) polecam go osobom, które zmagają się z problemami nadwrażliwości zębów, osłabieniem zdrowia dziąseł, zwiększoną ilością osadu nazębnego czy po prostu szukają odpowiedniego płynu do płukania jamy ustnej. Colgate Plax Complete Care/Sensitive gwarancją zdrowia, prawidłowej higieny i związku na całe życie!

Odnośnik do komentarza

1. Opakowanie
Już po wyjęciu płynów z pudełka moją uwagę przykuł ciekawy kolor płynu adekwatny do etykiety jaką posiada. Wyraźny napis firmy, wspomniana barwa ułatwiająca wybór odpowiedniej intensywności mięty to kolejny plus. Butelka bez zastrzeżeń, świetnie dopasowuje się do małych, kobiecych dłoni.
2. Smak
Dla mnie odpowiedni okazał się delikatny smak Colgate Complete Care Sensitive. Jednakowo warto podkreślić, iż to tylko kwestia gustu, ponieważ mój mąż używa tylko Colgate Plax Complete Care. Płyn doskonale orzeźwia jamę ustną, zostawiając w niej orzeźwiający smak na długi czas. Ciekawe według mnie byłoby połączenie mięty z innym smakiem np. z cytryną. Dodatkowe orzeźwienie i oryginalność, której brakuje innym dostępnym płynom do ust.
3. Efekty
Używam płynów Colgate od niedawna, a już w połączeniu z pastą Colgate moje dziąsła mają się o wiele lepiej. Zauważyłam, iż przy zjedzeniu czegoś zimnego lub gorącego nie odczuwam już tak silnego, niekomfortowego bólu. Stosując płyn średnio 2-3 razy dziennie miętowe orzeźwienie jest z nami przez niemal cały dzień.
Z pełną odpowiedzialnością i 100% zadowoleniem polecam płyny Colgate, idealny dodatek do świątecznego prezentu.

Colgate płyn(ąca) świeżość i zadowolenie na cały dzień!

Odnośnik do komentarza

Opinia na temat płynu do płukania jamy ustnej Colgate:

1. OPAKOWANIE
- pojemność butelki jest optymalna(co prawda nie mieści mi się na półce w łazience, ale takie są uroki akademika :) ).
- grafika na etykiecie jest dosyć prosta i skromna. Nie rzuca się zbytnio w oczy. W dzisiejszych czasach to pozytywna cecha. Ogólnie podoba mi się.
- Informacje na etykiecie są w zupełności wystarczające. Same konkrety, to także się chwali.
- Butelka nie przypadła mi do gustu. Jest dla mnie nieporęczna. Butelki nie nadają się do żonglowania :P Pod względem estetyki nie mam zastrzeżeń.
- Sposób dozowania jest dobry, ale nie najlepszy. Nie mam pomysłu, jak można to inaczej rozwiązać, ale denerwują mnie zacieki płynu na butelce i nakrętce, które zawsze się u mnie pojawiają. Mimo wszystko muszę przyznać, że nakrętka Colgate jest lepsza niż u innych producentów.

2. SMAK
- Płyn nie ma smakować, tylko usuwać bakterię, chronić jamę ustną, itp... Nie mam zastrzeżeń, co do smaku płynów Colgate.
- Colgate Plax Complete Care o smaku Świeżej Mięty odpowiada mi bardziej niż Colgate Plax Complete Care Sensitive o smaku Delikatnej Mięty. Posmak po użyciu jest przyjemniejszy i intensywniejszy.
- Na pewno ciekawym pomysłem(szczególnie dla dzieci) byłyby płyny o smaku coli, albo owocowe.

3. EFEKTY STOSOWANIA
- Po zastosowaniu płynu zauważyłem, że mam znacznie przyjemniejszy oddech(niż w przypadku samego szczotkowania zębów), a także nie odczuwam posmaku po zjedzonym uprzednio posiłku.
- Mój dentysta zauważył mniejszą ilość osadu, ale nie mogę przypisywać tego tylko płynowi Colgate, ponieważ wcześniej stosowałem inne płyny.
- Trudno mi określić wpływ płynu na zdrowie moich dziąseł. Nie wiem jak to stwierdzić. Na pewno nie uległo pogorszeniu.
- Zdecydowanie poleciłbym(i polecam) ten płyn znajomym i rodzinie. Spełnia w pełni oczekiwania stawiane płynowi do płukania ust, jest przyjemny w użyciu i zapewnia dobre samopoczucie. Myślę, że korzystnie wpłynie na zdrowie mojej jamy ustnej.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odnośnik do komentarza

Świetne płyny do płukania jamy ustnej. Nie są drogie a cena adekwatna do jakości.
Ten mocniejszy fioletowy(Colgate Plax Complete Care) polecam palaczom bo na pewno zniweluje nieświeży oddech. Choć proszę się nie zdziwić gdy pierwszy papieros po użyciu płynu okaże się słodki (to zauważył mój mąż, ponieważ ja nie palę). Płyn ten odświeża, likwiduje bakterie w związku z czym dodatkowo pomaga przy infekcjach gardła. Jest łagodny, nie szczypie ,a działa odkażająco na jamę ustną.
Uważam że stosowanie płynów to obowiązkowy rytuał, który spowoduje, iż nasze wizyty u dentysty staną się rzadsze. Kiedyś kupiłam płyn innej firmy i nie wytrzymałam płukania przez ten czas, który podaje producent, a język mi zwyczajnie ścierpł.
Płyn Colgate Plax sensitive to płyn bardzo delikatny ,a nie mocno żrący nadaje się dla osób cierpiących na wrażliwość zębów, co sprawdziłam na sobie, ponieważ takie właśnie mam. Płyn chroni przed próchnicą, działa kojąco na zęby i dziąsła. Po zastosowaniu zęby są śliskie, bardzo dobrze wypłukuje resztki ze szczelin miedzy zębami i zapobiega osadzeniu się osadu nazębnego.
Opakowanie płynu stosowane przez 2 osobową rodzinę 2x dziennie wystarcza na ok. 2 tygodnie. Opakowanie jest poręczne, płyn szczelnie zamknięty, co jest ważne w podróży.
Płyny są kolorowe, więc nie nadają się dla osób, które dopiero co wybielały zęby. Na stosowanie płynu muszą odczekać. Mimo to płyny te są godne polecenia, skutecznie wykonują swoje 12 zadań umieszczonych na etykiecie produktu:
1. Zapewnia 12 godzinną ochronę przed bakteriami – by cieszyć się świeżością oddechu całymi dniami.
2. Usuwa do 99,9 % bakterii- i nie ma nic lepszego z tej serii.
3. Wzmacnia szkliwo – co za dziwo.
4. Pomaga zapobiegać próchnicy – i nie trzeba ukrywać się w piwnicy.
5. Trudno dostępne miejsca czyści znakomicie- jak wypróbujecie to zapewne uwierzycie.
6. Odświeża oddech płukającego – bo świeży oddech to coś bardzo ważnego.
7. Utrzymuje dziąsła zdrowe –wystarczy płukanie kilkusekundowe.
8. Zapewnia czystszą jamę ustną- by przy rozmowie nie zakrywać twarzy chustą.
9. Zapobiega osadzaniu się osadu nazębnego – więc nie znajdziecie niczego lepszego.
10. Redukuje bakterie powodujące problemy z dziąsłami- by ten problem był już za wami.
11. Bez alkoholu – by bez zachwiania przejść po holu.
12. Bez uczucia pieczenia – szczypania jak i swędzenia.
Z czystym sumieniem polecam ten produkt całej swojej rodzinie oraz znajomym oraz cieszę się z przyjemności testowania.

Odnośnik do komentarza

Opinia testu konsumenckiego Colgate.
Chciałbym podziękować za możliwość testowania płynów Colgate Plax Complete Care oraz Complete Care Sensitive.
Gdy otworzyłem paczkę, ujrzałem dwie wyżej wymienione butelki płynu do płukania ust, od razu przykuło moją uwagę opakowanie, które zostało bardzo dobrze zaprojektowane, jest ono przejrzyste, czytelne oraz można dowiedzieć się najważniejszych informacji (np. 12 godzinna ochrona oraz 12 korzyści w 1. bez zawartości alkoholu, lub smak płynu.)
Z drugiej strony płynu można zapoznać się z zaawansowanymi informacjami, jakie płyn oferuje oraz o pojemności (500 ml), które naprawdę są dobrą ilością.
Jedynym małym minusikiem jest brak miarki (lub jej nie zauważyłem) by odmierzyć 20 ml. do zastosowania.
Po małym wstępie dotyczącym zewnętrznej estetyki, chciałbym przejść do opisu smaku płynu. Colgate Plax Complete Care sensitive o smaku delikatnej mięty jest rzeczywiście łagodniejszy, szczerze bardziej przypadł mnie do gustu, ponieważ lubię delikatniejsze smaki. ciężko opisać jest smak płynu, ale jest bardzo ciekawy a zarazem tajemniczy, choć wyczuwalna jest mięta, to musi być coś tam jeszcze :P.
Kolejnym punktem opisu płynów do płukania ust jest efekt stosowania płynu. Płyny stosuję przez 13 dni (w cale nie są one pechowe) zauważyłem, że moje dziąsła stały się mocniejsze i mniej podrażnione, ponieważ przy myciu zębów szczoteczką często je podrażniałem, przez co dostawałem krwawienia dziąseł. Dostrzegłem również zmniejszenie osadu nazębnego, który po szczotkowaniu zębów ukazywał się po kilku godzinach, w przypadku używania płynów Colgate Plax Complet Care oraz Complet Care sensitive, nie dostrzegam tego problemu, ponieważ płyny faktycznie utrzymują ochronę przez 12 godzin i przy regularnym stosowaniu, nie dostrzega się osadu nazębnego, ponieważ płyny bardzo dobrze sobie z tym problemem radzą.
Na koniec chciałbym powiedzieć, że nie wierzyłem w płyny do płukania ust i ich nie stosowałem. Poprzez możliwość testu konsumenckiego płynów przekonałem się, że faktycznie działają i to tak jak jest napisane na opakowaniu. Z wielką przyjemnością poleciłbym i polecam znajomym, rodzinie, ponieważ się w 100% nie zawiodą a wręcz przeciwnie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Tadpole_88

Ucieszona dotarciem przesyłki postanowiłam podzielić się jej zawartością z bliskimi. Wiedzialam, ze mama ma problem z wrażliwością zębów, toteż dla niej zasugerowałam płyn Colgate Sensitive. Była oczarowana, bo zęby przestały być tak bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne, a uczucie mięty utrzymywała się dość długo. Płyny Colgate poleciłam też chłopakowi, który mimo, że nie używał do tej pory wielu płynów do płukania jamy ustnej, stwierdził, że płyn colgate jest naprawdę dobry. Po użyciu czuł, że jego oddech jest bardzo świeży a posmak jaki pozostawia był bardzo intensywny i przyjemny. Zauwazył tez kolejna zalete - podczas płukania nie czuł nieprzyjemnego pieczenia jamy ustnej, czego nie mógł powiedzieć po zastosowaniu płynów innej marki, które wcześniej stały w mojej szafce.

A ja - nadal codziennie stosuje płyny Colgate i jestem z tego powodu b. zadowolona :)

Odnośnik do komentarza

Testowanie płynów

Testowanie a raczej akcja rozpakowywanie rozpoczęła się od moich synków,którzy dopadli pudełka jak by miały być w nim skarby - i jak się okazało były :-) Dobrze, że były dwa płyny bo dwaj chłopcy zaczęli awanturę który bierze który i od razu okrzyk - "mamo bata, daj pić, niuniu pić!!!" - piękne kolory zmyliły dzieci i trudno było wytłumaczyć że to nie do picia już nie wspominając, że nie dla dzieci :-)

Ja byłam bardzo zaskoczona dwoma płynami ale i super zadowolona z takiej niespodzianki. Do testu przystąpiłam z mega ciekawością ponieważ płyny wizualnie od razu zawróciły mi w głowie.

Płyn COLGATE PLAX COMPLITE CARE

1.Opakowanie płynu:

- odpowiednie pod względem pojemności - 500ml - bardzo ekonomiczne, płyn jest wydajny, idealny zarówno do stosowania przez jedną osobę jak i rodzinę

- Etykieta z przodu bardzo nowoczesna, stylowa, dobrze zaprojektowana pod względem kolorystycznym i względem przekazu - jest informacja o braku zawartości alkoholu, 12 godzinnej ochronie, smaku, rodzaju i producencie

- etykieta z tyłu butelki bardzo wyraźna, na białym tle które pięknie kontrastuje z fioletowym kolorem płynu. Granatowe napisy na białym tle są czytelne, odpowiednio rozmieszczone. Bardzo podoba mi się wypisanie w kolumnie korzyści płynących ze stosowania, gdyż taki układ przyciąga do nich uwagę. Jednak sądzę że informacje w języku angielski powinny zostać zdecydowanie ograniczone i zamieszczone mniejsza czcionką poniżej. Na butelce znalazł datę ważności jednak koszmarnie słabo widoczną. Powinna być zamieszczona na etykiecie z dopiskiem do kiedy płyn jest ważny lub jak długo po otwarciu. Przekonująca informacja o testach klinicznych dobrze wyrózniona.

- kształt butelki pomimo tylu negatywnych opinii poprzedników dla nie jest odpowiedni, butelka ma specjalne zwężenie poszerzające się do góry dzięki czemu jeśli złapiemy ją poniżej połowy lub w połowie nie wyślizguje się z rąk. Poszerzenie u dołu butelki chroni przed jej łatwym przewróceniem. Butelka jest prosta i stylowa, nie przekombinowana, w miarę płaska więc łatwiejsza do przechowywania i zapakowania w podróż. Duży plus za przeźroczystą butelkę ponieważ umożliwia kontrolę ilości płynu w butelce, pozwala ocenić jego wydajność na podstawie szybkości ubywania co do częstości stosowania

- duży minus za słabe oznaczenie poziomu nalewania płynu w nakrętce i wylewanie się resztki po zakręceniu nakrętki pomimo jest dobrego opróżnienia. Ja rozwiązałam ten problem inaczej ponieważ dozuję odpowiednią dla mnie ilość płynu bezpośrednio z butelki do ust. Problem poziomu płynu jest tu o tyle łatwy że płyn ma fioletowy kolor więc widać ile go jest w nakrętce.

2. Smak płynu do płukania ust

-smak płynu jak dla mnie delikatnie zbyt wyraźny ale mi odpowiada

- smak opisała bym zgodnie z oznaczeniem na etykiecie czyli świeża pięta - pachnie świeżo, wręcz czuję chłodzące działanie, smak wyraźny delikatnie piekący w język, nie podrażnia. Dla mnie oprócz smaku zapach jest ważny - świeży, mięta plus olejki eteryczne, kojarzy mi się troszkę z zapachem kropli do inhalacji - a ten zapach lubię

-czuję delikatne odczucie goryczki i za to minus, a poza tym dla mnie jest zbyt mocny

3. Efekty stosowania płynu

Płynu używałam przez 4 dni i moje spostrzeżenia są następujące:

- płyn doskonale odświeża oddech, pozostawia uczucie czystości na wysokim poziomie, usuwa osad i zanieczyszczenia nie tylko z zębów i dziąseł ale również z podniebienia,policzków i języka, zęby wydają się otoczone ochronną powłoką, zdecydowanie bardziej lśnią. Trudno mi powiedzieć jak długo utrzymuje się efekt

Płyn mogę polecić osobom lubiącym zdecydowany smak płynów do płukania.

Płyn COLGATE PLAX COMPLITE CARE SENSITIV

Jeśli niektóre moje uwagi powtarzają się będę pisała odnośnik do płynu powyżej aby nie przeciągać wątku.

1.Opakowanie płynu:

- odpowiedź jak Przy Complete Care

- Etykieta z przodu bardzo nowoczesna, stylowa, dobrze zaprojektowana pod względem kolorystycznym i względem przekazu - jest informacja o braku zawartości alkoholu, 12 godzinnej ochronie, smaku, rodzaju i producencie - jednak mam duże zastrzeżenia do czytelności napisu sensitiv,powinien być wyżej niż complete care ponieważ chodzi to o płyn eliminujący problem nadwrażliwości. Napis Sensitiv w wersji białej z granatową obramówką był by bardziej widoczny. Kolejna uwaga odnośnie angielskich nazw - pokolenie moich rodziców nie uczyło się angielskiego.Kiedy im pokazałam płyn nigdy nie pomyśleli by nawet czytając etykietę że jest do wrażliwych zębów.Sama na sklepowej półce nie wiem czy zwróciła bym uwagę na ten napis, a zwracam teraz bo mam od Was konkretna informację.

- etykieta z tyłu jest zupełnie nieprzemyślana i nieczytelna. przeźroczysta, co już utrudnia czytanie, maleńkie literki które przez wiele osób, zwłaszcza starszych nie zostana rozszyfrowane. Trzeba się naszukać aby cokolwiek się dowiedzieć. Większość napisów nie jest po Polsku, dominuje angielski a przecież płyn jest skierowany do polaków więc etykietka powinna być zdecydowanie przygotowana pod kraj w którym płyn ma konsumentów. Kompletny brak informacji odnośnie daty ważności,daty produkcji, informacja o testowaniu przez dentystów praktycznie niewidoczna. Brak konkretnej informacji jak często używać, czy po szczotkowaniu czy można i bez szczotkowania. Etykieta na białym tle jest dużo lepsza. Słabo widoczna informacja o możliwości stosowania od 6 roku życia. Mało czytelne informacje odnośnie korzyści stosowania i zbyt mało informacji o łagodzącym działaniu - jakie objawy pomaga zwalczyć? Pisze tylko że dba o wrażliwe miejsca w jamie ustnej.

- kształt i estetyka butelki jak w opisie Complete Care, uważam jednak że pomimo pięknego różowego koloru płyn nie zyska sympatyków wśród meżczyzn choć by był najlepszy w działaniu.Kolor ten przyciąga kobiety i dzieci, to główni potencjalni konsumenci moim zdaniem. WYglądapięknie ale zbyt cukierkowo dla płci brzydszej :-)

- sposób dozowania płynu opis jak przy Complete Care ale z jedną różnicą - po odkręceniu butelki duże rozczarowanie że to nie płyn jest pięknie różowy ale butelka.Bardzo mnie to zaskoczyło,ponieważ najpierw odkręciłam fioletowy. Jednak wolałą bym różowy płyn a nie butelkę. Bezbarwnego nawet dobrze nie widać ile jest w nakrętce.

2 Smak płynu

- smak dla mnie wymarzony, super delikatny czym bardzo mnie zaskoczył ponieważ płyny kojarzą mi się z mocno piękącym posmakiem, trudnym do zniesienia.

- smak kojarzy mi się z delikatnie miętową gumą orbit - to skojarzenie mam od pierwszego użycia po dzisiaj i się nie zmieni.Bardzo delikatna mięta z posmakiem słodyczy. Dla mężczyzn - przynajmniej mojego zapach zbyt mdły, woli świeżą miętę. Nie szczypie nie piecze, mimo że na ogół płuczę zeby dłużej i nigdy nie stoję z zegarkiem w ręku.

-sugestii odnośnie smaku brak - jest idealny

3. Efekty stosowania płynu

Płyn stosuję już 9 dni - po pierwszych 4 dniach Complete Care przerwałam jego stosowanie ponieważ nie do końca mi odpowiadał a mam problem nadwrażliwości więc wybrałam odpowiedni czyli SENSITIVe

Efekty stosowania

-działaniem płynu jestem bardzo pozytywnie zaskoczona ponieważ zawsze używałam drogich past do wrażliwych zębów i krwawiących dziąseł - to mój odwieczny problem a pasty sobie nie radziły. Po tych kilku dniach stwierdzam jednoznacznie, że płyn bardzo ograniczył krwawienie przy szczotkowaniu - co bardzo mnie dziwi i cieszy

- moje dziąsła są różowe i wyglądają zdrowo - nie ulegaja podrażnieniom, nie są zaczerwienione jak dotychczas, nie pojawiają się małę ranki uniemożliwiające szczotkowanie

- moje zęby nie reaguja już tak bardzo na ciepło i zimno, spokojnie oddycham wychodząc z domu, nie mam bólu przy jedzeniu i piciu.

-płyn daje ogromne uczucie czystości, zabija bakterie tak jak na nim pisze, czyste są zęby,dziąsła, policzki, język i podniebienie, nawet przestrzenie między zębowe

- na zębach pozostaje dodatkowa poświata która nadaje połysk i gładkość zębom

- na zębach tak szybko nie osadza się osad

-po całej nocy budzę się rano ze zdecydowanie świeższym oddechem i mam mniej gęstej lepkiej śliny

- Nadwrażliwość zębów została zmniejszona do minimum,przynajmniej o 70 %

- płyn pomógł mi również w ważnym problemie wyrastających zębów mądrości - są one trudne do doczyszczenia i u nie powodowało to nieprzyjemny zapach z ust mimo szczotkowania, teraz ten problem został bardzo ograniczony ponieważ płyn dociera zdecydowanie dalej niż szczoteczka.

TO PŁYN COLGATE COMPLETE PLAX CARE SENSITIVE stał się moim faworytem i bezkonkurencyjnie wygrywa smakiem i efektami działania, pomimo nieczytelnych etykiet. Dzięki Wam wiem o jego istnieniu.
Jestem gotowa polecić go każdej osobie, nie tylko tym którzy mają problem z nadwrażliwością. Na pewno taki zestaw stanie się też pomysłem na prezent dla moich znajomych ponieważ rewelacyjnie prezentuje się jjeśli chodzi o wygląd i kolory, poza tym ma doskonałą jakość.

MOJE UWAGI - SENSITIV:

1. Sądzę,że nawet jeśli świeżość mija to ochrona nadal trwa,zwłaszcza w nocy kiedy nie jemy nic i nie pijemy dla tego podważam opinię innych testerów o krótkotrwałym działaniu.

2. Daje mi poczucie spokoju, że dbam o moje zęby najlepiej jak potrafię

3. Płyn nie pieni się podczas płukania jamy ustnej co jest fajne, jednak nie potrafie płukać gardła ponieważ piany jest od razu mnóstwo i wszystko ucieka mi z buzi mimo patrzenia w sufit

4. Zdecydowanie ograniczył nieprzyjemny posmak po piciu kawy, choć kawę uwielbiam

5. Jeśli dozujemy płyn do nakrętki to butelkę musimy umyć i wytrzećpo zakręceniu ponieważ jest lepka i po posawieniu nie wytartej zostanie plama

6. Piękne kolory które mnie urzekły i bardzo zaskoczyły ponieważ płyny kojarzą mi się z białymi butelkami i niebieskiem lub bezbarwnym kolorem. Dzięki temu zdecydowanie wyróżnią się na sklepowej półce

Propozycje zmian:

wiem, że nie wszystko da się zamieścić na jednej etykiecie, mimo odklejanej białej etykiety na Complete Care co chyba mało kto zauważył. Sądzę, że fają sprawą było by dołączanie do butelek ulotek zakładanych na korek, na szyjkę butelki, a w niej od razu powinno być więcej informacji o korzyściach płynących ze stosowania dla wrażliwych zębów i dziąseł.

Zauważyłam również że wygląd etykiety zależy od kraju w którym płyn jest produkowany.Mam w domu jeszcze Colgate Plax Whitening i zarówno on jak i Colgate Plax Complete Care są produkcji szwajcarskiej - w tych obu przypadkach etykieta z tyłu jest biała i dobrze zaplanowana, wyraźnie przedstawione są polskie informacje, etykietki posiadają środek zyli są odklejane i kryją pod sobą drugą obcojęzyczną wersje - dobre rozwiązanie a nie nadmiar obcojęzycznych informacji na etykiecie głównej. Natomiast różowy płyn SENSITIVE jest już produkowany w UK (Wielka Brytanie) i w tym przypadku niestety dominuje język angielski, brak wyróżnienia polskojęzycznych informacji, mała czytelność etykiety, etykieta z tyłu przeźroczysta.

monthly_2013_11/test-konsumencki-colgate_1176.jpg

monthly_2013_11/test-konsumencki-colgate_1177.jpg

monthly_2013_11/test-konsumencki-colgate_1178.jpg

monthly_2013_11/test-konsumencki-colgate_1179.jpg

monthly_2013_11/test-konsumencki-colgate_1180.jpg

monthly_2013_11/test-konsumencki-colgate_1181.jpg

monthly_2013_11/test-konsumencki-colgate_1182.jpg

monthly_2013_11/test-konsumencki-colgate_1183.jpg

Odnośnik do komentarza

Serdecznie dziękuję za możliwość testowania płynów do płukania jamy ustnej Colgate.
Poniżej przedstawiam swoją opinię na ich temat.
1. Opakowanie
Bardzo praktyczne. Familijne. Grafika na etykiecie przejrzysta, zawiera wszelkie istotne informacje. Butelka stabilnie utrzymuje się w nawet w mokrych dłoniach. Co do dozowania płynu to nie podobało mi się to, że po założeniu nakrętki na butelkę resztki preparatu spływały po niej, dlatego też przerzuciłam się na używanie płynu prosto z butelki.
2. Smak
Przez to, że nie zawiera alkoholu jest bardzo delikatny co niestety przekłada się na jego trwałość. Bardziej odpowiadał mi smak różowego płynu Sensitive, gdyż był dłużej wyczuwalny w ustach. To, co mi się bardzo podobało, to to, że nie pozostawiał w ustach słodkiego posmaku jak to ma miejsce w konkurencyjnych płynach tego rodzaju.
3. Efekty
Po użyciu płynów Colgate wrażenie gładkich zębów utrzymuje się dosyć długo. Płytka nazębna przestała się osadzać, przez co czuje większy komfort i pewność siebie. Jestem w ciąży więc, borykałam się z krwawiącymi dziąsłami podczas szczotkowania zębów. Po kilku dniach używania płynu Colgate problem zniknął. Dziąsła są zwarte, mają zdrowy kolor i już nie krwawią.
Płyny do płukania jamy ustnej poleciłabym swoim znajomym i rodzinie ponieważ, cechują się dużym, praktycznym opakowaniem, spełniają swoją rolę i dbają nie tylko o zdrowie jamy ustnej ale też o naszą pewność siebie i komfort na co dzień. Osobiście będę kupowała różowy płyn z racji na mocniejszy i trwalszy smak.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich

Swoją opinię na temat płynów napisałam już wcześniej, pozostawiając sobie na koniec jeden element do przetestowania, czyli ilość osadu nazębnego i nadwrażliwość zębów oraz dziąseł.
Do wydania swojej opinii na ten temat potrzebowałam czasu, aby móc rzetelnie ocenić skutki płynu. Nic nie dzieje się po jednorazowym zastosowaniu!
Dziś jestem już po skończonej jednej butelce płynu (szybko poszło:() (druga w połowie) i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona efektami. Podchodziłam dość sceptycznie do ich działa w tym względzie, bo z krwawiącymi dziąsłami borykam się już od dłuższego czasu. A dziś nie ma po tym śladu! (boję się, że efekt wróci, kiedy płyny się skończą).Ta skończona butelka to wcale nie płyn Sensitive, tylko Plax Care (ciemnofioletowy). Kamień również osadza się wolniej (wiem, gdyż regularnie go usuwam u dentysty). Problemów z nadwrażliwością zębów szczególnych nie miałam, więc trudno mi ocenić działanie. Przypuszczam, że idzie to w parze z działaniem na dziąsła.
Reasumując:
Szczerze poleciłabym oba płyny rodzinie i znajomym (nawet starszym dzieciom). Jest wydajny i skuteczny, a chyba to najbardziej się liczy przy inwestowaniu w płyny do płukania ust.

Pozdrawiam serdecznie wszystkie testujące! i organizatorów.

Katarzyna T.

Odnośnik do komentarza

Post9
Dzisiaj miałam nie miła niespodziankę. Wczoraj nie użyłam płukanki wieczorem bo chciałam sprawdzić czy efekt używania jej regularnie w poprzednich dniach się utrzyma, i ile będzie trwał.
Rano mój wyziew zabijał muchy w pokoju. Obudziłam się bo było mi strasznie sucho w gardle. Wystarczyło raz wieczorem nie użyć płukanki a juz rano pojawił się nalot na zębach i języku. Sama pasta nie poradziła sobie- na to wychodzi.Nie mogę tego powiedziec na 100% ze to wina plukanki a raczej jej braku, ale w takie zbiegi okoliczności nie wierzę.
Co bym chciała jeszcze dodać do moich recenzji?
Płyn jest mega wydajny, to jest jego zaleta. Nalewam do korka na prawdę mało płukanki, doskonale mi tyle wystarczy a w opakowaniu mam jej wiąż dużo. To się chwali- producent nie zrobił szybkokończącego się badziewia i nie muszę lecieć do sklepu i kupić kolejną i kolejną.
Postawił na jakość a nie na ilość.

skończyłam na sniadanie jesć wędzone szproteczki ;) wypiłam też kawę ale z mlekiem więc dla testu miałam osad od mleka.
No więc umyłam zęby szczoteczką i nie miałam wrażenia perfekcyjnej czystości a nawet było uczycie ze gdzies tam cos sie kryje.
Zmuszona byłam użyć płukanki i tylko ona mi pomogła.
Zasmuciło mnie jednak to że świeżość utrzymała się dziś krótko. Czułam znowu sniadanie. Wcześniej nie miałam takiej sytuacji i wszystko było dobrze usunięte. Zmuszona byłam po około godzinie ponownie umyc zęby i wypłukac płukanką.
O ile świetnie płukanka radzi sobie z osadem po kawie i mleku to juz z każdym dniem mam wrazenie że nie radzi sobie z kamieniem. Owszem w pierwszych dniach powaliła mnie na kolana i moje zeby tez, ale mam wrazenie ze jakby się przyzwyczaiła moja jama ustna do tego że ten płyn w niej bedzie i co raz mniej reaguje.
Zaczęłam regularniej używać różowej płukanki z racji tego że moje ósemki nie są wyrwane,a już konkretnie wyrżnęły sie z dziąseł i strasznie mnie to boli- fioletowa płukanka mam rażenie że jest nie jest dobrym pomysłem w tej sytuacji. Rózowa delikatnie uśmieża mi ból, nie powoduje mrowienia, jest łagodna. Dobrze że mamy do testowania aż 2 produkty (choć nie ukrywam że chciałabym przetestować szczoteczki lub pasty do kompletnego zestawu), mamy możliwość doboru do swoich potrzeb.
Recenzje dodaje się do 8 listopada.
Dzis jeszcze chcę zrobić mini test i jutro postaram się dać opinię aby zdąrzyć przed zakończeniem :)
Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

23 października przesyłkę dostałam, recenzji od razu nie pisałam gdyż na wyrobienie odpowiedniej opinii czasu potrzebowałam.
Pierwsza myśl? Super, że mnie wybrali! Gdyż płynu w butelkach nie pożałowali:)
Jako, że jestem fanką Colgate ten fakt bardzo mnie ucieszył i do łazienki pucować zęby zaczęłam się spieszyć.
Przed użyciem dokładnie obejrzałam butelki, grafika super no i ten kształt taki... wielki. Co jest dla mnie oczywistym plusem gdyż zawartości szybko kończyć nie muszę. Wszystko jasno opisane a do tego pięknymi kolorami owiane. Fiolet i róż, pomyślałam muszę szybko wypróbować i już!
Zaczęłam od fioletowego, wybór był spontaniczny, nie wiem dlaczego. Wygoda użytkowania na najwyższym poziomie , nie musiałam się martwić, że niepotrzebnie jakąś kroplę na darmo uronię.
Pierwsze skojarzenie dotyczące smaku? Bardzo przyjemne, delikatne nie jak w przypadku innych można dostać szoku bądź ataku. Miło się ten płyn w ustach trzyma, skorzystać z niego może śmiało cała rodzina.
Smaku w ogóle bym nie zmieniała, jest delikatnie słodki, odświeżający, takiego jakiego bym dokładnie chciała.
Po skończeniu pierwszego opakowania cieszyłam się, że jest jeszcze drugie, godne mojego uznania. Ku mojemu zdziwieniu kolor płynu był przezroczysty a tylko butelka różowa, kto był taki bystry?:)
Smak również jak w przypadku pierwszego nie odrzucił mnie od początku samego. Użytkuje się przyjemnie, oddech w pełni odświeżony, delikatny posmak w ustach zostaje przeze mnie doceniony.
Różnicy w ilości osadu nazębnego na razie nie zobaczyłam ale nie dla tego efektu ten płyn codziennie piłam. Zależało mi na świeżym oddechu a że niestety papieroski palę to płyn pomaga mi w tym grzechu. Oddech świeży, zdrowy, chociaż mógłby być trochę bardziej miętowy.
Dziąsła mi nie krwawią chociaż nie wiem do końca czy jest to spowodowane z płynami Colgate zabawą. Do całkowitej ochrony jamy ustnej używam też pasty Colgate Max White One przez co nie tylko świeży ale biały uśmiech mam.
Z czystym sumieniem płyny mogę innym polecić, za pojemność, kształt butelki oraz smaczek jak z gum do żucia dla dzieci. A więc ludzie, moją opinię przeczytajcie i Colgate Plax śmiało używajcie! Pozdrawiam. Marta.

Odnośnik do komentarza

Test konsumecki Colgate:
Witam, witam. Oto moje wrażenia dotyczące płynów do płukania jamy ustnej Colgate Plax Complete Care i Complete Care Sensitive.
1) Opakowanie płynu do płukania jamy ustnej
Więc jeśli chodzi o pojemnośc opakowania to jak najbardziej odpowiada ona moim oczekiwaniom. Opakowanko jest pojemne, rodzinne - krótko mówiąc - w sam raz! :). Grafika na butelce - super, przyciąga uwagę, jeśli chodzi natomiast o etykietę znajdującą się na tylnej stronie butelki, to uważam, że ta na Colgate Plax Complete Care jest czytelniejsza dla konsumenta, wszystkie najważniejsze zalety płynu są wyszególnione w kolumnie - czyli 12 korzyści, które niesie za sobą korzystanie z owego płynu. Natomiast "tylnia" etykieta Colgate Plax Complete Care Sensitive, no cóż... szczerze mówiąc, szukając w sklepie płynu do płukania jamy ustnej nawet nie chciałoby mi się jej przeczytać. Jeśli chodzi o sam kształt butelki, jest jak najbardziej w porządku, aczkolwiek są one dość śliskie i przy codziennej porannej toalecie, którą zazwyczaj wykonujemy w pośpiechu i nasze ręce często są mokre jest to troszkę niekomfortowe, dlatego tutaj propozycja z mojej strony wygląda następująco - może jakieś uwypuklenia?, chropowata powierzchnia po bokach butelki? :). Dozowanie płynu jest ok, aczkolwiek zdaza sie ze resztki płynu wyciekają spod nakrętki i lekko zalewają butelke przez co później troszkę sie klei.
2) Smak płynu.
I tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie! Smaki obu płynów są super! W żaden sposób nie szczypią w dziąsła, są naprawde bardzo delikatne, aczkolwiek skuteczne!. Smak płynu Sensitive przypomina mi smak delikatnej gumy do żucia :), jest bardzo przyjemny i smakowo to właśnie ten płyn zauroczył mnie bardziej. Nie mówię jednak, że Colagete Plax Complete Care jest "niesmaczny" :) Wręcz przeciwnie, jego smak jest jak najbardziej w porządku. Jeśli chodzi o moje sugestie dotyczące smaku - niestety nie mam żadnych, jak dla mnie - nic dodać, nic ująć :)
3.Efekty stosowania.
I teraz najważniejsze! Faktem jest, że zauważyłam, że po zastosowaniu płynów osad nazębny wolniej się odkłada, co oczywiście wpływa na to, że świeży oddech utrzymuje się znacznie dłużej, niż po stosowaniu płynów, których używałam wcześniej. Jeśli chodzi o wpływ płynu na dziąsła, to nigdy nie miałam z nimi problemów dlatego nie jestem w stanie stwierdzić, czy płyn poprawia ich stan, czy też nie. Napewno nie pogarsza! a to przecież najważniejsze;). Zdecydowanie polecę te Colgate'y mojej rodzinie oraz znajomym. Jak dla mnie super, oba płyny powodują, że dzięki prawidłowej higienie jamy ustnej, czuję się bardziej komfortowo i jak najbardziej jestem z nich zadowolona!
Pozdrawiam :)! Natalia

Odnośnik do komentarza

Oto moja opinia po przetestowaniu płynów do płukania jamy ustnej Colgate Plax Complete Care oraz Complet Care Sensitive. Pojemność butelki jak dla mnie rewelacja. 5oo ml to dużo, wydajnie i starcza na dłużej. Za to duży plus. Grafika na etykiecie jest bardzo czytelna i przejrzysta. Informacje znajdujące sie na opakowaniach są w 100% wystarczające. Nic bym nie zmieniała i niczego nie usuwała. Butelka ma prosty kształt, wygodnie się ją trzyma. Dozowanie płynu jest bardzo wygodne, dzięki zamieszczonej miarce wewnątrz nakrętki. Dzięki temu wiemy ile płynu musimy użyć. Nie lubię zbyt mocnego smaku płynu, a te miło mnie zaskoczyły. Płyn Colgate Complete Care Sensitive ma bardzo przyjemny smak delikatnej mięty. Jak dla mnie ten płyn to numer jeden. Natomiast płyn Plax Complete Care ma nieco mocniejszy smak, ale nie jest on zbyt mocny. Dlatego dla osób lubiących łagodniejsze smaki płynów te zdecydowanie polecam. Po zastosowaniu płynu do plukania ust moje zęby i jama ustna są mniej narażone na szkodliwe działanie bakterii. Między dolnymi jedynkami mam niewielką przerwę i w tej przerwie tworzył się kamień nazębny. Po regularnym stosowaniu płynu kamień sam odpadł od zęba. Co mnie bardzo cieszy, gdyż żadne pasty nie mogły go usunąć. Nie mam nadwrażliwych zębów więc nie mogę stwierdzić czy łagodzą one nadwrazliwość zębów. Jeśli chodzi o dziąsła, to owszem zauważyłam różnicę. Czasami podczas szczotkowania moje dziąsła delikatnie krwawiły. Teraz nie mam z tym problemu. Szczerze mogę polecic te płyny każdemu, ponieważ spełniają swoje zadanie a informacje zawarte na opakowaniu są rzetelne i sprawdzaja się. Nie jest to nabijanie ludzi, w butelkę po to aby kupić dany produkt. Regularne stosowanie plynów poprawia znacznie kondycję dziąseł i dba o higienę jamy ustnej w profesjonalny sposób. Zdrowie zębów jest najważniejsze, mamy je tylko jedne więc warto o nie dbać. Cieszę się, że miałam możliwość przetestowania tych plynów, dzięki temu wiem jaki płyn kupować, aby spełniał moje oczekiwania. Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Paczkę otworzyliśmy wraz z mężem, którego pierwsza reakcja była bardzo spontaniczna:
-„A nie mieli jakichś męskich?”
Mąż pracuje w typowo męskim środowisku w którym postawienie sobie różowego płynu do płukania na półce od razu zostałoby „zauważone.
Mamy bardzo tolerancyjne czasy i kolor różowy i fioletowy przestały być tylko damskie.
Jednak wydaje nam się, że jeśli beneficjentem tych produktów nie mają być tylko kobiety kolor powinien być „bardziej unisex”.
W przypadku płynu SENSITIVE to butelka jest kolorowa, a nie płyn – dlatego ta zmiana byłaby prosta. A nie tylko kobiety mają delikatne dziąsła.
Etykiety są bardzo czytelne, zrozumiałe a poza tym atrakcyjne wizualnie. Przyciągają wzrok i wyróżniają się na półce w łazience.
Pojemność butelki jest odpowiednia a kształt bardzo praktyczny. Butelka nawet w mokrej ręce dobrze się trzyma. Jeśli jednak miałby to być artykuł z przeznaczeniem również dla dzieci dobrym rozwiązaniem mogłyby być żłobienia.
Jedynym co budzi moje zastrzeżenia jest sposób dozowania- płyn rozlewa się po butelce.
Prostym rozwiązaniem byłoby zastosowanie korka jak w płynach do prania. Z większą wewnętrzną częścią.
Natomiast oznaczenie poziomu nalewania to przy pierwszym użyciu zagadka na miarę Enigmy !
Testowanie zaczęłam od płynu Colgate Plax Complete Care.
Jego smak jest rześki z delikatną goryczką. I właśnie ta gorycz była dla mnie największym zaskoczeniem. Nie jest to coś „smacznego” jednak co ciekawe świeżość utrzymuje się niesamowicie długo. Przyzwyczaiłam się do smaku płynów na bazie alkoholu, ten jest jednak zupełnie inny.
Byłby przyjemniejszy według mnie gdyby był odrobinę mocniejszy i gdyby udało się pozbyć z niego tej goryczy. Ja nie zostanę fanką dotychczasowego smaku.
Płyn Colgate Plax Complete Care Sensitive zdobył u mnie więcej punktów. Jest delikatny, słodkawy i pięknie pachnie. Tego smaku bym nie zmieniała w najdrobniejszym calu.
Oba płyny testowałam przez 7 dni.
Już po 3 dniu stosowania Colgate Plax Complete Care zauważyłam ogromną różnicę- brak zbierających się osadów na zębach w ciągu dnia. Aż do wieczora czułam bardzo przyjemną śliskość zębów. Po 7 dniach efekt był jeszcze mocniejszy.
Zmieniłam testowany płyn na Colgate Plax Complete Care Sensitive. Nie mam nadwrażliwych zębów i dziąseł jednak jak już pisałam wcześniej , jego smak przypadł mi do gustu.
Efekty były identyczne jak przy poprzedniku . Całkowicie chronił moje zęby przed osadem.
W ciągu dnia piję kawy, herbaty, nie zawsze mam możliwość umyć zęby po posiłku a mimo to , do wieczora na moich zębach nie ma osadu.

Po tym teście mam proste wnioski .
Skuteczność obu produktów jest ogromna. Jednak przez subiektywne odczucia względem smaków nawet osobom bez wrażliwych dziąseł polecę Colgate Plax Complete Care Sensitive.

Dziękuję bardzo za możliwość uczestnictwa w teście.

Odnośnik do komentarza

Na wstępie chciałabym serdecznie podziękować za możliwość przetestowania płukanek do ust Colgate.

Warianty, które otrzymałam do testów to: Complete Care oraz Complete Care Sensitive - obydwa przypadły mi do gustu.

Przede wszystkim byłam miło zaskoczona delikatnością płynów. Mają miętowy smak, który nie jest zbyt intensywny i nie wpływa na skuteczność produktów. Stanowią świetne uzupełnienie podstawowej higieny jamy ustnej. Podczas testów używałam płynów dwa razy dziennie. Zdecydowanie poprawiły one świeżość mojego oddechu, a także wytworzyły "tarczę ochronną", która zapobiegała osadzaniu się resztek jedzenia na zębach. To sprawiło, że czułam się bardziej komfortowo w sytuacjach życia codziennego. Płyny są bardzo wydajne. Już niewielka ich ilość wystarczy, aby osiągnąć pożądany efekt. Dodatkowo ogromnym plusem są estetycznie wyglądające opakowania, które będą pasować do każdej łazienki. Buteleczki są ładne i wygodne w użyciu.
Colgate Complete Care oraz Colgate Complete Care Sensitive spełniły mojr najśmielsze oczekiwania. To najlepsze płukanki Colgate dostępne na rynku.
Wierz mi lub nie, ale Colgate na prawdę działa. Potwierdzam - sama je przetestowałam!

Odnośnik do komentarza

Colgate Plax Complete Care
2 SMAK PŁYNU
Zanim spróbowałam płynu spodziewałam się mocnego smaku mięty, aż ostrości. Jednak okazało się ze smak jest łagodny. Lekko odczuwalna mięta.Zaraz po zastosowaniu przestaje go czuć. Szybko znika od swierzajacy oddech z ust. Płyn po zastosowaniu nie piecze anie nie szczypie w buzi.

3 EFEKTY STOSOWANIA
Płyn ie zawiera alkoholu co jest dużym plusem bo mogą go stosować starsze dzieci. Nie potrzebna dużej ilości płynu aby dobrze wypłukać usta i zęby. Po stosowaniu przez dłuższy czas zauważyłam mniej osadu na swoich zębach. Przestałam czuć bólu dziąseł przy ich myciu , które przez kilka dni mi dokuczały. Przestałam się bać pić zimne i ciepłe napoje i jedzenia ponieważ już nie czuje aż tak mocnego bólu. Zdecydowanie poleciła bym go mężczyzną ponieważ bardziej im będzie ten sak odpowiadał.

Odnośnik do komentarza

Colgate Plax Complete Care Sensitive
2 Smak płynu
Jak pierwszy raz spróbowałam płynu była mile zaskoczona jego smakiem ponieważ płyn okazał się lekko słodki, aż chciało by się o połknąć.Smak płynu zdecydowanie trafił w mój gust ponieważ jestem osoba która lubi słodkości.Smak płynu bardzo delikatny, jednak pozostawia na chwile świerzy oddech.Stosowałam już kilka płynów do ust i one pozostawiały dłużej świerzy oddech.

3 Efekty stosowania
Na zębach powstaje mniej osadu dzięki płynowi do ust.Płyn dokładnie wypłukuje zakamarki i szpary w zębach i dziąsłach. Jest delikatny i nie podrażnił mi dziąseł. Krwawienie z dziąseł znacznie się zmniejszyło u mojego męża gdzie miał z tym wieczny problem. Gdy stosuje ten płyn nie boje się już zimnych i ciepłych napojów jak i posiłków. Świerzosc oddechu szybko znika jak dla mnie.Płyn daje uczucie czystości na bardzo długo. Po zastosowaniu płynu na zębach pozostaje lekki połysk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...