Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed wychodzeniem z domu


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, ze jestem nastolatką. I do jakiegoś czasu szczerze mówiąc od niedawna boję się wychodzić z domu i spotykać z ludźmi. Wyjątkiem jest moja przyjaciółka, którą znam od urodzenia, ale ostatnio nawet i przy niej dziwnie się czuję. A jeśli chodzi o jakieś inne znajomości jestem strasznie spięta, zdenerwowana i nie mogę wydusić z siebie słowa. Nie umiem nic na to poradzić. Boję się nawet iść do sklepu, bo spotkam tam obcych ludzi. Czuję, ze zaczynam popadać w jakąś paranoję. Zauważyłam, że zamknęłam się w sobie i zaczęłam żyć we własnym wyimaginowanym świecie. Nie wiem co to jest? I co mam zrobić żeby to zmienić?

Odnośnik do komentarza

Nie jest to niespotykane, na upartego 'fobia społeczna'.
Przyjmując, że jesteś nastolatką, na upartego można podciągnąć pod dojrzewanie. A tak poza tym, to może jakieś hobby ? szczególnie takie, które pociąga za sobą kontakt z ludźmi. Jakieś zajęcia pozalekcyjne, wolontariat itd. mogło by pomóc.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że faktycznie jest to fobia społeczna lub agorafobia. Czasem może być też nerwica lękowa. Jeśli nie zaczniesz z tym walczyć już, mozliwe, że ten stan się nasili i zamkniesz się całkiem w 4 ścianach bo będziesz się bała wyjść. Próbuj się przełamywać, wyjdź na spacer, do sklepu itd. Jeśli jest coraz gorzej i dostajesz ataków paniki gdy jesteś w miejscu publicznym, oznacza to że sytuacja jest na tyle poważna że konieczna będzie pomoc psychologa.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...