Skocz do zawartości
Forum

Zwiększona prolaktyna po obciążeniu MTc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat, a od ponad roku mam nieregularne miesiączki i strasznie wypadają mi włosy, pomimo zdrowego odżywiania się. Miewam też częste wahania nastroju, złe samopoczucie, ogólne osłabienie i bóle kostno stawowe. Do ginekologa chodzę prywatnie, a do tej pory nie może odnaleźć przyczyny. Miałam torbiela na prawym jajniku o wielkości 4cm, który pękł końcem stycznia. Lekarz uznał, że teraz powinno być w porządku jednak nie jest. Ciągle nieregularnie miesiączkuje. Przyjmowałam Luteine i Duphaston jednak niewiele pomogły. Martwi mnie też stan włosów. Wypadają garściami niezależnie od pory roku. W sierpniu wykonałam następujące badania:
P.ciała anty-TPO - wynik 0,55 lU/ml
TSH 3-cia gen. - wynik 3,7676 ulU/ml*
ALAT (a.alaninowa) - wynik 11 U/l
FSH - wynik 2.92 mlU/ml*
ESTRADIOL - K99 wynik - 29,4 pg/mL
PROGESTERON-N55 wynik - 1,08ng/mL
TESTOSTERON-O41 wynik - 0.66 ng/mL

Rok temu w kwietniu PROLAKTYNA wynosiła 16.1 ng/ml
W listopadzie przebadałam to ponownie i wynik w surowicy wynosił 16,45 ng/ml* ale prolaktyna po MTC wyniosła 169.18 ng/ml

Zarówno lekarz pierwszego kontaktu jak i ginekolog stwierdził, że wyniki są dobre. Jednak dzisiaj w końcu wybrałam się po pomoc do dermatologa. Stwierdził że rzeczywiście włosy są bardzo przerzedzone, ale ze skórą głowy jest dobrze. Pokazałam mu te wyniki, a on uznał, że są bardzo złe i kazał mi zrobić ponownie badanie prolaktyny i tarczycy, a także sprawdzić żelazo.Czy faktycznie mam powody do niepokoju? Dodam, że siostra mojej mamy ma chorobe Hashimoto i niedoczynność tarczycy, Mam wątpliwości, zwłaszcza, że każdy lekarz mówi coś innego, a ja już nie mam pojęcia gdzie szukać pomocy. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...