Skocz do zawartości
Forum

Brak miesiączki, ból podbrzysza i brzuch jak piłka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cześć.
Mam 21 lat. Miesiączka spóźnia mi się o jakieś 2-3tyg. Byłam zapisać się do ginekologa, niestety, wolny termin dopiero pod koniec sierpnia.
Od 2-3dni bolą mnie piersi ( jak zawsze przed miesiączką ), ale zaczęło mnie "pobolewać" z lewej strony ( jajnik ?). Nie jest to niewiadomo jaki ból, bardziej promieniowanie/ pulsowanie, takie dziwne uczucie. Brzuch mam jakbym połknęła piłkę. Ciąża jest wykluczona, ponieważ nie współżyłam jeszcze. Prosiłabym o jakieś rozsądne rady, pomysły. Może ktoś już miał/ma taki sam problem. Zimne / ciepłe okłady ?

Jestem osobą bardzo podatną na stres, a ostatnio sesja dała się we znaki - podejrzewam, że to jest gł. przyczyną.

Do ginekologa zostało jeszcze 20 dni z hakiem, prosiłabym o jakieś doradzenie.

Odnośnik do komentarza

jeśli łatwo się stresujesz i stres wywiera na ciebie dość konkretne skutki to może być tak że zastopował Ci ten okres. Może też być tak, że byłas chora albo odchudzałaś się lub zaczełaś intensywnie ćwiczyć i tak to się porobiło. Spokojnie poczekaj on w końcu się pojawi. Możesz wziąć ciepłą kąpiel to czasem przyspiesza okres

Odnośnik do komentarza

Biorę non stop ciepłe kąpiele, piję jogurty. Nie odchudzam/łam się, bo nie ma takiej potrzeby:) a stresuje się duuuużo ( sesje skończyłam 4lipca, a okres miałam mieć ok 10-14lipca).
Głównie obawiam się tego "bólu" jajnika z lewej strony.
Mam nadzieję, że minie wrac z nadejściem miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opóźnienie miesiączki może być spowodowane stresem. Ból w okolicy przydatków może być spowodowany stanem zapalnym lub zmianami w obrębie jajników. Nie można wykluczyć innej przyczyny dolegliwości. Do czasu wizyty u lekarza może Pani zastosować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. W przypadku nasilenia dolegliwości konieczne będzie przyspieszenie wizyty u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...