Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Ania0693


Gość Ania0693

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania0693

Jestem Ania, mam 17 lat i pragnę zmienić swoją sylwetkę, najlepiej do końca tego roku. Mam 165cm i ważę 65kg, jeszcze trzy lata temu ważyłam 55kg i dążę do tej wagi. Przytyłam poprzez nieregularne pory posiłków i dużą ilość spożywanych słodyczy i kolorowych napoi gazowanych. Od początku wakacji wyeliminowałam całkowicie słodycze, nie piję coca coli i słodzonych soków i wcale mi ich nie brakuje. Mój typ figury to gruszka, moje uda mają po 60cm. Chciałabym wyszczuplić nogi i żyć zdrowo.
Zaczęłam zapisywać co jem. Od lipca jem codziennie na śniadanie owsiankę na wodzie z trzech łyżek płatków owsianych, dolewam wrzątku do poziomu płatków i następnie dolewam trochę mleka 0,5%. Do owsianki dodaję pokrojoną w plasterki połówkę banana lub kiwi. Czasami sypię łyżkę rodzynek lub łyżkę słonecznika łuskanego. Do tego piję zieloną herbatę, takie śniadanie bardzo mi smakuje i syci mnie na dość długo. Następny posiłek jem za 3-4h i jest to 1) miseczka sałatki z mixu sałat z jogurtem naturalnym, warzywami np, papryką, pomidorem, cebulką cukrową, do tego kromka razowca ze słonecznikiem, lub 2) miseczka sałatki owocowej, z owoców sezonowych, czasami dodaję jogurt naturalny, lub posypuję cynamonem, albo 3) dwie kromki razowca z polędwicą sopocką, pomidorem, papryką, lub 4) wafel ryżowy z polędwicą sopocką, lub pastą z tuńczyka. Obiad jem 3h później, brązowy ryż, gotowana lub pieczona pierś z kurczaka, kilka młodych ziemniaczków, fasolka szparagowa, kotlety z piersi, warzywa na patelnię, mrożonki, różne rzeczy, ale staram się aby nie były smażone w tłustym oleju a jeśli tak się zdarzy to jem mniejszą porcję. Na podwieczorek bardzo rzadko zjem kisiel truskawkowy lub pomarańczowy, częściej dwa wafle ryżowe lub kromki razowca z jakimś dodatkiem (polędwica sopocka, warzywa, dżem niskosłodzony), lub sałatka owocowa, owoc. Na kolację jem activie naturalną z jakimś owocem, lub z twarogiem chudym z pomidorem, papryką, lub kromkę razowca z jajkiem gotowanym, activia z łyżką płatków owsianych, staram się wybierać nabiał na kolację i jem ją ok. o 18.30-19.30. Takie menu bardzo mi smakuje i sprawia mi przyjemność, jem to co lubię i mam nadzieję, że jest to zdrowy wybór posiłków.
Codziennie ćwiczę 15 minut rowerek w powietrzu, robię 100 półprzysiadów, kilka razy w tygodniu gram rekreacyjnie z siostrą w badmintona (30-60 minut) a mimo to efektów brak. Czy robię coś źle? Chciałabym w końcu schudnąć, zwłaszcza z ud…
Niedługo zacznie się szkoła, chciałabym podać co zamierzam jeść i dowiedzieć się, co zmienić jeśli jest to nieprawidłowy sposób żywienia. Postaram się zachować stały odstęp 3-4h między posiłkami.
I – owsianka na wodzie z dodatkiem mleka i jakiś owoc
II – kanapka z chlebem pełnoziarnistym/grahamką z polędwicą sopocką, warzywami, sałata, pomidor, papryka lub sałatka warzywna
III – owoc, np. jabłko lub banan
IV – warzywa na patelnię, sałatki, mrożonki, chude mięso lub ryby (godzina 16.-17)
V – jogurt naturalny z twarogiem chudym, lub pełnoziarniste kanapki itp.
Jakie ćwiczenia mogę wykonywać przed szkołą (mogę wygospodarować 30 minut), żeby przyniosły efekty? W jakim czasie uda mi się zgubić ok. 10kg? Czy jest to w ogóle możliwe? Czy mój jadłospis jest prawidłowy? Mam długie dojazdy do szkoły, co mogę jeść w szkole a co po niej? Przepraszam za długi list ale chciałam jak najlepiej się da zobrazować mój problem i sposób żywienia. Bardzo dziękuję za odpowiedź, to dla mnie naprawdę ważne. Pozdrawiam, Ania.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Być może brak efektów jest spowodowany spowolnionym metabolizmem. Często jest to skutek spożywania nieregularnych posiłków. Musisz poczekać i dać czas, aby organizm rozkręcił na nowo metabolizm. Bardzo dobrze, że jesz regularnie, to na pewno pomoże. Aby jeszcze przyspieszyć metabolizm spróbuj wprowadzić termogeniki. O ile oczywiście nie masz żadnych przeciwwskazań. Oprócz tych wymienionych w artykule polecam: imbir, chilli, owoce bogate w witaminę C, białko, kawę.
Co do tego co jeść przed szkołą a co po szkole. Jeśli masz taką możliwość to przed szkołą jedz posiłki węglowodanowe a im później tym bardziej ogranicz węglowodany na rzecz białka. Owoce jedz rano a nie na wieczór.
Bardzo dobrze, że chcesz ćwiczyć, to również przyspieszy metabolizm oraz pozwoli wymodelować sylwetkę. Poniżej przedstawię Ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu:
1.


2.

3.

Do tego polecam skakanie na skakance, skip A i skip B oraz naprzemienne chodzenie na placach i piętach.
To czy schudniesz 10 kg na tej diecie i przy tych ćwiczeniach to zależy od kilku czynników i trudno jest mi powiedzieć czy Ci się uda.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...