Skocz do zawartości
Forum

Jak zakończyć samookaleczanie się?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat i problem z samookaleczeniem...
Zaczęło się jakieś pół roku temu i od tego czasu to ciągnę co jakiś czas czasem co tydzień czasem co 3 dni. Zauważyłem że zaczynam to robić coraz częściej i intensywniej, i tu pojawia się moje pytanie : Jak sobie z tym poradzić bez pomocy psychologa ? (Koniecznie bez !!)Może komuś z Was się udało ? W razie czego odpisze na pv.. Proszę nie pytać czemu bez psychologa i tak nie odpowiem ...

Odnośnik do komentarza

Musisz się zastanowić nad tym co robisz, jaki jest to ból (pewnie bez większego znaczenia), jak to później wygląda. Chcesz to przerwać więc wiesz co złego i niewłaściwego robisz a więc jest to dobry znak, że potrafisz a przynajmniej chcesz z tym zakończyć - masz świadomość i na początek to już dużo. W młodości lubiłem zrywać z ran strupy i leciała krew pomimo, że to mnie bolało i zakończyłem a w jaki sposób? Po prostu musisz mocno, bardzo mocno postanowić w sobie zmianę tego stanu, o tym nie myśleć i jeżeli nie od razu ci się to nie uda to nie rezygnuj próbuj nadal, wyznacz sobie okres tygodnia. miesiąca i innej okazji do przerwy bez okalaczania się. Musisz mocno wytężyć swoją psychikę, rozum, świadomość i trwale dążyć do celu a w przyszłości to pomoże ci w wielu sprawach i problemach życiowych. Tylko mocne postanowienie zmiany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...