Skocz do zawartości
Forum

Nerwica natręctw a studiowanie psychologii


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) mam 17 lat i mam pewne niepokojące mnie pytanie. Borykałam się przez około 3 lata z chorobą zwaną nerwicą natręctw tj. przechodzenie kilka razy przez drzwi,zabezpieczanie się przed śmiercią. Jednak nie chciałąm podjąć terapii, kiedy zauważyłam co się ze mną dzieje, ponieważ nie miałam wsparcia u rodziny, którzy mówili, że się wygłupiam. Pomogła i przyjaciółka i sama zaczęłam z tym walczyć, poznałam też cudownego chłopaka, dzięki któremu mogłam oderwać się od choroby. Jednak zastanawiam się nad studiowaniem psychologii, czy jest to możliwe ze względu na to co przeżyłam i czy ze względu na to, że nie poddałam się terapii tylko sama walczyłam choroba nadal trwa tylko ma inne odniesienie?

Odnośnik do komentarza

Ja tez slyszalam ze wiele osob studiuje psychologie bo maja problemy sami ze soba. Nie ma tu przeciwwskazan, ale zgadzam sie z powyzszym zastanow sie dlaczego chcesz studiowac akurat psychologie. Bo jesli chcesz pomoc sobie to moze terapia bylaby lepszym rozwiazaniem, a ty posiadasz inne zdolnosci ktore wymgaja ksztalcenia.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się. Jest sporo innych kierunków humanistycznych, na które możesz iść... Sprawdź może kierunki jak pedagogika, albo kulturoznawstwo. To raczej lekkie kierunki. Ja studiowałam na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Mieliśmy sporo fajnych praktyk i warsztatów. Po jednym ze staży dostałam pracę, więc nie jest źle:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...