Skocz do zawartości
Forum

Problemy z emocjami


Gość pootass@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pootass@gmail.com

Witam, piszę w dość niestandardowej sprawie. Problem nie dotyczy mnie, lecz mojej dziewczyny. Mianowicie ostatnio rozstała się ze mną nieznając przyczyny. Zaczę od tego że od stycznia tego roku, zaczęła się odchudzać, moim zdaniem nie potrzebnie. Waży teraz 43kg przy wzroscie 170cm. W większości je jogurty niskotłuszczowe i jakieś owoce. Od jakiegoś czasu zauważyłem kilka problemów: ciągle jest jej zimno, ma problemy ze snem (bardzo szybko wstaje, nie może spać), straciła ochotę na seks (mówi że nie ma pojęcia dlaczego), zrobiła się bardziej nerwowa, ciągle mówi że jeszcze gdzieś coś musi zrzucić, ponadto okres jej się bardzo zmniejszył (prawie go nie ma) . I teraz pytanie czy takie zachowanie, może być przyczyną jakiejś choroby? Dodam że z 2 tyg temu robiła badania krwi, które nic nie wykazały.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
A ile dokładnie kilogramów zrzuciła Twoja dziewczyna? Obsesja na punkcie wagi, zaburzony obraz własnego ciała, intensywne odchudzanie, problemy fizjologiczne (w tym zaburzenia miesiączkowania) mogą świadczyć o zaburzeniach odżywiania, jednak wiarygodna diagnoza drogą internetową nie jest możliwa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dokładnie zrzuciła jakieś 15kg od stycznia. Problem z zachowaniem, dokładnie z jej emocjami, zaczęły się od jakiegoś miesiąca, gdzie schudła o kolejne 3-4 kg. Wiem, że drogą internetową diagnoza nie jest możliwa, aczkolwiek muszę mieć jakąś podkładkę, by ją ratować. I kolejne pytanie, czy takie problemy mogą też występować przez tabletki hormonalne, czy to właśnie wskazuje na zaburzenia odżywiania?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Tabletki hormonalne mogą powodować spadek libido, nerwowość, drażliwość, wahania nastroju jednak te objawy zwykle mijają po kilku miesiącach stosowania, gdy organizm przyzwyczai się do tabletek.
Czy Twoja dziewczyna może mieć jakieś problemy, o których nie wiesz? Czy jej rodzice nie są zaniepokojeni jej zachowaniem?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Raczej nie ma żadnych problemów o których niewiem, mówiliśmy sobie wszystko. Jedynie o co się wszyscy martwią to o wagę i o to, że z bardzo spokojnej i uśmiechniętej dziewczyny, zrobiła się bardzo nerwowa i wszystko ją irytuje. Dodatkowo ciągle powtarza, że nie ma zamiaru przytyć, ale denerwuje ją to, że jest jej ciągle zimno i się o wszystko irytuje. Szczerze niewiem jak jej pomóc, z tąd moje pytania tu. Potrzebuję jakiejś podkładki by z nią porozmawiać o tym problemie i jej pomóc, bo bardzo się o nią martwię. Tak podsumowując, patrząc na wszystkie dolegliwości, które wymieniłem wcześniej, bardziej świadczą o zaburzeniu odżywania, czy raczej to wina tabletek (bierze je od lutego i do czerwca wszystko było wszystko wporządku)?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...