Skocz do zawartości
Forum

Nieruchomy guzek na szyi


Gość KarolinaNela

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu lat mam na karku (a właściwie to już początek kręgosłupa) pod skórą taką małą gulkę. Do tej pory nie miałam z nią żadnych problemów, nie była ona widoczna. Ale jakiś miesiąc temu, gdy dość mocno ją ucisnęłam, gulka się powiększyła i była juz wyraźnie widoczna. Na początku mnie nie bolała, tylko brzydko wyglądała, a po jakimś czasie zaczęła boleć(najpierw tylko przy dotykaniu a później nawet bez dotykania). Następnie pojawiła się opuchlizna, gulka zrobiła się czerwona i zaczęła dodatkowo swędzić. Teraz jak dotykam krawędzi opuchlizny to wyczuwam pod skórą jakby guzki (chyba 2), mają kształt podłużny. Wydaje mi się, że wcześniej tych guzków nie było. Co to może być? Boję się iść od razu do lekarza, wolałabym najpierw poznać jakieś wstępne opinie. No i liczę, że jednak w końcu to zniknie.

Odnośnik do komentarza
Gość KarolinaNela

Rok temu zauważyłam nieruchomy guzek. Znajduje się on na końcu żuchwy i jest ukryty, tylko wtedy go czuć kiedy podnoszę głowę do góry. To miejsce mnie nie boli i nie jest zaczerwienione. Co to może być i czy mam się udać na jakieś badania? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Posty: 6 kraaviecOdpowiedz prywatną wiadomością
22 sie 2013 - 12:39:20
Witam, mój problem jest następujący. Wczoraj wieczorem "wymacałem" sobie na szyi dziwną grudkę? Guzka? Coś w tym rodzaju. Znajduje się on troszkę ponad zgięciem między szyją i szczęką, lekko po lewej stronie ale bardzo blisko osi środkowej szyi. Jest to niewielkie, rozmiarów mniej więcej pokrętła w zegarku ręcznym (nie mam niestety precyzyjniejszego porównania). NIe jest bolesne przy dotyku, ale "czuję" ją przy pochylaniu głowy do klatki piersiowej. W dotyku jest twarda, podobnie wyczuwalna przy różnych ułożeniach głowy. Czy w tym miejscu znajduje się węzeł chłonny? Co jeszcze to może być? Dodam, że podrażniłem sobie jamę ustną nadużywaniem płynów do płukania i po stronie grudki mam zajada na ustach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...