Skocz do zawartości
Forum

Dieta stabilizacyjna


Gość agrestowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agrestowa

Przez 10 tygodni stosowałam diete 1 000 kcal a teraz chciałabym troche zejsc z tej diety. Chciałabym zapytac co i jak moge jesc aby zwiekszyc kcal ale zeby nie przytyc nie miec efektu jojo. Czy powinnam stosowac jakas diete stabilizacyjna zanim zaczne normalnie jesc?

Odnośnik do komentarza

Także ją stosowałam. Po niej powoli każdego dnia zwiększałam ilość kalorii, ale np. nie powróciłam do dawnych nawyków (całkowicie zrezygnowałam ze słodyczy i produktów mącznych, naprawdę jeśli już to bardzo okazjonalnie jem) ale zamiast jednego posiłku na obiad zaczęłam jeść zupy , więcej ziemniaków (chociaż jadłam je na diecie 1000kcal), a przede wszystkim wprowadzałam powoli chleb do menu, jem 1-2 kromki w ciągu dnia, ale nadal nie jem smażonego, czasami poddusze na oliwie cukinię lub inne warzywka. Nie pije kolorowych wód i waga nie wróciła + wieczorkami jazda rowerem, 20 minut rano ćwiczeń. Wcześniej gdy kilka lat temu stosowałam bardzo rygorystyczną dietę 800kcal to wróciło wszystko 2x, ale miało to podłoże psychiczne po prostu. Stwierdziłam że ważę swoje ukochane 45kg i zaczęłam żreć, dosłownie żreć słodycze i chleb biały przede wszystkim, więc po roku ważyłam 62kg mimo iż przechodząc na dietę ważyłam 55. Dlatego nie radzę wracać do starych nawyków żywieniowych, ale po prostu stopniowo zwiększać albo urozmaicać po prostu + ruch i będzie dobrze chociaż w sezonie pracy i nauki mało się ruszałam to i tak dodatkowych kg nie złapałam. Gdy mam ochotę na coś słodkiego zajadam młode ziemniaczki ugotowane w mundurkach lub banany i serio mogę powiedzieć , że to mit, iż ziemniaki/banany tuczą . przez całą dietę jadłam je do sałatki i ryby i schudłam. To tyle , raz jeszcze nie radzę wracac do dawnych nawyków, chyba że były one zdrowe. W moim przypadku gdy nagle z dnia na dzień wróciłam, kg wróciły i to 2x

Odnośnik do komentarza

Gdy będziesz zwiększać dzienną dawkę kalorii, dobrze będzie jak zaczniesz uprawiać jakiś sport, który wzmocni Twoją kondycję i spali nadmiar energii. Dodatkowo możesz zacząć używać dobrze dobranego suplementu diety w rodzaju np. zielonej kawy. Suplement wzmocni efekt ćwiczeń fizycznych i utrwali wagę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Aktualnie jestem na diecie 1400 kcal, gdyż taka dieta jest jeszcze "zdrowa" dla organizmu. Wszystko poniżej tego pułapu może w późniejszych latach skutkować pewnymi problemami.

Proponuję delikatnie podnosić kalorie zwiększając posiłki objętościowo. Najważniejsze jest śniadanie. Aby efekt jojo się nie pojawił, trzeba przede wszystkim regularnie ćwiczyć i systematycznie i zdrowo się odżywiać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...