Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników prób wątrobowych


Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący kłopot, moje wyniki przedstawiają się następująco Aspat 46, Alat 65 Bilirubina całowita - 1,4 , mam również podwyższony Cholesterol LDL 132 oraz Trójglicerydy 158. Mój wiek to 22 lata. Robiłem również badania na HBsAg oraz Anti-HCV na szczęście oba wyszły negatywnie. Od około 3 tygodni stosuję dietę, mianowicie jem jedynie gotowane rzeczy, staram się jeść dużo nabiału oraz ryb, pieczywo jedynie jasne, pije dużo wody Żywiec gazowanej, podobno ma to jakieś znaczenie jaka woda, staram się jeść dużo grejpfrutów i innych owoców, wykluczyłem smażone, słodycze, żółty ser, fast food, cole bo również piłem dużo (2,5 litra dziennie) . Od 2,5 tygodnia stosuje tabletki Essentiale Forte oraz pije dużą łyżkę oleju Ostropest. Od tygodnia również biegam około 20-30 minut dziennie. Wcześniej piłem 1-2 piwa dziennie od około pół roku. Dodam również, że w ciągu 1,5 roku moja waga z 60 kg na 85 kg. Miałem również badanie, na którym wyszło, ze mam lekko zatłuszczoną wątrobę. Mam następujące pytanie ponieważ staram się o przyjęcie do " mundurówki " i potrzebuję szybko zbić wyniki ponieważ jest to rzecz, która mnie martwi. Moje pytanie dotyczy sposobu w jaki mogę poprawić szybko wyniki? Czy wysiłek fizyczny(bieganie) jest wskazany bądź nie? Co mogę usprawnić w diecie, suplementacji?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w szybki sposób znormalizować podane parametry biochemiczne. Proszę bowiem pamiętać, że odżywiając się niezdrowo-tyjąc, pijąc regularnie alkohol negatywnie wpływał Pan na stan swojej wątroby. Wynikiem tego są nieprawidłowości w wynikach badań. Zdecydowanie wdrożył Pan jednak prawidłowe postępowanie. Kluczem do sukcesu jest bowiem zbilansowana, zdrowa dieta oraz regularny wysiłek fizyczny. Zdecydowanie sugeruję jednak, by pił Pan wodę niegazowaną. Kontrolne badania proszę wykonać za około 3-4 tygodnie - wyniki powinny być znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...