Skocz do zawartości
Forum

Sprzedaż alkoholu i papierosów osobom nieletnim


Gość Be_a_ta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Be_a_ta

Moja 15 letnia córka w sobote w osiedlowym parku piła piwo i paliła papierosyl. Tak się stało, że wjeżdżałam do garazu i ją widziałam. po długiej rozmowie dowiedziałam się, że rzeczy te, wraz z kolezankami kupiły w sklepie w którym dosc czesto robie zakupy i ekspedientki wiedza, ze Olka jest moją córką.
Mam pytanie - jak się zachowac - zgłosic to na policje czy moze porozmawiac z ekspedientkami? One podejrzewam mnie spławia bo zarabiaja na młodziezy a dla mnie jest to problem

Odnośnik do komentarza

Jesteś matka i chcesz chronić swoje dziecko, to normalne. Dodatkowo chcesz chronić inne dzieci, bo przecież nie tylko Twoja córka może tam kupić papierosy czy alkohol ale i inne nastolatki. Możesz pomóc innym rodzicom i tym dzieciom,. Dlaczego masz tego nie zgłosić? Oczywiście, że zgłoś. jeśli przez takie sklepy będzie rosło pokolenie młodych alkoholików, to zgłoszenie tego jest pomocą dla społeczeństwa, nie bezpodstawnym oskarżeniem. Możesz zgłosić to anonimowo na straż miejską lub na policję, na ich stronie jest formularz. Opisz sytuację i oni to sprawdzą. Możesz nawet wysłac córkę np. po papierosy i będzie dowód, że zakupiła. Tu chodzi o dobro Twojej córki i innych dzieci, gdyby sytuacja była taka, że sąsiadki dziecko by kupiło i ona by zgłosiła to, na pewno byś się cieszyła, że zareagowała. Ty też powinnaś. Kasa kasą, ale sa rzeczy ważniejsze niż pieniądze, np. zdrowie. Moim zdaniem te ekspedientki wiedza czego moga się spodziewać, a skoro się nie boją widać są na to przygotowane. Zgłoś bez wyrzutów sumienia.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...