Skocz do zawartości
Forum

Czy tabletki mogą zafałszować wynik testu ciążowego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jak w temacie, chciałabym rozwiać swoje wątpliwości dot. tabl. anty. Kilka pytań:

a) Czy tabl. mogą sfałszować wynik testu ciążowego?
b) Czy różnica w obfitości krwawień z odstawienia jest powodem do zmartwień?
c) Od ostatniego stosunku miałam trzy krwawienia z odstawienia - czy wyklucza to ciążę?

Serdecznie proszę o nie odbieganie od tematu - nie szukam odpowiedzi typu ''przy dokładnym stosowaniu tabl. szanse na zajście w ciąże są znikome''.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od około roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Jednak nie zawsze regularnie niestety. Stosunek płciowy odbywam systematycznie. Jeden dzień po Wielkanocy zrobiłam test ciążowy z powodu subiektywnych objawów ciąży. Wynik wyszedł negatywny, jednakże test robiłam po południu. Miałam później lekkie krwawienie lecz nie odpowiadało ono dokładnie mojemu krwawieniu miesiączkowemu, było dużo słabsze. Ufałam testowi i brałam tabletki cały czas. W kolejnej przerwie 7 dniowej, podczas której powinnam mieć okres, nie pojawił się on. Spóźnia się już ponad 17 dni..biore tabletki cały czas. Mam pytanie. Czy wynik testu ciążowego może być nieprawidłowy? I czy jeśli jestem w ciąży to branie antykoncepcji hormonalnej nie zaszkodzi dzidziusiowi? Dodam że wizyte u lekarza mam dopiero za 10 dni, a stres mnie zjada od środka.

Odnośnik do komentarza

~Isis
Witam. Od około roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Jednak nie zawsze regularnie niestety. Stosunek płciowy odbywam systematycznie. Jeden dzień po Wielkanocy zrobiłam test ciążowy z powodu subiektywnych objawów ciąży. Wynik wyszedł negatywny, jednakże test robiłam po południu. Miałam później lekkie krwawienie lecz nie odpowiadało ono dokładnie mojemu krwawieniu miesiączkowemu, było dużo słabsze. Ufałam testowi i brałam tabletki cały czas. W kolejnej przerwie 7 dniowej, podczas której powinnam mieć okres, nie pojawił się on. Spóźnia się już ponad 17 dni..biore tabletki cały czas. Mam pytanie. Czy wynik testu ciążowego może być nieprawidłowy? I czy jeśli jestem w ciąży to branie antykoncepcji hormonalnej nie zaszkodzi dzidziusiowi? Dodam że wizyte u lekarza mam dopiero za 10 dni, a stres mnie zjada od środka.

Witam!
Niestety nie napisała Pani ile dni po ostatnim stosunku wykonała Pani test ciążowy. Jak zostało już napisane powyżej, mógł być on wykonany za wcześnie, co dało fałszywie ujemny wynik. Bez wątpienia powinna Pani zatem powtórnie wykonać test ciążowy! Od wyniku powinna Pani natomiast uzależnić decyzję o odstawieniu antykoncepcji. Oczywiście proszę także skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

avocado21
Witam,
Jak w temacie, chciałabym rozwiać swoje wątpliwości dot. tabl. anty. Kilka pytań:

a) Czy tabl. mogą sfałszować wynik testu ciążowego?
b) Czy różnica w obfitości krwawień z odstawienia jest powodem do zmartwień?
c) Od ostatniego stosunku miałam trzy krwawienia z odstawienia - czy wyklucza to ciążę?

Serdecznie proszę o nie odbieganie od tematu - nie szukam odpowiedzi typu ''przy dokładnym stosowaniu tabl. szanse na zajście w ciąże są znikome''.

Pozdrawiam.

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
1. Tabletki antykoncepcyjne, bez względu na ich rodzaj, nie wpływają na wynik testów ciążowych.
2. Różnica w obfitości krwawień z odstawienia nie jest powodem do zmartwień - istotny jest tylko brak krwawienia przez dwa kolejne cykle.
3. Trzy krwawienia z odstawienia wykluczają ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...