Skocz do zawartości
Forum

Jak zapanować nad stresem?


Rekomendowane odpowiedzi

W 100% nigdy nie zachowasz bo tak sie nie da ale na tyle żeby w miarę normalnie funkcjonować to tak. moim sposbem jest muzyka i sport. Słuchawki w uszach i 2 godziny na siłce powodują że cały stres ze mnie schodzi. Inny sposób to seks:) Nic tak nie odstresuje jak dobry seks

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Na początku musisz nauczyć się rozpoznawać wczesne symptomy pojawiającego się zdenerwowania i stresu. Obserwuj swoje reakcje fizjologiczne, a także zwróć uwagę na to, jakie sytuacje najczęściej wywołują takie emocje. Gdy się tego nauczysz, w chwili gdy pojawią się takie oznaki musisz szybko rozładować napięcie nerwowe. Najszybszym sposobem jest wykonanie bardzo energicznych ćwiczeń fizycznych lub ćwiczeń relaksacyjnych. Poza tym wzmacniaj swój układ nerwowy - bierz magnez.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mi pomaga sport. Zmęczenie się na siłowni tak że nie mam siły ani ręką ani nogą ruszać. Jazda samochodem czy motocyklem to samo skupiam się na drodzę i nic mnie więcej nie obchodzi.
inny sposób to już jak naprawdę mam dość wszystkiego to idę na jakieś polę ewentualnie biorę poduszkę i drę się w nią ile wlezie. To pomaga choć głupio wygląda

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 17 lat. Od kilku lat mam problem z radzeniem sobie ze stresem. Jestem bardzo niesmiala, skryta w sobie. Nie umiem poradzic sobie w stresujacych sytuacjach np. prezentacje szkolne. Podczas silnego stresu zaczynam sie jakac, trzesa mi sie rece. Obecnie mam jeszcze wiecej stresu, poniewaz przebywam za granica i uczeszczam do szkoly nie znajac jezyka. Zauwazylam ze od kilku dni mam kolatanie serca, do tego dochodza jescze zawroty glowy. Zazywam tabletki Sedatif PC, lecz wogole mi nie pomagaja. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pewien problem i nie umiem sobie z nim poradzić. Jest to bardzo kłopotliwe. Mianowicie od kilku lat męczę się z pewnym problemem dotyczącym stresu i oddawaniem moczu. Od kilku lat mam tak, że kiedy wychodzę z domu np zakupy, praca, wyjście ze znajomymi mam problem z odczuwaniem moczu a dokładnie tym że non stop mam uczucie tego że muszę iść do toalety. Nie dam rady wytrzymać 10min żeby nie pójść do toalety. Kiedy wracam do domu wszystko wraca do normy. Byłam u lekarza robiłam badania i wszystko jest w porządku. Nie wiem skąd to się bierze ale jest to bardzo męczące. Niedługo mam brać ślub i wtedy będę miała na pewno stresujące chwilę i boje się, że nie wytrzymam całej ceremonii. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc !!! :(((((

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam 18/19 lat i mam od początku technikum problemy z stresem.

Na początku technikum było to kłucie w okolicach serca , nieprzespane noce, ciśnienie nawet 200/xx
Przed rozpoczęciem 3 technikum dostałem choroby spowodowanej stresem Zespoł Jelita wrażliwego (pół roku codziennie biegunki , bóle brzucha) Jednak chodziłem do szkoły i w grudniu choroba minęła , ale od tamtego czasu STRACH został. Każde pójście do szkoły to strach czy nie dostane znów biegunki ( a jeżeli tak to wytrzymam do WC ? ), Do tego nawet strach przed wyjściem do kina itp. Po prostu nie da się normalnie funkcjonować ;/ Musiałem sobie w tym roku odpuścić wakacje w Niemczech bo znów strach + stres że dostane biegunki itp. Za tydzień do szkoły fajnie ale znów strach mnie paraliżuje co zrobię gdy znów dopadnie mnie biegunka , bo u nas w szkole do Wc iść to masakra tylko tam palą i czasami nie da się nawet siąść ;/
Pozbyłem się choroby ale jakiś uraz w głowie został po niej i nie chce by wróciła ;/

Może macie jakieś sposoby by pokonać taki strach ?
Może to wina stresu i jakieś SPRAWDZONE sposoby na stres ?(szukam na necie jest tego dużo sprawdzałem kilka technik ale nic nie daje)

Odnośnik do komentarza

Powiem ci że zaczynałem medytować może kilka razy ale jakoś nigdy nie odczuwałam różnicy . Szukałem wiele na necie jak medytować ale to zazwyczaj chcą kasę za poradnik. Jedyne co znalazłem to :
ułóż się wygodnie,zamknij oczy licz od 20 do 0. Potem pomysl ze jestes w fajnym miejscu i tka myśl 10-15min potem odlicz do 10 i tyle. Nie wiem może źle robiłem ?

Odnośnik do komentarza

franca
No nie, tylko tyle? Chyba słabo szukałeś. :) Tutaj na przykład jest coś takiego, według mnie bardzo pomocne:

A to jest tylko jedna z pięciu części. Cała ta seria jest dostępna na youtube.


Franca, dla kogoś, kto nie zna angielskiego te zadanie jest niewykonalne :). Nie da się jednocześnie czytać instrukcji i mieć zamknięte oczy :D. Poza tym nie potrafię ot tak wyłączyć myśli, źródło stresu za bardzo na mnie oddziałowuje, a pozbyć się tego źródła jest niewykonalne, on nie należy do mnie :P.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...