Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym tygodniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałam upewnić się co do skuteczności stosowania tabletek antykoncepcyjnych (Mercilon) Jestem w trakcie pierwszego listka, przy czym ginekolog zaleciła mi rozpoczęcie stosowania od 4 dnia cyklu. Na ulotce napisane jest, iż w takim przypadku przez 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji. Czy zatem jeżeli uprawiałam seks bez prezerwatywy w 9 dniu brania tabletek skuteczność tabletek jest zachowana? Czy istnieje możliwość, że nie zaczęły jeszcze 'działać'?

Odnośnik do komentarza

Również byłam zdziwiona, ale ginekolog wyraźnie zaznaczyła że ma to być 4 dzień. Zdaję sobie sprawę, że jak się bierze tabletki od pierwszego dnia okresu to ma się pewność, z tym 4 dniem szczerze mówiąc trochę zaczęłam panikować. Cóż no mam nadzieję, że ulotka się nie myli i po 7 dniach już wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Skuteczność antykoncepcyjna jest pełna już od zażycia pierwszej tabletki tylko w przypadku gdy pierwsza tabletka zażyta jest pierwszego dnia miesiączki (tj. zgodnie z danymi zamieszczonymi na ulotce). W przypadku zażycia pierwszej tabletki 2-5 dnia cyklu konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne siedem dni, tj. jeśli pierwszą tabletkę zażyła Pani 4 dnia, zabezpieczenie dodatkowe powinno być stosowane do 10 dnia cyklu. W przypadku innego postępowania skuteczność antykoncepcyjna może nie być pełna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...