Skocz do zawartości
Forum

Rozpoczęcie studiów dziennych w wieku 25 lat


Gość Dzieńinoc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dzieńinoc

Witajcie,byłabym wdzięczna na jakąkolwiek wiadomość gdyż ''mili''studenci których się wypytywałam potraktowali mnie...źle.
Otóż chodzi mi o to czy ktoś z was był w takiej sytuacji jak ja. Nie mogłam iść wcześniej do szkoły,z przyczyn osobistych. Bolało mnie to,ale cóż mogłam zrobić? nic,tylko czekać. W tym roku kończę 25 lat i zdecydowałam się na studia dzienne,zaocznie nie dałabym sobie rady finansowo.
Nie będę miała stypendium,bo tylko studenci do 25 roku życia je dostają. Teraz takie pytanie,czy jeśli pójde na te studia,to czy będę musiała płacić za nie tak jak za zaoczne z racji tego,że przekroczyłam 25 rok życia?

Odnośnik do komentarza
Gość ewelka 1988

coo?? pierwszy raz słyszę... niby dlaczego, kto komu spogląda w metrykę, studia dzienne to dzienne, zaoczne to zaoczne...nie wiem skąd ten pogląd.. każdemu sie w zyciu różnie układa i z jakiej racji miałby za to płacić.. nie rozumiem. Jak widać jestem w tym samym wieku i w tym roku idę na studia dzienne też ale magisterskie i nic mi nikt nie mowił, na licencjacie studiowałam z chłopakiem 28 letnim, który nie płacił. Idź śmiało, głowa do góry!;-)

Odnośnik do komentarza
Gość patkakoka

Nie będziesz musiala płacić. U mnie na roku jest Pan, który ma ponad 50 lat i normalnie z nami studiuje bezpłatnie. Przecież podczas rekrutacji nikt nie patrzy na metrykę tylko na wyniki matur, więc śmiało! Warto się rozwijać :)

Odnośnik do komentarza
Gość studentkaa

Śmiało, studiuj :) Tylko mądrze wybierz kierunek, taki jak Ci się podoba, bo teraz otrzymujesz pulę punktów - ECTS. Otrzymujesz je na konkretne studia, jeżeli będziesz chciała zrobić drugi kierunek to trzeba już za to zapłacić.
Przez rok akademicki zużywasz 60 pkt. Np. Na studia magisterskie 5-letnie otrzymujesz chyba 330 pkt, te 30 to rezerwa jakbyś chciała zmienić jednorazowo kierunek po pierwszym semestrze.

Odnośnik do komentarza

Z tym wiekiem ( chyba do 26 lat) to jest ważne tylko przy korzystaniu ze zniżek studenckich na bilety autobusowe. kolejowe itp;) u mnie na roku był facet koło 40 i jakoś tak było, że wszysy go lubili:) było też sporo osób, które rozpoczynając studia miały już 27 lat. Gratuluję podjęcia decyzji o studiach :) życzę wytrwałości i sukcesów w nauce :)

Odnośnik do komentarza

Nie ma granicy w pobieraniu stypendium na studiach 1szego stopnia, ani wiekowej, ani ilości lat. Na 2go stopnia można jednak brać tylko do 3 lat (liczone jako 6 semestrów, a nie jako czas od rozpoczęcia studiów). KOLEJNA PLOTKA ZE STYPENDIAMI TAK JAK ZE STUDIOWANIEM BEZPŁATNYM PO 25/26 ROKU ŻYCIA. Jedyna rzecz jaka pisze przy stypendiach to jest, że nie uznaje się do dochodu rodzeństwo po 26 roku życia, chyba, że ma chociazby nawet stopień lekki niepełnosprawności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...