Skocz do zawartości
Forum

Brudny i galaretowaty śluz wydobywający się z pochwy


Gość daqsi

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mój problem polega na tym, że już drugi dzień z mojej pochwy wydobywa się wręcz brudny galaretowany śluz. Od roku mam problemy z grzybem i infekcjami chodze do ginekolog i ciągle mam nawroty 2tyg. temu dostałam tabletki doustne na grzyba zawsze dostawalam dopochwowe zjadlam je i jakies 3dni po okresie wzielam tab. dopochwowe na grzyba a po nich tzn po 2dniach przerwy iladian dla poprawy ph i po kuracji antygrzybiczej odstawiłam też po 2miesiacach tab. antykoncepcyjne czy ten śluz może mieć z tym coś wspólnego? nigdy takiego nie miałam jestem 13 dni po okresie

Odnośnik do komentarza
Gość martusia...

Grzybicę jest bardzo trudno wyleczyć, zrób sobie wymaz z pochwy, gardła i odbytu. Niestety ja ponad 9 miesięcy męczyłam się z grzybica ogólnoukładową. Z diety wyłączyłam cukier, białe pieczywo i alkohol. Nosiłam tylko bawełniana bieliznę praną w 60 stopniach i prasowaną żelazkiem – żadnych stringów – ponieważ one ułatwiają infekowanie pochwy bakteriami z odbytu. Do tego przez 3 miesiące brałam probiotyk doustny provag, bakterie mlekowe w nim zawarte ochraniają cały układ moczowo-płciowy oraz jelita. W końcu udało mi się wyleczyć. Jak odbierzesz wyniki wybierz się do lekarza może zmieni Ci leki i pamiętaj o probiotykach.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości jak najbardziej mogą być wynikiem infekcji dróg rodnych. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe (przede wszystkim wymaz z antymykogramem). Być może warto wykonać także badania w kierunku rzadszych patogenów takich jak rzęsistek pochwowy czy też chlamydia. Precyzyjne ustalenie przyczyny objawów pozwoli na wdrożenie skutecznego, celowanego leczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość karooolina

Też myślałam że mam problem tylko z grzybicą pochwy, niestety po wymazie okazało się że dodatkowo mam zakażenie bakterią Escherichia coli. Długo leczyłam się antybiotykami i lekami przeciwgrzybicznymi, ale w końcu się udało. Po i w trakcie leczenia stosowałam invag, teraz stosuje go zawsze po okresie lub przed wyjściem na basen – tak w ramach profilaktyki, żeby sytuacja się nie powtórzyła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...