Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia aerobowe a utrata wagi


Gość karollaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karollaa

czyli tak: mam 18 lat, aktualnie ważę 72 kg przy 179 cm wzrostu, udało mi się już schudnąć 10 kg w ciągu około 4 miesięcy. chodzę na siłownię 3-5 razy w tygodniu i ćwiczę ok. 2 godzin. zazwyczaj jest to rozgrzewka na rowerku (20 min) + godzina na bieżni (min. 30 minut biegania, a reszta to szybki marsz, zależy na ile biegania mam siłę) + 40 min na orbitreku. chcę zejść do 65 kg w ciągu 2-4 miesięcy i chciałam się dowiedzieć czy uważacie, że przy takich treningach jest to możliwe? moje zapotrzebowanie kaloryczne to ok. 2200 kcal, dziennie spożywam około 1600-1700 kcal. od poniedziałku będę też ćwiczyć w domu (w dni wolne od ćwiczeń aerobowych)- siłowo (głównie na brzuch, bo to jest mój największy problem)
będę wdzięczna za wszelkie sugestie i pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Ćwiczenia aerobowe są bardzo dobrym sposobem na utratę tkanki tłuszczowej. Podczas ich wykonywania spalamy więcej tkanki tłuszczowej niż podczas ćwiczeń siłowych.
Ważnym elementem tych ćwiczeń jest odpowiednie tętno podczas ich wykonywania. Najlepsze rezultaty otrzymuje się przy tętnie stanowiącym 60-70 % tętna maksymalnego . Pamiętaj jednak, że jeśli podczas ćwiczeń poczujesz się słabo natychmiast je przerwij.

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że wszyscy polecają ale nikt nie wspomniał o czymś ważnym. Sam o tym nie wiedziałem ale ostatnio trafiłem na taki artykuł
https://www.onxl.pl/cwiczenia-aerobowe-w-pigulce/
Jest tam mowa o tym, że tygodniowy czas trwania aerobów powinien zwiększać się w celu polepszenia efektów. Wspomniane też zostało, że wymagany jest dzień przerwy pomiędzy treningami. Myślę, ze to ważne
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...