Skocz do zawartości
Forum

Rekonwalescencja przy przepuklinie kresy białej


Gość templar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa,

Jestem 23-latkiem, dnia 07.02.2013r. przeszedłem operację przepukliny w kresie białej (15 cm nad pępkiem, przepuklina o szerokości 2,3 cm). Na wstępie muszę dodać, że jestem czynnym sportowcem - tancerzem (o wzroście 190 cm i masie 81,6 kg), a mówię to dlatego, że moje treningi zawsze odbywają się z tylko i wyłącznie obciążeniem własnego ciała (taniec, akrobatyka, bieganie, pływanie, podciąganie na drążku, pompki czy brzuszki). Jestem osobą bardzo szczupłą i stąd moje dwa pytania:
1) chirurg, który mnie operował powiedział mi, że wobec mnie zastosował wewnętrzne szwy nierozpuszczalne, aby po zrośnięciu z tkanką wzmocniły miejsce w którym przepuklina wystąpiła. Pomimo tego, że powiedział mi wprost, że do treningu mam wrócić najlepiej po 3 miesiącach chciałbym zapytać się o trening, który wydaje mi się nie jest aż tak forsowny dla mięśni brzucha czyli bieganie i basen, czy odnośnie tych dwóch także mam zastosować się do przykazania lekarza? :) i dodatkowo, kiedy mogę zacząć wykonywać treningi mięśni brzucha z obciążeniem własnego ciała (np. podciąganie kolan do klatki piersiowej w zwisie... etc.)?
2) kolejne pytanie jest natury estetycznej. Pomimo, że to dość próżne z mojej strony o brzuch bardzo dbałem (zwłaszcza, że jestem tancerzem :) ), ale na ten moment pomimo blizny skórnej (którą w tym momencie pomijam) pod skórą wyczuwalne jest duże zgrubienie, które przy mojej 10% tkance tłuszczowej bardzo się wyróżnia... nie chcę działać na własną rękę, ale czy takie maści jak np. cepan, która to ma w swoim składzie heparynę, nie spowodują wydłużenia okresu gojenia się, ale za to sprawią że wypukłość będzie znacznie mniejsza (a tak w ogóle to czy maści typu "na blizny" w jakikolwiek sposób są w stanie zadziałać na tkankę podskórną)? Przeczytałem też kiedyś artykuł w stylu "masaż blizn" czy mogliby mi Państwo coś na ten temat powiedzieć?

P.S.
Tak naprawdę nigdy nie dowiedziałem się jak wygląda procedura usunięcia przepukliny i ile warstw wewnętrznych po takim zabiegu musi być zszywanych. Czy byliby Państwo w stanie przybliżyć mi to zagadnienie? :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__Mi

Człowieku minieło raptem lekko ponad tydzień. Operacja przepukliny to dość poważny zabieg gdzie musisz przejść przez wszystkie mięśnie brzucha ( a trochę ich jest). Jest jeszcze zbyt wcześnie aby cokolwiek robić z blizną, mięśniami. Trening sobie daruj bo tylko pogorszysz sprawę, szwy Ci mogą popuszczać, możesz dostać krwotoku. Nawet bieganie czy pływanie. Co do tej wypukłości to cąłkiem możliwe że to opuchlizna po opercjaji zostaw ją na razie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...