Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki przy atopowym zapaleniu skóry


Rekomendowane odpowiedzi

Skóra mnie średzki najbardzej w nocy nie mogę nosić swetrów z wełny tylko bawełniane bluzki mam wypryski bardzo ropne w okolicach zauszami karku nie mogę się tego pozbyć to boli bardzo a jak się ginie to ślady zostają jakich kosmetyków urzywac bo teraz urzywam krem balsam do ciała i żel pod prysznicem z firmy AA ale mało pomagają proszę o radę

Odnośnik do komentarza

Na podstawie opisu zmian skórnych wnioskuję, że objawy które opisujesz są mocno zaostrzone. Bardzo dobrze, że byłaś już u lekarza dermatologa, który na pewno przepisał Ci odpowiednie preparaty łagodzące wyżej wymienione objawy.

Dopiero po złagodzeniu objawów towarzyszących AZS będziesz mogła z powodzeniem stosować klasyczne preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej, gdyż w chwili obecnej mogą one nie być wystarczające.

Marki kosmetyczne posiadające w swojej ofercie kosmetyki dla skór atopowych to między innymi: A-Derma oraz Bioderma. Preparaty te zapobiegają nawrotom AZS oraz niwelują objawy skórne, takie jak swędzenie oraz nadmierna suchość.

Odnośnik do komentarza

~Vollamed_pl
Witam serdecznie, a co sądzi Pani o kosmetykach firmy Pharmaceris? Mąż znajomej używa i jest bardzo zadowolony. Warto stosować kosmetyki tej firmy? Pharmaceris Emoliacti, 50 ml za ok. 30 zł

Uważam, że kosmetyki tej marki są godne polecenia. W ich składzie znajduje się szereg substancji, które odbudowują naturalną warstwę lipidową skóry - co jest niezwykle istotne w przypadku skóry atopowej. Co więcej, w składzie zastosowano ekstrakt z mięty pieprzowej, który posiada właściwości silnie łagodzące.

Odnośnik do komentarza

Interesting
Cześć, jestem alergiczką i mam atopowe zapalenie skóry. Nie mam pojęcia jak je zwalczać i czego unikać. Chciałabym tez nawiązać jakiś kontakt z osobą która też próbuje walczyć z AZS ale też proszę o szybką pomoc w tym czego mam unikać i co robić by złagodzic występujące objawy.

Powinnaś udać się do dermatologa, który ewentualnie wypisze receptę na maści działające leczniczo przy AZS.

W codziennej pielęgnacji skóry atopowej należy zwrócić uwagę na to, aby kosmetyki były przeznaczone właśnie do tego typu skóry. Preparaty pielęgnacyjne do skóry atopowej odbudowują warstwę lipidową skóry oraz łagodzą uporczywe swędzenie skóry. Ważne jest to, aby aplikować je na skórę kilka razy dziennie. Bezpośrednio po kąpieli należy się kierować "zasadą 5 minut" - balsam pielęgnacyjny należy rozprowadzić na powierzchni skóry przed upływem tego czasu.

Do mycia skóry lepiej wybierać produkty nie zawierające w składzie soli siarczanów (Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate) - substancje te mogą podrażniać delikatną skórę atopową. Listę składników (wg INCI) zawartych w danym kosmetyku znajdziemy na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza

Witam:)
Moje dzieci mają AZS. Najbardziej godne polecenia są masci robione, przepisane przez dermatologa (koszt ok8zł). Gdy mi się kończą stosuję balsamy dla atopików, emulsję do kąpieli ,lub wlewam oliwkę dla dziec do wody(bardzo ładnie natłuszcza). Natomast do sączących się ran używam masci protopic,jest droga ale nie zawiera sterydów. Wcześniej stosowałam elocom,cutivate,ale one niszczą skorę. I prawie cały rok łykają leki przeciwalergiczne.

Odnośnik do komentarza

Interesting
Mam dwa pytania czy gdy pojawiają mi się pęcherzyki na skórze to mam je zostawić czy wyciskać? :/
I czy mógłby ktoś mi polecić jakieś konkretne kosmetyki do AZS ale takie nie drogie bardzo?

Osobiście uważam, że takich pęcherzyków nie powinno się ruszać. Warto jednak zapytać o to również dermatologa. Do codziennej pielęgnacji skóry atopowej oraz przy AZS mogę Ci polecić kosmetyki apteczne Emolium. Są one stosunkowo tanie w porównaniu do innych produktów aptecznych.

Odnośnik do komentarza

sterydy i inne leki chemiczne to droga donikąd. Przerobiłam to, bo lekarze tak leczą, a to nie leczy. po drodze były już novate, lirinden A, protopic, leki antyhistaminowe, maści barierowe maści z b5 i inne cuda. Ostatnio zapomniałam zabrać maści z domu wyjeżdżając do znajomych do poznania i przypadkiem natrafiłam na aptekę Konopna Farmacja  kupiłem za doradztwem pani maść z olejem konopnym 24%  Retter, a od środka olej CBD essenz 5% ..... Jest nieziemska poprawa. skóra nie pęka, zaczęła grubieć. Pierwszą poprawe już widziałam po 3 dniach od zastosowania  wystarczy posmarować rano i wieczorem. a po  CBD lepiej się i jestem spokojniejsza Mam nadzieję, że pomogę komukolwiek . Sklep jest w Poznaniu ale maja także sklep internetowy https://konopiafarmacja.pl/masci-i-kremy-konopne/325-masc-z-olejem-konopnym-na-luszczyce-24-.html

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...