Skocz do zawartości
Forum

Związek z przyjacielem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jeśli jest już taki wątek to z góry przepraszam, ale nie udało i się znaleźć.

Zastanawia mnie fakt, czy bycie w zawiasku z przyjacielem to dobry pomysł?
Znamy się z Adamem ponad 10 lat. Od jakiegoś czasu moje nastawienie do niego zaczęło się zmieniać. Moje uczucia względem jego. Po jakimś czasie zrozumiałam, że zaczynam go kochać.
Na początku starałam się temu zaprzeczać, w końcu to przyjaciel. Z dania na dzień utwierdzałam się tylko, że jednak nie widzę w nim już tylko przyjaciela.
Wreszcie postanowiłam z nim porozmawiać.
Powiedziałam mu co czuje. Wedy dowędzałam się, że on też coś do mnie czuje od ponad roku lecz nic nie mówił, bał się.
Rozmowa się na tym tego dnia skończyła pogniewasz nam przerwano.
Minęło kilka intensywnych dni w których nie było szans się spotkać.
Wczoraj wreszcie się nam to udało.
Zaproponował mi byśmy spróbowali być razem . Nie wiedzałam co mu powiedzieć, wiec go porosiłam o czas.
I teras sama nie wiem co zrobić. Z jednej strony go kocham. Z drugiej strony wiem, że może to być trudny związek. W kilku dość ważnych kwestiach w związku różnimy się poglądami i nastawieniem.
I dlatego mam dylemat czy próbować z nim być.
Niechęcę by nasza znajomość się zakończyła, ze względu na różnicę w poglądach.

Z góry dekuje.
Anka

Odnośnik do komentarza

Wiesz co jak da mnie najbardziej kwestią różniącą nas jest strefa intymną.
On ma już doświadczenia w tej kwestii.
Od razu napisze, to mi w żaden sposób nie przeszkadza, bo uważam że było to kiedyś i to jest tylko i wyłącznie jego sprawa. Problem tkwi w tym, że kiedyś zostałam skrzywdzona, teraz bardzo trudno jest mi zauważ facetowi..
Tylko nie wiem ile czasu bendę potrzebować. A nie chce żeby on czuł się w tak ważnej kwestii , otrącony.
Ja sobie doskonale zdaje sprawę, że seks jest ważny w zawiasku. I zdaje sobie też sprawę, że jego brak Mo że być bardzo frustrujący.

Jest jeszcze kilka drobniejszych spraw, które gdyby nie powyższa kwestia byłyby nie istotne, nie ważne.

Odnośnik do komentarza

W związku partnerskim w którym jest miłość,przyjaźń jest nieodzowną jej częścią.Dosyć często przekształcając układ przyjaźni w związek,jedna ze stron w pewnej chwili, podczas współżycia, może zacząć sobie nie radzić z uczuciami,brakuje wypośrodkowania, niema tej iskry powodującej tzw pożądanie a górę biorą inne uczucia,partnera bądź partnerkę postrzegasz jak brata lub siostrę,jeżeli się o to pytasz to sama prawdopodobnie, nie jesteś pewna tego,szczególnie gdy są między wami różnice,pytanie jest czy czujesz się na siłach je zaakceptować i z nimi żyć w związku, tak samo przyjaciel? Jeżeli nie, to pozostaw waszą znajomość w formie przyjaźni,bądź dajcie sobie czas.

Odnośnik do komentarza

Wiesz wydaje mi sie tu trzeba normalnej szczerej rozmowy, przyznajecie oboje sie kochacie, powiedz mu jakie masz obawy , mysle ze facet, ktoremu zalezy na dziewczycie to zrozumie, ok sex jest wazny ale wszystko w swoim czasie. :) zycze powodzenia. sprobuj bo bedziesz zalować;)

Odnośnik do komentarza

Ja rownież jestem z przyjacielem. Ciezko bylo mi sie przestawić, zapominalam się czasem , ze to już nie tylko przyjaciel. Coś jednak iskrzyło i małymi kroczkami doszliśmy do siebie. Znamy się 12 lat , ze soba 5 i niech tak bedzie dalej. Rozmowy, zaufanie itd. to grunt na ktorym można cos zbudować. Spróbujcie. Może nie być latwo, ale jeśli wykorzystacie swój przyjacielski kapitał, możecie stworzyć coś pięknego i satysfakcjonującego Was oboje. O to przeciez chodzi.

Odnośnik do komentarza

Zanim ktokolwiek się podejmie prób dobrego doradzania w takich sprawach, powinien poznać całą sytuację, konkretne informacje na Wasz temat, jak ze sobą żyjecie, jak sobie radzicie w sytuacjach kiedy macie różne zdania na dany temat, czy umiecie iść na kompromis i rozwiązywać wspólnie problemy... Nie można się wypowiadać na taki temat i cokolwiek doradzać, ponieważ może to przynieść odwrotny efekt niż zamierzony i mimo dobrych chęci można zasugerować zły sposób działania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...