Skocz do zawartości
Forum

Brak akceptacji przez grupę seminaryjną


Gość karolciaa01

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolciaa01

Hej, właśnie w tym roku rozpoczęłam studia magisterskie. Po jakimś czasie zmieniłam specjalizację na inną ze względu na moje zainteresowania.
Niestety nie potrafię odnaleźć się w nowej grupie. Nie okazała się tak sympatyczna jak z początku myślałam.

Już na dzień dobry jeden z chłopaków wyzwał mnie (już nie ważne jak); przezwał od bezdomnych i uznał że przeniosłam się na złość jemu i innym robiąc to specjalnie (?!) i jak widać nie życzy sobie żadnych nowych. Ta grupa zna się już od dobrych 2 m-cy, tak więc czuję się tam trochę obco, a oni są świetnie zgrani. Niektórzy podobno znają się jeszcze z licencjatu, a ja jestem z innej uczelni. Sprawie nie pomaga też to, że inni mu wtórują, a ci którzy nie wtórują udają, że są głusi.

Naprawdę źle się czuję z tego powodu, od ich głupich wyśmiewisk i wyzwisk. Nieraz potrafią przerwać wykładowcy i zwymyślać coś na mnie, ale potem zostają uciszeni, więc zaczynają szeptać i po cichu śmiać się. Dziwię się, ze ta grupka (paru chłopaków i dziewczyn) uważa się za lepszych od innych, stroi się na wielkich snobów i zachowuje się tak dziecinnie. Uważają, że skoro kogoś nowego wyzwają to są fajni.

Niestety ale inni pozwalają im na takie zachowanie. Ja natomiast boję się zareagować, czuję się tam sama i nie mam wsparcia. Inni wydaja się mnie nie zauważać, a w rozmowie ze mną są bardzo obojętni. Poza tym z natury jestem osobą cichą, wiem że tamci mówią na mnie rożne kłamstwa i plotki, ale nie chcę tego już słuchać.

Nie wiem co robić, czy mam przez takich ludzi rzucać studia? Ale naprawdę już mam dość tego wszystkiego i nie mam nawet kogo się poradzić. Czy ktoś kiedyś przeżył coś takiego? Jeśli tak, to pewnie wie co ja muszę teraz czuć ;(

Odnośnik do komentarza

Ale dlaczego ten chłopak tak sie zachowuje? Zrobiłaś mu coś? Daj sobie spokój z nimi w koncu tu chodzi o studia a nie o zdanie niedojrzałych pajaców. Olej go i tyle jak Ci dokuczaja powiedz prowadzacemu ze zalezy Ci na indywidualnych spotkaniach

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość karolciaa01

Niestety ale praktycznie na wszystkich zajęciach muszę się z nim ''widywać''... Też nie wiem co mu zrobiłam, być może to tylko jakieś głupie plotki, w przeszłości były osoby które chciały mi zaszkodzić i może stąd to zachowanie. On jest z moich rodzinnych stron ale nie znam go. Najgorsze jest to, że czuję się tam sama jak palec.

Odnośnik do komentarza
Gość byłam outside

może on się czuje jakoś zagrożony. Pewnie u was są stypendia za naukę a ty jak jesteś nowa, to dodatkowo jesteś obca i grupa się broni. Wiem, to głupie, ale to schemat stary jak świat.
Aha i nie czuj się ofiara i nie daj z siebie zrobić ofiary.Oni badają granicę a to ich zachowanie świadczy o zwykłym chamstwie.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim, nie rezygnuj ze swoich planów, w końcu chodzi tu o Twoje studia, a to ważna sprawa. Tych kolegów staraj się olewać, choć może z początku to być trudne. Ale pamiętaj, że to ich zachowanie świadczy o nich, a nie o Tobie. Niestety, większość nie zawsze ma rację, a nawet często tej racji nie ma:( Ale trzeba mimo tego żyć po swojemu, w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Karolciu masz trzy wyjścia. Pierwsze to po prostu ignorowanie tego typu zachowań, niepokazywanie, że wzbudza to w Tobie jakiekolwiek emocje. Drugie to riposta - najlepiej dowcipna i celna, tak aby zawstydzić chłopaka, który najbardziej Ci dokucza. Trzecie wyjście to asertywny sprzeciw wobec ośmieszania, stosując komunikaty typu "Ja". Wybierz to rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...