Skocz do zawartości
Forum

Czego nie wolno robić w czasie ciąży?


Gość cudowna

Rekomendowane odpowiedzi

W ciąży można brać jedynie niektóre leki przeciwbólowe, co do przeciwdepresyjnych nie byłabym taka pewna. Zęby oczywiście można, a nawet powinno się leczyć w czasie ciąży, ale trzeba wcześniej poinformować stomatologa o swoim stanie. Ogólnie ekspertem w tej dziedzinie nie jestem i lepiej poradzić się w kwestii tego, co wolno a czego nie wolno lekarza ginekologa. Można też skorzystać z indywidualnej szkoły rodzenia, w której specjalistka odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania, rozwieje wątpliwości i przygotuje zarówno do porodu jak i opieki nad nowo narodzonym dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Gość niedowiarek

w innych wątkach piszesz że nie chcesz faceta to jak masz zajść w ciąże???Jak przez in vitro to cię poinformują w klinice co i jak!!!
W ciąży można brać paracetamol jako lek przeciwbólowy, a wizyta u stomatologa jest konieczna.

Odnośnik do komentarza

Ja nie ale ktoś chce i co jak znowu zrobi mi krzywdę zresztą i tak juz mi zrobił i co gdyby dodatkowo doszło do zapłodnienia to co wtedy bym zrobiła z dzieckiem. Jedyne co mi przychodni do głowy to wbić w siebie nóż tak aby zabił mnie i dziecko.

Odnośnik do komentarza

austeria
cudowna, nie czytałam innych wątków w których się wypowiadałaś, ale nie myślałaś aby zasięgnąć porady u psychologa? bo Twoje posty ( a już na pewno ostatni) świadczy o tym, że możesz mieć pewne problemy.. i mówię to tylko po to, aby Ci pomóc..

Ja też tak uważam. Od pewnego czasu śledze, no bardziej natykam się na wątki Cudownej i zdecydowanie widze, że potrzebuje ona pomocy.
Cudowana chodzisz na terapię? Chodziłaś?

Odnośnik do komentarza

~cudowna
Ja nie ale ktoś chce i co jak znowu zrobi mi krzywdę zresztą i tak juz mi zrobił i co gdyby dodatkowo doszło do zapłodnienia to co wtedy bym zrobiła z dzieckiem. Jedyne co mi przychodni do głowy to wbić w siebie nóż tak aby zabił mnie i dziecko.

Nie myśl tak. Dziecko zawsze można albo usunąć, albo urodzic i oddać do adopcji czy okna życia.

Kto chce?

Odnośnik do komentarza

Przypominam że niestety mieszkamy w Polsce a tu nic nie ma i nic nie wolno robić chodzi mi o to że nie wolno w Polsce usuwać ciąży i kobieta skazana jest męczyć się z dzieckiem którego nie chce i dodatkowo głodować bo jest np. biedna tak jak ja jestem biedna i niestać mnie na co kolwiek a co dopiero na dziecko którego i tak nie chcę i nie nawidzę dzieci albo zabić i iść do więzenia.
Wam to zazdroszczę wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

Przyznaję to moje największe marzenie ubezpłodnić się ale żaden lekarz nie chce tego zrobić a ja sama tego przecież nie zrobię.
A za robienie rzeczy nielegalnych pojdę do więzienia a nie chcę.

A po drugie założyłam ten wątek bo chciałam poprostu wiedzieć co wolno a czego nie wolno w czasie ciąży. Chociażby dlatego bo wszyscy zmuszają mnie do seksu i dzieci. W domu tylko ciągle słyszę - dlaczego nie masz dzieci tak jak twoja siostra. I mówią że to obowiązek. A ja tego nie chcę.

Odnośnik do komentarza

tak, tak. znam taką jedną osobę, która marzyła o tym, aby się "ubezpłodnić". aż tu się okazało, że jest w ciąży. załatwiła z lekarzem znalezienie pary z zza granicy i nielegalnie oddała im dziecko. teraz od roku stara się o to, aby je odzyskać i płacze po nocach, bo je kocha i tęskni za nim.
Współczuję Ci tego, że jest w Tobie tyle złości i żalu do świata i do ludzi. Musisz mieć wielkie problemy, przede wszystkim ze sobą.

Odnośnik do komentarza

Tylko że ja naprawdę nienawidzę dzieci nienawidzę słuchać dziecięcego głosu ani patrzeć na dzieci.
I co byś zrobiła gdybyś była biedna ? Jak zapewnić wtedy należyty byt dziecku ? Bardziej biłabym to dziecko bo ono ma być posłuszne jak pies i wogóle nie dostałoby miłości ode mnie, jedzienia zresztą też nie bo nie mam za co.
No cóz ja całe życie byłam bita i poniewierana powtarzano mi że mam być posłuszna jak pies. Więc jeżeli ja mam być posłuszna jak pies to ktoś też może.

Odnośnik do komentarza

Jesteś w wielkim błędzie.
Jeżeli ktoś będzie ciebie bił i mówił że masz być posłuszna jak pies to ciekawe jak będziesz reagować jak będziesz po takim czymś się zachowywać ?
Potrafiłam uderzyć siostrzeńca. Ale dziwne że moja siostra nawet niezareagowała.

Odnośnik do komentarza

~cudowna
Jeżeli jesteś taka przemądrzała to PROSZĘ napisz co byś zrobiła gdyby ktoś cię pobił zrobił jakąś krzywdę i zmuszał do czegoś czego nie chcesz ?

Zgłosiłabym na policję i zmieniłabym środowisko.
Cudowna tu piszesz, czego nie można podczas ciąży ( pytałaś na wszelki wypadek), potem napisałaś, ze to nie o Ciebie chodzi, a potem natknęłam się na wątek gdzie pisałaś że bierzesz tabletki antykoncepcyjne.
Każdy lekarz Cie bije, w szpitalu cię pobito, w domu nie wieadomo co ci robią dentystka sie z ciebie śmieje, nienawidzisz dzieci.
Dziwię się że nic z tym nie robisz o ile to prawda, bo komicznie to wygląda.

Odnośnik do komentarza

~cudowna
Jeżeli jesteś taka przemądrzała to PROSZĘ napisz co byś zrobiła gdyby ktoś cię pobił zrobił jakąś krzywdę i zmuszał do czegoś czego nie chcesz ?

Zgłosiłabym na policję i zmieniłabym środowisko.
Cudowna tu piszesz, czego nie można podczas ciąży ( pytałaś na wszelki wypadek), potem napisałaś, ze to nie o Ciebie chodzi, a potem natknęłam się na wątek gdzie pisałaś że bierzesz tabletki antykoncepcyjne.
Zostałaś zgwałcona, każdy lekarz Cie bije, w szpitalu cię pobito, w domu nie wieadomo co ci robią, dentystka sie z ciebie śmieje, Masz zatkane ucho, bolą cię wszytskie zęby i w ogóle wszytsko masz chore, nienawidzisz dzieci.
Dziwię się że nic z tym nie robisz o ile to prawda, bo komicznie to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Policja - tak samo - marzenie. I też nierealne. Było zgłaszane że jestem bita w domu ale policja jak przyjechała po 2 godzinach to już ten co mnie bił udawał aniołka więc policja nic nie zrobiła i jeszcze powiedzieli że za wezwanie niepotrzebnie zapłacę karę. W Polsce nie ma takiego czegoś jak policja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...