Skocz do zawartości
Forum

Bardzo obfite bolesne i nieregularne miesiączki


Gość cudowna

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim iść do lekarza. Możesz też na własną rękę robić badania hormony, krew, zapytaj się w laboratorium jakie możesz jeszcze badania zrobić, poszperaj w necie. A jak pójdziesz do lekarza to pewnie będzie ci chciał przepisać hormony, więc dobrze by było gdybyś sobie najpierw zrobić profil wątroby, bo wątpię żeby lekarz Ci to zlecił. Możesz też pod względem anemii zrobić badania, bo moja siostra tak miała :)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Od lekarza mam terapię hormonalną czyli pigułki anty ale nie mogę ich brać bo mam zakrzepicę żylną niewydolność żył i chore serce.
Co mogłabym zastosować innego na takie miesiączki ?
Dodam że badania krwi i moczu są w porządku idealne.

Odnośnik do komentarza

A próbowałaś naturalnych metod. Mojej siostrze pomaga ciepło, więc przykłada sobie butelkę z gorącą wodą do brzucha. Z kolei moja koleżanka odwrotnie zimno jej łagodzi ból. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale dziurawiec chyba coś na ból miesiączkowy był wskazany. Ja jak dostawałam ataku bólu a ie chciałam jechać na pogotowie to brałam czopki przeciw bólowe. Działały prawie tak szybko jak zastrzyk z Tramalem :) poszukaj w necie porad innych kobietek jak one sobie radzą i metodą prób i błędów wybierz coś dla siebie.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przyczyn bolesnych i obfitych krwawień miesięcznych może być bardzo wiele. Niektóre z nich to zaburzenia hormonalne, endometrioza, mięśniaki macicy, stan zapalny w obrębie układu płciowego, wady anatomiczne macicy. Należy udać się do specjalisty ginekologa, który przeprowadzi diagnostykę dolegliwości. Doraźnie można zastosować środki przeciwbólowe oraz rozkurczowe dostępne w aptece bez recepty.

Odnośnik do komentarza
Gość Sara121

Miesiączkę mam już od 6 lat, od 3 lat jest ona regularna. Nigdy nie miałam problemów z mocnymi bólami brzucha. Od pewnego czasu moja miesiączka jest nieregularna, ostatnio spóźniła mi się ponad 2 tygodnie, w trakcie okresu mam bardzo mocne bóle brzucha, a także boli mnie macica. Czy powinnam udać się z tym do ginekologa ? Mam 18 lat, jeszcze nie współżyłam i nigdy nie byłam u ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Gość cudowna

Tak Sara powinnaś iść do ginekologa bo może na coś zachorowałaś lub masz lekkie zachwianie hormolanle. Zresztą zawsze warto iść do lekarza i sprawdzić czy wszystko ok. Lepiej usłyszeć że nic nie jest niz że jest. Ja też pierwszy raz u ginekologa byłam jak miałam 18 lat a teraz chodzę co 2 miesiące bo choroba mnie zmusiła. Uwież mi to nic strasznego. Fakt różni są lekarze ale ja i tak niestety muszę tam chodzić bo mam bardzo wiele chorób wię już przyzwyczaiłam się do lekarzy. Mam nadzieję że Ty też się przyzwyczaisz do ginekologów.

Mam nadzieję że zdecydujesz się pójść do lekarza i że nie będzie tak źle i że dostaniesz lekarstwo i będziesz zdrowa. Powodzenia. I zdrowia życzę.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem.
W maju nie miałam miesiączki wcześniej współżyłam z chłopakiem bez zapezpieczenia jednak nigdy nie kończył we mnie. Następny okres dostałam w czerwcu był obfity i bolesny jak wszystkie moje miesiączki. W lipcu znów nie dostałem miesiączki( również współżyłemz chłopakiem). Martwią mnie krwotoki które miałam trzykrotnie. Było to krótkie jednodniowe ale obfite krwawienia ze skrzepami i tkankami. Puchnie mi brzuch nawet gdy nic nie zjem, gdy wstaje jest normalny później puchnie. Dodam że od kilku miesięcy żęje w silnym stresie i nie wiem co mi możę być. Czy to może być ciąża?

Odnośnik do komentarza

miesiączkę mam niecałe 3 lata, ale jest strasznie bolesna, biorę strasznie dużo leków, ale to pomaga tylko na jakiś czas, jest też ona strasznie nieregularna, przeważnie co 6-8 tygodni, zdarza mi się dostać plamienia między miesiączkami, czasami jest obfita, a innym razem słaba, czasami pojawiają się skrzepy, bywają takie skurcze, że nie mogę się ruszyć, bywa, że z bólu wymiotuje, odczuwam też ból jajników nawet kiedy nie mam miesiączki. Czy to normalne w moim wieku? Czy powinnam udać się do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...