Skocz do zawartości
Forum

Skutki uboczne antykoncepcji hormonalnej


Gość pu...99

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dzastinka_

Witam serdecznie !
Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy po braniu pierwszego blistra Syndi-35 i zauważyłam że od dwóch dni boli mnie łydka - skurcz, ból. I teraz nie wiem czy odstawić tabletki czy brać magnez czy wykonać jakieś badania ?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam wątpliwości co do stosowanej metody antykoncepcyjnej. Przyjmuję hormony od 3 lat. Najpierw były to tabletki, a później krążki nuva-ring. Jednak ostatnio mam coraz więcej wątpliwości. Zaobserwowałam u siebie zwiększenie się liczby widocznych naczyń krwionośnych na ciele. Pojawiaja się nie tylko małe, czerwone żyłki, ale i duże żyły są widoczne na ciele. Innym negatywnym objawem przyjmowania antykoncepcji hormonalnej jest suchość pochwy oraz spadek libido. Moja waga od momentu rozpoczęcia kuracji także znacznie wzrosła, ale nie mam pewności czy rzeczywiście jest to skutek przyjmowania hormonów. Zauważam u siebie dużo skutków ubocznych i wydaję mi się, że planowane kolejne 2 lata kuracji, to będzie za dużo dla mojego organizmu. Wiem jednak, że jest to najskuteczniejsza forma antykoncepcji, co jest dla mnie najważniejsze.
Podobno zmiana preparatu może pomóc np. zmiana danych tabletek hormonalnych na inne. W moim przypadku nie mam możliwości wybrania innych krążków.
Jakie są możliwości rozwiązania mojego problemu? Proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości rzeczywiście mogą być działaniami niepożądanymi stosowania antykoncepcji hormonalnej. W przypadku wystąpienia takich skutków ubocznych postępowaniem z wyboru jest zmiana preparatu na inny. Ponieważ stosuje Pani krążki może warto pomyśleć o plastrach. Być może pomocna okazałaby się także zmiana krążka na tabletki. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

W czerwcu koncze 18 lat .
Współżyje z chłopakiem , i po każdym stosunku myślę że wpadliśmy a robimy to ostrożnie , ostatnio byłam u ginekologa i powiedziała mi że nie mam naruszonej błony.
Zastanawiam się nad tabletkami antykoncepcyjnymi , słyszałam dużo teorii na ich temat .ale bym chciała sie dowiedzieć czy jak ginekolog mi je dobierze to nie będzie skutków jakiś nie powołanych ,chorób, czy nawet brak potomstwa .

Odnośnik do komentarza
Gość pauline

Jestem w trakcie 2 opak. ale od jakiegos czasu mam straszne migreny i poranne zawroty głowy tak ze odechciewa mi sie wszystkiego od samego rana. Czy to mozliwy skutek tych tabl?Jest szansa na poprawe czy to znak zeby jednak zmienic?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...