Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu przy wkładce domacicznej


Gość Acholek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny mam straszny mętlik w głowie. Mam założoną wkładkę o nazwie Nova T 380. Jestem młodą mamą, na razie nie stać nas na drugie dziecko dlatego taka decyzja. Wkładkę mam od 5.10.2012 roku, po wkładce kolejną miesiączkę miałam 7.11.2012 jednak grudniowej miesiączki nie dostałam. Kochałam się z mężem z zabezpieczeniem. ZAWSZE się zabezpieczaliśmy, ponieważ wkładka miała być jedynie taką dodatkową antykoncepcją. Twierdziliśmy, że jeśli będziemy używać dwóch form antykoncepcji ciąża jest mniej prawdopodobna. Zatem jakie jest wytłumaczenie mojego braku miesiączki. Czy wam się też takie coś kiedyś zdarzyło? Czy mogę brać pod uwagę ciążę? A może tak bardzo boję się zajścia w ciążę, że ze strachu nie mam miesiączki?

Odnośnik do komentarza

Ja też już jestem umówiona na wizytę do ginekologa 7.01, dam Ci odpowiedź tutaj co mi na "to" powiedział. Martwię się ponieważ czytałam i wszędzie jest napisane wręcz odwrotnie że przez wkładkę kobiety miewają bardziej obfite miesiączki.

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

Moim zdaniem ciąża jeśli stosujecie 2 metod zabezpieczeń jest niemożliwa. Fakt żadna metoda ( nawet wkładka) nie ma 100% skuteczności ale stosując dwie metody można zniwelować ryzyko do zera. Może zmieniłaś plan dnia, mało śpisz lub mało jesz bo to może mieć wpływ na pojawienie isę okresu.

Odnośnik do komentarza

Nie, nic sie w moim życiu nie zmieniło. Może jestem bardziej zmęczona jak to mama 6 miesięcznego ruchliwego maleństwa. Bardzo się ostatnio jedynie martwie i denerwuje, bo mąż na delegacje zaczął jeździć więc wszystko na mojej głowie, dom, spacerki, maluszek, obiady. Jak to zwykle bywa, ale mimo to stresuje sie strasznie. Chociaż sprawdzałam sznurki od wkładki mam takiej samej długości i nic sie nie zmieniło. Czyli jest na swoim miejscu. Podejrzewam u siebie również zapalenie dróg rodnych, może to jest powodem braku miesiączki, miałyście takie coś?

Odnośnik do komentarza
Gość maxfasion

witaj.
Ja też mam wkładkę miedzianą Cu 375 (typ Multiload)
co miesiąc popadam w paranoję ,żeby nie być w ciąży,pomimo tego ,że zawsze zabezpieczamy się dodatkowo. Ale w grudniu jakoś tak wyszło że 24 grudnia z zabezpieczeniem,zaś 31grudnia na sylwka sie kochaliśmy na ful beton to był 23 dień cyklu.(było sucho jak piepszem zasiał)
Okres ma przyjśc 7 stycznia,oczywiście przy cyklu 29 dniowym
.Z doświadczenia wiem ,że cykle mi się przesuwająi są nieregularne co 28-33dni.A ja popadam w panikę jużzrobiłam 3 testy ciążowe.o zgrozo.

Odnośnik do komentarza

Niby te wkładki są dobre i sporym zabezpieczeniem, ale głowa mała jaki strach mimo to. PRAWDA.

Mój test ciążowy: negatywny. Jutro wizyta u ginekologa mam nadzieje że mi wyjaśni brak miesiączki logicznie! Bo jak ja mam tak co miesiąc nie mieć okresu, to w roku zapewne tych testów zrobię z 13!!!

Chociaż znacie kogoś kto wpadł mając wkładkę? Zdarzają się i takie przypadki.

Odnośnik do komentarza

~Maxfasion

Informuj czy miesiączka przyszła.

~hhhhh
Napisz co Tobie ginekolog powiedział na brak miesiączki, co u Ciebie było tego przyczyną

PS: Powinna być antykoncepcja głównie dla facetów. A nie wszystko na naszych głowach.

Odnośnik do komentarza
Gość maxfasion

jeszcze nie mam okresu,a testów to już robilam 5sztuk-dzisiaj też,o zgrozo! zawsze miałam plamienia ze 3 dni przed ,a tu susza ,że szok.Rok temu miałam taką sytuację,dostałam okres na 35 dzień.W czwartek idę do lekarza tego co mi zakładał.Ja mam 40 lat to może menopauza się zaczyna?

Odnośnik do komentarza

Witam!
W przypadku początków stosowania spirali domacicznej mogą wystąpić działania niepożądane w postaci dodatkowych i bardziej obfitych krwawień. Może również dochodzić do skąpych plamień lub całkowitego ustania krwawienia. Taka sytuacja może utrzymywać się nawet do trzech miesięcy od założenia wkładki. Oczywiście należy wykluczyć ciążę za pomocą testu. W razie wątpliwości konieczna jest wizyta kontrolna u ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Od 07 z powodu powstawania zakrzepów przy braniu antykoncepcji hormonalnej mam założoną wkładkę mechaniczną. Pierwsza miesiączka po jej założeniu opóźniła się około 2 tygodnie na co wpłyną wyjazd do Grecji w wakacje. Dwa następne m-ce były normalne i długość cyklu to 30-32 dni. Powinnam dostać miesiączkę ok 10.11 lecz nadal jej nie mam. Test ciążowy wyszedł negatywnie a wkładka jest na miejscu. Jestem za granicą i nie mam dostępu do polskiego lekarza. Martwię się czy wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza

mam problem. mam zalzona yaydess od sierpnia. 28 dni temu uprawialam sex i dzis zrobilam 2 testy z drugiego moczu i wyszly negatywne. czy sa one wiarygodne ? mialam okres w planowanym terminie tylko po nim dalej bola mnie piersi. co to mozd znaczyc?

Odnośnik do komentarza
Gość XxXXXXXgj

Witam. Na poczatku marca mialam zalozona wkladke. Po zalozeniu krwawilam przez pare dni. Pozniej przestalam krwawic.Po tygodniu poszlam na wizyte kontrolna. I po tej wizycie zaczelam znowu krwawic. Myslalam ze to bedzie lekkie plamienie a wyglada mi to na normalna miesiaczke krwawienia sa obfite. Do tego dochodza bole brzucha.Dodam ze wkladke mialam zakladna podczas okresu. Takze mysle ze to jeszcze za wczesnie na okres. Moze ktoras z was byla w podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Miałam bardzo podobnie po założeniu wkładki levosert jednak to normalna sprawa na samym początku. Organizm do 3 miesięcy się przyzwyczaja zarówno do wkładki jak i nowej dawki hormonu. W drugim miesiącu już miałam normalny okres, wyregulował się sam :)

Odnośnik do komentarza

moja drogie , ja mialam wkladke zalozona w listopadzie 2016 roku okresy od tego czasu w miare regularnie (+/- 6 dni ) natomiast w tym miesiacu okres powinien przyjsc okres 8.04. Niestety jeszcze go nie mam. 12.04 bylam u ginekologa wkladka lezy db lekarz kazal pojawic sie za dwa lata na kontrole. Teraz pytanie czy mam sie czego bac poniewaz wszystkie stosunki zabezpieczamy dodatkowo prezerwatywami, dodam ze mam wkladke multiloud cu 375 ( czyli miedziana ). i jeszcze jedno pytanie czy antybiotyk moze wplywac na brak okresu albo skutecznosc wkladki ?

Odnośnik do komentarza
Gość Basiekk

Ja tez tak mialam i wyczytalam,ze u niektórych kobiet występuje całkowity zanik krwawienia miesiączkowych. Po usunięciu spirali z macicy, krwawienia miesiączkowe powracają do stanu sprzed założenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...