Skocz do zawartości
Forum

Brak krwawienia pomiędzy blistrami


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry ;)
Więc mam taki malutki problem.
16 listopada dostałam miesiączkę i wraz z nią zaczełam stosować proszki anty o nazwie Madinette. W ulotce napisane jest aby najlepiej spozywać je wieczorem o stałej porze tak wiec wypadlo u mnie o 22.Brałam codziennie o tej samej godzinie nie pominełam ani jednej. Są to moje pierwsze tabletki anty wiec troszke sie balam je brać. Po zastosowaniu 21 tabletek jest 7dni przerwy teraz wypada 3 dzień przerwy i powinno być krwawienie z odstawienia, którego nie ma i prowadzi to do mojego niepokoju. Kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia i dwa razy doszło do tego że ''wlał się we mnie '' napisane jest na ulotce także że po zazyciu pierwszej tabletki antykoncepcja zaczyna działać. Nie wiem co mam o tym wszystkim mysleć, chłopak mnie uspokaja ale jestem zbyt nerwową i pełną niepokoju osoba a stres działa jeszcze gorzej. Proszę o jakieś rady, pomoc
Z góry dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza

witam,
od 4 miesiecy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Novynette, na poczatku uzywalismy z moim partnerem dodatkowo prezerwatywy jednak po 3 opakowaniu przestalismy akurat mialam przerwe miedzy opakowaniami, na drugi dzien dostalam krawawienia z odstawienia. nastepny, razem kochalismy sie juz podczas brania tabletek i w srode zaczela mi sie przerwa i dzis powinnam dostac krawawienia bo za kazdym razem dostawalam w sobote o godz 10-13 a dzis nic. nigdy zadnej tabletki nie pominelam. czy mogę byc w ciazy? i czy podczas 7 dniowej przerwie jestem tak samo zabezpieczona i nie musze uzywac prezerwatyw ?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
- w czasie przerwy skuteczność antykoncepcyjna tabletek jest pełna i wynosi 99,7 %, decyzja czy chce Pani używać dodatkowo prezerwatyw należy zatem do Pani,
- podczas prawidłowego stosowania tabletek ryzyko ciąży jest znikome i wynosi 0,3%,
- krwawienie z odstawienia powinno wystąpić podczas dowolnego dnia 7 dniowej przerwy, nie zawsze musi być to ten sam dzień, choć tak jest zazwyczaj. Proszę zatem cierpliwie poczekać na krwawienie wiedząc, że może ono nawet nie wystąpić pomimo braku ciąży. W ulotce tabletek antykoncepcyjnych napisane jest bowiem, że dopiero brak krwawienia podczas dwóch kolejnych cykli obliguje kobietę do wykonania testu ciążowego. W praktyce oczywiście lepiej wykonać test już przy pierwszym braku krwawienia.

Odnośnik do komentarza
Gość JoannaNowak

Dzień dobry
Panie Doktorze mam 34 lata i od 5 lat biorę regularnie tabletki Microgynon 21. Ostatni okres miałam w czerwcu. Po 7 dniowej przerwie przyjęłam 21 sztuk po czym dobrałam jeszcze 2 z kolejnego opakowania i po wzięciu 23 tabletek o równej godzinie, bez żadnych wymiotów itp zrobiłam przerwę 7 dniową, w pierwszy dzień od odstawienia miałam stosunek z partnerem i finał był we mnie. W czasie tej 7 dniowej przerwy nie dostałam krwawienia z odstawienia, po 7 dniach wzięłam kolejne opakowanie, w czasie brania 5 tabletki pojawiło się plamienie i trwało około jednego dnia, po wzięciu tych 21 sztuk zrobiłam kolejną 7 dniową przerwę w braniu tabletek, dodam jeszcze że przez ten czas nie współżyłam, w czasie tej przerwy nie wystąpiło krwawienie z odstawienia. Postanowiłam, że wezmę kolejne opakowanie. Panie doktorze, czy mogę być w ciąży? bo jakoś boję się zrobić test ciążowy, a jestem pewna że tabletki brałam regularnie. Dodam, jeszcze że czuje się dobrze, nie występują żadne objawy ciąży tj np. zawroty głowy, bóle piersi czy np. częste oddawanie moczu. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Skończyłam 3 opakowanie Qlairy . Co dalej, krwawienie z odstawienia dostawałam przez wcześniejsze opakowania przy 2 albo 1 czerwonej a przy trzecim opakowaniu dostałam tydzień wcześniej przy 14 tab. Brzuch bolał niemiłosiernie+ skrzepy krwi dużo + wszystko tak jak przed okresem (nawet pryszczy pera sie pojawiło) no i ani przy 1 ani przy 2 tab czerwonej nie dostałam krwawienia do dnia dzisiejszego. Wczoraj wzięłam 1 tabletkę z 4 opakowania. Strasznie się tym przejmuje. Dodam że miałam ostrą biegunkę i w przeciągu 4 h wzięłam 3 tabletki bo każdą wcześniejsze no wydaliłam. Nie kochałam się 2 miesiące, ostatni raz w tę Niedziele z prezerwatywą ( zawsze jest z prezerwatywą) więc ciąża wykluczona, jeszcze mam torbiel przynajmniej miałam 7 listopada miała niby 3,5 cm.
Lekarza mam 4 stycznia. Czy mam się martwić może to być coś poważnego? ;/

Odnośnik do komentarza

Witam,
2 miesiące temu zaczęłam korzystać z tabletek antykoncepcyjnych. Po pierwszym opakowaniu krwawienie wystąpiło już w pierwszym dniu po ostatniej tabletce. Natomiast po drugim jeszcze nie wystąpiło a jest to 5 dzień. Mam za to biały gęsty śluz i mnóstwo obaw, gdyż w trakcie trwania 2 opakowania zażywałam antybiotyk jednak przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Czy mam się czego obawiać ? co jeśli krwawienie nie wystąpi ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...