Skocz do zawartości
Forum

Brak utraty wagi po rezygnacji z produktów wysokokalorycznych


Gość jomopa

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 2 miesięcy ograniczam jedzenie. Co prawda nie stosuję żadnej konkretnej diety ale staram się nie jeść produktów wysokokalorycznych. Mimo tego efektów brak. Czy powinnam zastosować normalną dietę aby uzyskać pożądany efekt?

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna Mazowska

Na Pani miejscu skontaktowałabym się z lekarzem i poprosiła o skierowanie do endokrynologa. Być może przyczyną są zaburzenia hormonalne, których nie można bagatelizować.

Odnośnik do komentarza
Gość thekasia

Ja też od dwóch miesięcy się odchudzam, tzn. też nie stosuję żadnej diety, po prostu jem mało, a często, no i nie jem słodyczy i staram się jeść mało kalorycznie i efekty są, bo schudłam 6 kilo, ale oprócz tego jeżdżę na rowerze stacjonarnym rano i wieczorem po godzince. Myślę, że jeżeli ograniczasz się z jedzeniem i nie jesz słodyczy, a nie chudniesz, to może być sprawka hormonów, więc zbadaj sobie poziom tarczycy, jesli oczywiscie nie podjadasz słodyczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Czasami sama dieta nie wystarczy. Warto dodać do tego ćwiczenia i zwiększoną aktywność fizyczną. Ćwiczenia bardzo pomagają przy walce ze zbędnymi kilogramami. Ćwicz godzinę dziennie, aby nie zrobić sobie krzywdy możesz treningi ułożyć w ten sposób: jeden dzień ćwiczenia siłowe następny ćwiczenia rozciągające. Tak by ładnie wyrzeźbić i wymodelować sylwetkę i nie obciążyć organizmu. Jeśli nie lubisz standardowych ćwiczeń i cenisz sobie spokój i ciszę to polecam Ci jogę albo tai- chi. W spokojnym tempie, przy relaksacyjnej muzyce będziesz mogła pracować na swoją sylwetką. Jeśli zaś lubisz szybkie tempo i spory wysiłek polecam ćwiczenia aerobowe, biegi, jazdę na rowerze czy pływanie. Ważne być co najmniej 2-3 razy w tygodniu uczestniczyła w takich zajęciach.
Jeżeli pomimo tego nie będziesz widzieć rezultatów radże zgłosić się do lekarza rodzinnego lub endokrynologa, który zbada przyczynę zastoju wagi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...