Skocz do zawartości
Forum

Przedawkowanie ibuprofenu przy silnym bólu pleców


Gość anna22222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj w nocy zlapal mnie straszny bol plecow, w okolicy lopatek, po obu stronach, jednak bardziej po prawej, ledwo co zwleklam sie z lozka i zarzylam dwie tabletki ibuprofenu. Rano to samo. Teraz jestem w pracy, bo nie mial mnie kto zastapic, bol dalej nie minal, przed chwila zazylam jeszcze dwie tabletki i zaczelam czytac ulotke, aby zobaczyc ile tabletek jeszcze moge zarzyc do konca dnia. I tu wychodzi moja ignorancja, bo dawka dzienna tych tabletek to 3 sztuki, jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu, teraz boje sie ze moglam przedawkowac. No i nie wiem co dalej, bo tabletki juz zadnej nie bede dzisiaj brala a wiem ze z tym bolem nie wytrzymam bez.

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__MI

po Twoim opisie wnioskuje że miałaś tabletki max czyli jedna tabletka 400 mg. To to fakt mogłaś przedawkować. Ale jak to mówią teraz to po grzybach, jesli czujesz sie dobrze, nic Cię nie boli, nie masz jakiś problemów z sercem czy żołądkiem, brak zawrotów głowy, nudności omdlet itp. To pewnie nic Ci nie bedzie.
Jeśli bardzo Cię boli to możesz wziąć pracetamol, to inna grupa związków niż ibuprofen

Odnośnik do komentarza
Gość anna22222

Dziekuje za porade, bylam dzisiaj u lekarza, przepisal mi tramadol-na bol i terazeptam-na rozluznienie miesni, podobno bol idzie od kregoslupa, w co troche cierzko mi uwierzyc, bo czesto bolal mnie kregoslup i byl to zupelnie inny bol. Teraz oprocz okolic lopatek boli mnie rowniez miedzy piersiami, jakby ktos mnie caly czas uciskal. Ekg nic nie wykazalo. Na poczatku myslalam ze to pluca, ale oprocz bolu nie mam innych objawow. Juz sama nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Gość anna22222

No wlasnie nic nie mialam robione, oprocz ekg, zadnego przeswietlenia nic, moim zdaniem lekarz stwierdzil ze to kregoslup bo tak najwygodniej, tak naprawde niechcialo mu sie szukac przyczyny bolu i mam lykac tabletki az bol sam minie a na to sie nie zapowiada... nie jestem lekarzem ale mysle ze powinien wlasnie chociarz przeswietlenie zrobic, bo gdyby to byl kregoslup to ucisk kregow tez by bylo pewnie widac na zdjeciu, jutro pojde jeszcze raz i nie wyjde poki mnie nie przeswietla... nie wiem czy to od lekow czy kolejny objaw bo od wczoraj dretwieja mi rece i nogi.

Odnośnik do komentarza
Gość anna22222

Bylam wczoraj u radiologa ale bez skierowania nie przyjmuje, poszlam po skierowanie do mojego lekarza to mi nie dal, po obmacaniu plecow stwierdzil ze mam blokade i nie jest to nic groznego tylko boli i mam smarowac mascia rozgrzewajaca i trzymac cieplo, dal mi jakis zastrzyk i przepisal leki oslonowe na zoladek i ibuprofen... a mowilam ze na mnie nie dziala, mam w domu jeszcze pewnie paracetamol to bede to brala na bol i naswietlala lampa rozgrzewajaca z czerwonym swiatlem, zobacze jak przez tydzien nie minie, to pojde znowu do innego, ale mysle ze jednak to to, bo jak dawal mi zastrzyk to wyczowal rekami to miejsce gdzie najbardziej boli i faktycznie przy dotyku byl to mi znany bol. Dziekuje jeszcze raz wszystkim za wasze porady.

Odnośnik do komentarza
Gość anna22222

A jeszcze mowil ze jak to nie pomoze to bede musiala isc do ortopedy, zebi mi nastawil czy cos takiego, w sumie to wczoraj rano bylam u orto, ale jak na zlosc przyjmowal dopiero popoludniu, jak i prawie wszyscy lekarze u ktorych bylam.. w przyszlym tygodniu wybiore sie pewnie jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości rzeczywiście najprawdopodobniej są wynikiem schorzeń kręgosłupa. Ze względu jednak na nasilenie dolegliwości wskazana jest diagnostyka obrazowa, najlepiej jeśli oczywiście byłoby to MRI kręgosłupa. Skierowanie na takie badanie może Pani jednak wydać tylko lekarz specjalista. Proszę także zwrócić uwagę na zażywane leki: Tetrazepam może bowiem prowadzić do uzależnienia i należy go zażywać możliwie jak najkrócej. A propos ibuprofenu to bez konsultacji z lekarzem można zażywać max 1,2 g na dobę, czyli 3 x 400 mg tabletka.

Odnośnik do komentarza
Gość anna22222

Dziekuje, co do Tetrazepamu, to czytalam ulotke i dlatego bralam go tylko przez 5 dni na noc, lekarz rowniez ostrzegl mnnie przed tym lekiem i powiedzial ze to zbrodnia przepisywac te leki czlowiekowi, bo nie powoduja nic poza sennoscia i rzeczywiscie, dzialaly jak lek odprezajaco nasenny, ale przerwalam jego branie, gdyz wolalam sie nie wyspac, jak sie uzaleznic. Iboprufenu rowniez nie biore, zastapilam go paracetamolem, poniewaz nie pomagal i powodowal wymioty (pewnie przez przedawkowanie)

Ogolnie bol prawie minal, jedynie co dwa-trzy dni pojawia sie w nocy i wtedy biore paracetamol a jak jest maly, staram sie wytrzymac.
Podejrzewam ze przyczyna jest brak ruchu i siedzaca praca, ogolnie jak co zime dopada mnie sennosc i przemeczenie jedyna forma sportu jak mozna to nazwac jest rutynowy niedzielny spacer.
Znalazlam nie obciazajace kregoslupa cwiczenia na jego wzmocnienie, na poczatek:

#!
Czy sa jakies przeciwskazania na ktores z cwiczen?
Odnośnik do komentarza

Może to był ból na tle napięciowym? Troszkę informacji możesz tutaj poczytać https://bola-miesnie.pl/zespol-napiecia-miesniowego/ Może się czymś parę godzin wcześniej zdenerwowałaś...
Albo po prostu nierozciągnięte/nierozmasowane mięśnie, które od tak się "zbuntowały". Trzeba uważać z takimi lekami silnymi, tym bardziej, gdy wędrują one przez wątrobę. Ja bym postawiła bardziej na opokan gel albo na harpagon forte max.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...