Skocz do zawartości
Forum

Czy po 13 dniach można powtórzyć dietę kopenhaską?


Rekomendowane odpowiedzi

Dietę Kopenhaską można stosować raz na 2 lata. Jest ona jedną z najbardziej restrykcyjnych. Czasu jej trwania nie powinniśmy ani skracać ani wydłużać. Wydłużenie tego czasu lub zbyt częste jej powtarzanie może doprowadzić do powstania niedoborów, omdleń, zawrotów głowy, bólów żołądka i głowy, problemów z koncentracją i pamięcią. Jeżeli przerwiesz dietę przed upływem 6 dnia możesz ją powtórzyć po upływie 3-6 miesięcy, jeżeli zaś przerwiesz ją po 6 dni po upływie 2 lat.
Ciężko stwierdzić czy ta dieta jest dla ciebie odpowiednia, przeciwwskazaniami do jej stosowania są:
Nadciśnienie tętnicze,
Problemy z żołądkiem,
Niedobory witamin i minerałów
Zły stan zdrowia,
Trening siłowy,
Ciężka praca fizyczna,
Ciąża,
Karmienie piersią.
Dlatego najlepiej przed zastosowanie tej diety skonsultować się ze specjalistą

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__MI

Ekspert odpowiedział na pytanie czy jest dla niej odpowiednia oraz czy można ją powtórzyć od razu po jej zakończeniu.
Na dobrą sprawę jeśli ją stosujesz przez 13 dni i nic z nią nie kombinujesz, tylko jesz jak Ci nakazano to nie powinno nic się stać. Wiadomo to jest dieta dla ludzi zdrowych.

Odnośnik do komentarza
Gość paulisia27

ja stosowałam i nie mam do dziś efektu jojo więc wygląda na to,że u każdego działa inaczej ta dieta. Zamierzam ją powtórzyc niedługo gdyż minął rok. Schudłam podczas diety 8 kg, jest lato więc może uda się zgubic jeszcze około 5 kg:) przyznam,że obawiałam się czy przetrwam te 13 dni ale poszło gładko. wszystko siedzi w naszej głowie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja skonczylam kopenhaska miesiac temu. Jesli ktos sie nie objada na co dzien to wcale nie jest tak trudno wytrzymac. Ja przy wzroscie 166 z58 kg spadlam na 54 z czego jeden wrocil ale do tej pory nie jem zadnych slodyczy I produktow o wysokim indexie glikemicznym....w maju powtorze ja raz jeszcze bo wcale nie czulam sie na niej zle poza dniem 7;).
Ale w wieku 20lat chyba bym jej nie robila (teraz mam 30 I metabolizm zolwia I jak widac niewiele mi potrzeba;))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...