Skocz do zawartości
Forum

Mocna kawa w ciąży


Gość anciakowa

Rekomendowane odpowiedzi

jestem w ciąży z piątym dzieckiem. Kawy pijam ze dwie, trzy dziennie i to mocne. Wszystkie dzieci urodziłam zdrowe. To są mity że nie można. W dodatku karmię jeszcze piersią roczna córkę i też nie zauważyłam wpływu kawy na nią. A nie porzucam tego napoju od urodzenia dziecka. Może ilość zmniejszam, ale też do czasu. Dzieci mi nie chorują. No nie palę i unikam alkoholu. Ale to oczywiste. I środków przeciwbólowych, nawet nospy.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Kofeina zawarta w kawie zdecydowanie może być szkodliwa dla nienarodzonego dziecka. Nie oznacza to, że kobieta ciężarna powinna całkowicie zrezygnować z picia kawy - zdecydowanie powinna ją jednak ograniczyć. Zalecenia podają, że maksymalny limit kofeiny na dzień dla kobiet ciężarnych powinien wynosić nie więcej niż 200 mg. Jest to odpowiednik mniej więcej dwóch średniej wielkości kubków kawy rozpuszczalnej albo dwóch małych filiżanek kawy espresso. Warto jednak zwrócić uwagę, że kofeinę zawiera nie tylko kawa, ale również herbata, coca cola, kakao, czekolada, leki i inne.
Dlaczego kofeina nie jest zdrowa? Otóż wpływa na wchłanianie wapnia, żelaza i innych mikro- i makroelementów. Ponadto badania naukowe podają, że spożywanie kofeiny w dużych ilościach jest bezpośrednio związane z niską masą urodzeniową noworodków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...