Skocz do zawartości
Forum

Nieszczęsna migrena


Gość Rokitka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata i mam częste bóle głowy. Lekarz stwierdził, że to migrena. Niestety żadne leki mi nie pomagają oprócz snu, ale nie można przecież spać na przymus całymi dniami. Ból głowy przeszkadza mi we wszystkim, w skupieniu się na najdrobniejszych rzeczach :( Dodatkowo wtedy boli mnie prawe oko i to bardzo a nawet czasami robi mi się nie dobrze. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość przemyslaw nessmann

mam taki sam problem, boli po prawej stronie w okolicach skroni, lekarz dawal tabletki, ktore nie pomagaly, w koncu stwieerdzil abym odlozyl tabletki bo w koncu watrobe uszkodze, bo kazde tabletki szkodza watrobie, i przepisal mi metamizol czy jakos tak, sa to krople z morfina, na recepte, nie sa szkodliwe tak na watrobe, jak tabletki, dostalem skierowanie do okulisty, stwierdzono wade oka lewego -2,5
oraz prawego -07
to byly powody bolu glowy, odkad nosze okulary bole ustepuja, miewam je raz w miesiacu lub raz na 2 miesiace.

polecam wityze u okulisty, oraz krople przeciwbolowe zamiast tabletek bo watrobe zniszcza.

Odnośnik do komentarza

Leczenie migreny zależy od jej rodzaju.
Jeżeli bóle głowy występują rzadko, do kilku razy w miesiącu taką migrenę nazywa się zwykłą czyli epizodyczną a leczenie polega na przerwaniu bólu głowy czyli leczeniu doraźnym.
Leki stosowane w terapii migreny, których jest bardzo wiele należą do różnych grup. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka. Najczęściej są to „popularne leki przeciwbólowe”, nie powinno się jednak stosować leków łączonych zawierających kofeinę, kodeinę lub tramadol. Leki te, mimo że są skuteczne i ból głowy szybko ustępuje, równie szybko powodują przejście migreny w postać przewlekłą.
Coraz większą popularność w leczeniu migreny epizodycznej zyskują tryptany. Tryptany są skuteczne w hamowaniu nie tylko bólu, ale też i objawów towarzyszących jak nadwrażliwość na światło i hałas. Uważa się, że nie należy przyjmować więcej niż 1 tabletkę tryptanów w ciągu doby i nie więcej niż 8 tabletek w ciągu miesiąca.
Jeśli migrena epizodyczna jest częsta, należy myśleć o leczeniu profilaktycznym. Do leczenia profilaktycznego najczęściej stosuje się niektóre leki przeciwdepresyjne, niektóre leki przeciwpadaczkowe, blokery kanału wapniowego, beta adrenolityki. Warunkiem powodzenia terapii jest stosowanie tych leków odpowiednio długo i w odpowiednio dużych dawkach.
Nowoczesnym i bezpiecznym sposobem leczenia migreny przewlekłej jest leczenie toksyną botulinową. Na świecie stosowana od kilkunastu lat, w Polsce od kilku. Leczenie toksyną botulinową uznawane jest przez przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy i Międzynarodowego Stowarzyszenia Bólów Głowy za najskuteczniejszy sposób leczenia migreny przewlekłej. Działanie przeciwbólowe rozpoczyna się po około 3 dniach od jej podania i utrzymuje się przez około 3-6 miesięcy. Leczenie jest skuteczne u około 80% chorych. U około połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia bólów głowy, a u pozostałych do znacznego zmniejszenia liczby dni w miesiącu z bólem głowy lub zmniejszenia natężenia bólu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...