Skocz do zawartości
Forum

Dziewictwo a leczenie PCO


Gość Anaja87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, choruje na PCO od 7 lat. brałam tabletki anty przez 2,5 roku, wszystko wruciło do normy, ale pół roku temu znów pojawiły się torbiele na jajnikach, 2 spore guzki na tarczycy, a włoski zaczeły rozsąć dosłownie wszędzie:( mój ginekolog powiedział że dopuki nie zaczne współzyć (jestem dziewicą a mam 25 lat), nie ma sensu tego leczyć, dopiero jak bedzie problem z zajsciem w ciąże. a jak trafiłam pierwszy raz na endokrynologie to mi leakrze mówili ze trzeba to wczesniej leczyć zeby własnie potem nie miec kłopotów. czy jest sens to teraz leczyć? czy faktycznie czekać?

Odnośnik do komentarza

witaj! ja choruję na pco od dawna, uważam, że nie powinnaś przerywać brania tabletek antykoncepcyjnych, bo to właśnie one hamują powstawanie pęcherzyków i torbieli na jajnikach...szkoda że je odstawiłaś, chyba, że musiałaś z powodów zdrowotnych, w każdym razie moim zdaniem powinnaś teraz zrobić sobie badania hormonalne, sprawdzić co się dzieje, a te guzy na tarczycy, co z nimi? nie powinni Ci ich wyciąć? po wynikach badań powinni dopasować Ci tabletki anty i moim zdaniem należy je brać by ustrzec się przed takimi skutkami jakie Ciebie spotkały, serdecznie współczuję Ci i głowa do góry!

Odnośnik do komentarza

Witaj czartacz ,lekarz gin-endo w klinice w poznaniu kazał odstwic na jakiś czas żeby zobaczyc jak mój organizm reaguje, no i była poprawa. miesiączki jak w zegarku, więc już nie kazał przyjerzdzać tylko co pół roku wizyta u ginekologa w mojej miejscowości. byłam w czerwcu, i właśnie torbiele znowu są, choć podejrzewałam ze cos się dzieje bo bardzo źle się czułam w czasie okresu. guzy tarczycy po biopsji, zmiany łagodne więc tylko kontrola co pół roku u endokrynologa, a całość leczenia ginekolog. a własnie moja doktorka twierdzi że nie należy si tym narazie przejmować puki jest sie dziewica. ale po tym co mi napisałaś jutro umówie się do innego ginekologa, mam namiary od koleżanki podobno świetny....dzieki za informacje.

Odnośnik do komentarza

proszę, cieszę się, że mogłam Ci pomóc, zmień lekarza i zobacz co on powie, niestety jeśli choruje się na pco trzeba brać tabletki antykoncepcyjne nawet jeśli się nie współżyje, bo trzeba zahamować chorobę i powstawanie torbieli na jajnikach, oczywiście można odstawić tabletki na jakiś czas, ale nie na długo, bo mogą być takie skutki...powodzenia i głowa do góry:)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeśli objawy są tak nasilone to powinnaś dalej przyjmować leki. Leczenie w celu zajścia w ciąże jest inne niż przy regulowaniu miesiączek. Ewentualnie ginekolog może nie zalecać podawania leków jeśli występują u Ciebie przeciwwskazania do ich stosowania. Ale to już musi ocenić lekarz po zbadaniu Cię. Jeśli się niepokoisz możesz skonsultować się z innym specjalistą.
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...