Skocz do zawartości
Forum

Uporczywe swędzenie skóry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od jakiegoś czasu dokładnie od roku, odczuwam swędzenie skóry. Gdy byłam u dermatologa nic nie stwierdził. Najbardziej swędzi mnie wieczorem i w nocy, czasami rano. Wystarczy, że podrapię się delikatnie i mam czerwone pręgi, czasami moja skóra tak swędzi i szczypie, iż było to do nie wytrzymania, jakby coś chodziło pod skórą. Brałam leki Claritine ale nie pomagają. Potrafię drapać się do krwi. Najbardziej swędzą uda, łydki oraz dłonie i stopy. Nie zmieniałam też kosmetyków, wystarczy, że teraz moja skóra ma kontakt z mydłem, a cało szczypie. Czasami mam czerwone plamy na palcach i dłoniach. Co to może być?
Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

to wcale nie musi być to. Równie dobrze to może byc pokrzywka idopatyczna, albo alergia skórna kontaktowa. Ja tak miałam. Tylko się podrapałam to od razu wyłaziły pręgi, które tak jakby puchły ( coś jak ugryzienie komara) i strasznie swędziło. Poszłam do alergologa i dostałam taką maść na sterydach i przeszło jak ręką odjął.

PS.Ja brała Zyrtec i też nie pomagał.

Odnośnik do komentarza

ja mam swędzenie skóry w nocy po całym ciele uczucie ugryzienia komara,skóra moja jest czysta kremów używam zawsze jednakowych , leki biorę stałe pod nadzorem lekarza.
To swędzenie jest uporczywe ponieważ przerywa mi sen kilkanaście razy w nocy bo muszę się podrapać . Wstaję rano niewypoczęta.co robić

Odnośnik do komentarza
Gość histaminianka

wiem ze temat sprzed lat ale ciagle aktualny , i nikt tu nie zastanowi sie nad NIETOLERANCJA hISTAMINY,  lekarze do dzisiaj nie maja pojecia , cud trafić na takiego co sie na zna , a ludziom nawet na myśl nie przyjdzie taka przypadłośc 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...