Skocz do zawartości
Forum

Jakie są obowiązki chrzestnej?


Gość milusiaa

Rekomendowane odpowiedzi

witam. siostra nie dawo urodziła córeczke,, za miesiąc chce ja ochrzcić , poprosiła mnie żebym została chrzestną. nigdy nie byłam chrzestna. i nie mam pojecia jaki obowiazek jest chrzestnej. nawet jesli chodzi o chrzciny nie wiem czy powinam cos kupic czy jak. gdy sie pytam siostry to widac ze niechce naciagac mnia na koszta i mnie zbywa. ale przeciez to chyba nie wypada zeby chrzestna nic nie kupila na chrzest? blagam pomozcie mi!!! chce wypasc jak najlepiej!! moja sisostra to wyjatkowa osoba .

Odnośnik do komentarza

Na pewno chrzestna coś kupuje na chrzest. Możesz spokojnie kupić np łańcuszek i medalik.
Teoretycznie chrzestna zaopiekuje się dzieckiem na wypadek jakby coś złego stąło się jej rodzicom. Przynajmniej tak brzmi teoria. W praktyce to jest to po prostu ciocia. Nie masz jakiś większych obowiązków, kupujesz prezenty na komunię, urodziny itp okazje...

Odnośnik do komentarza

matka chrzestna jest odpowiedzialna za to, aby dziecku przekazywać wiarę, i to jest jej JEDYNY obowiązek, wbrew wszelkim opiniom dawania prezentów na urodziny, imieniny i przygarnięcia dziecka kiedy rodzice zginą przykładowo w wypadku samochodowym. To są tylko teorie przenoszone z człowieka na człowieka wymyślone kiedyś, i teraz wszyscy myślą że na tym opiera się rola chrzestnego.
Chrzestny ma za zadanie wychowywać chrześniaka w wierze, uczyć go pacierza kiedy rodzice tego nie zrobili, tłumaczyć mu wiarę, dbać o to, aby chodzić z nim do kościoła. To są Twoje obowiązki gdy zostaniesz chrzestną.
Co do kupowania czegoś do medalika- wszystko zależy od Ciebie. Lepiej dać drobiazg z serca, niż wymyślać tylko po to, aby dać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...