Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie przy napiętym grafiku dnia


Gość Majaaa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam 15 lat , 160 cm wzrostu i ważę 60 kg . Wiem, że to za dużo , i że powinnam trochę zrzucić . Problem w tym , że nawet jesli chcę coś z tym zrobić , np. zacząć sie zdrowo i regularnie odżywiać , to jest to w moim wypadku praktycznie nierealne , gdyż prowadzę bardzo intensywny i aktywny tryb życia , więc jem wtedy kiedy mam akurat na to czas . Jeśli chodzi o to co jem to raz moim obiadem jest zwykła bułka, raz jabłko a raz koltet schabowy . Także jest bardzo różnie , a zarazem niezdrowo . Moja aktywność nie jest niestety aktywnością fizyczną , lecz bardziej umysłową .Ćwiczyc nie mam kiedy , a szczególnie , np. chodzić na basen , biegać . Proszę zatem o kilka ćwiczeń , które moglabym wykonywać w domu wieczorem oraz o kilka rad jak poradzić sobie z moim odżywianiem . Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim musisz zacząć regularnie jeść, 5-6 małych posiłków co 3-4 godziny. To bardzo ważne, w taki sposób unormujesz pracę swojego układu pokarmowego. Organizm przestanie odkładać na ,,czarną godzinę". Po drugie Twoja waga wcale nie jest zbyt duża, jest prawidłowa, dlatego nie powinnaś stosować radykalnych diet odchudzających.
Po trzecie postaraj się ograniczyć jedzenie drożdżówek, chipsów, bułek, słodyczy, ponieważ są to dość kaloryczne przekąski. Zamień je na owoce i warzywa oraz nabiał. Będą to dużo zdrowsze przekąski od tych,które do tej pory jadłaś.
Co do ćwiczeń to najlepiej by było gdybyś poświęcała na to godzinę dziennie. Ćwiczenia możesz wykonywać takie jak na lekcjach wf, czyli brzuszki, pajacyki, bieg w miejscu, skłony, podskoki, przysiady, wypady nóg itp.
Jeśli masz zajęty dzień i nie masz czasu na ćwiczenia dobrym rozwiązaniem jest chodzenie na piechotę do szkoły lub jeżdżenie do niej na rowerze. W ten sposób zaoszczędzisz i czas i pieniądze a przy okazji podniesiesz swoją aktywność w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...