Skocz do zawartości
Forum

Oponka przy złych nawykach żywieniowych


Gość timonq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat, jestem studentem i mam problem z oponką na brzuchu oraz boczkami. Mój wzrost to ok 180cm a waga to 75kg. Ogólnie jestem dosyć szczupły, jedynie ten brzuch. Jakiś czas temu biegałem po około 10km (1h) dziennie a oprócz tego pracowałem fizycznie przez 10h. Straciłem wtedy 4 kg w ciągu 2mc jednak oponka była nadal. Nie chodzi mi o stratę wagi tylko o poprawienie wyglądu swojego brzucha. Powinienem ćwiczyć czy może jakaś dieta (Nie mam za bardzo czasu na zdrowe odżywianie i myślę, że to może być problemem)?

Odnośnik do komentarza

Niestety moja dieta oparta jest praktycznie na kanapkach, do tego z jasnego pieczywa. Wiem, że jest to grzech nr 1. Nauczyłem się nie pić soków, piję za to wodę mineralną, gazowaną z rozpuszczony magnezem (po basenie miałem skurcze, a poza tym dobrze to działa na mózgownice). Rano często nie mam czasu zjeść więc piję jakiś jogurt pitny itp (nauczyłem się, że nie potrzebuję rano śniadania). Jak jestem na uczelni to jakiś bar mleczny (pierogi ruskie). Natomiast gdy wracam do mieszkania to tosty z jasnego chleba + szynka + ser. Siedzę do późnych godzin nocnych (23-01) i czasem jak jestem głodny to ewentualnie jeszcze raz tosty. Raczej nie jem chipsów, hamburgerów, zapiekanek, coli. Piwo okazjonalnie.

Odnośnik do komentarza

~timonq
Niestety moja dieta oparta jest praktycznie na kanapkach, do tego z jasnego pieczywa. Wiem, że jest to grzech nr 1. Nauczyłem się nie pić soków, piję za to wodę mineralną, gazowaną z rozpuszczony magnezem (po basenie miałem skurcze, a poza tym dobrze to działa na mózgownice). Rano często nie mam czasu zjeść więc piję jakiś jogurt pitny itp (nauczyłem się, że nie potrzebuję rano śniadania). Jak jestem na uczelni to jakiś bar mleczny (pierogi ruskie). Natomiast gdy wracam do mieszkania to tosty z jasnego chleba + szynka + ser. Siedzę do późnych godzin nocnych (23-01) i czasem jak jestem głodny to ewentualnie jeszcze raz tosty. Raczej nie jem chipsów, hamburgerów, zapiekanek, coli. Piwo okazjonalnie.

a śniadanie to najważniejszy posiłek i powinieneś je jeść!!!

Odnośnik do komentarza

Tak ja napisałem nie pije dużo piwa. Raz na jakiś czas się zdarzy ale nie często. Brzuszki wyrabiają mięśnie ale są cholernie niezdrowe na kręgosłup. Robiłem 6 weidera ale po około 4-5 tygodniach tak bolały mnie plecy że przestałem. Poza tym nie chce kaloryfera tylko płaski brzuch

Odnośnik do komentarza

z brzuszkami też nie wolno przesadzać. a6W ma podzielone zdania niby ludzie zadowoleni z efektów ale ma też negatywne opinie dlatego że ma za dużo tych brzuszków i że ćwiczy się codziennie. Żadnych ćwiczeń siłowych (na daną partię) nie powinno się wykonywać codziennie. Brzuszki to można co najwyżej co 2 dni i to też nie po 500 tak jak jest na końcu w a6w tylko wystarczy 100. Można dołożyć ciężarek jak jest za lekko. Poza tym mało się o tym mówi ale z brzuszkami to dla równowagi powinno się ćwiczyć przynajmniej plecy.

Ogólnie na zrzucenie oponki pomoże ci trening siłowy na całe ciało, aeroby i zdrowe odżywianie. Innego przepisu nie ma.

Odnośnik do komentarza

no na pewno odpadają fast foody, bo to bomby kaloryczne. Do tego tłuste posiłki tez lepiej ograniczyć, z mięs wybierac te chudsze np kurczak:) Dużo warzyw, mało tłuszczu. Z nabiału lepiej wybierać te niskotłuszczowe ( ale nie light bo one mają dużo innych świństw)
Co do piwa, to lepiej ograniczyć ale samo piwo tak strasznie klaoryczne nie jest. Jeśli umiesz się powstrzymać przed tzw gastrofazą po alko to moim zdniem możesz od czasu do czasu się napić. Tylko wtedy do piwa nie jedz chipsów, paluszków, orzeszków czy czegoś w tym stylu:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...