Skocz do zawartości
Forum

Guzek przy odbycie


Gość www91

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
wczoraj poczułam lekki ból i swędzenie w okolicy odbytu i wyczułam w jego pobliżu miękki guzek nieco większy od fasoli. Przez noc nic się zasadniczo nie zmieniło, poza tym, że odczuwam nieco większy ból i guzek chyba nieznacznie się powiększył.Dodatkowo dzisiaj ze trzy razy wyciekał mi stamtąd przezroczysty płyn Kupiłam proktohemolan ponieważ pierwsze co przyszło mi do głowy to hemoroidy ale czytałam też coś o zakrzepicy splotu przyodbytowego. Bardzo proszę o jakąś opinię w tej sprawie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość st...er

Witam.
Mam 12 lat oraz od około 2 tygodni na moim odbycie pojawiła się mała kulka która ma około 8 mm wielkości. Czytałem trochę o raku odbytu i zdaje mi się że to właśnie on. Nie mówiłem jeszcze o tym rodzicom ponieważ się wstydzę. Jeżeli to pomoże od jakiegoś miesiąca w sklepie niedaleko mnie jest promocja napoju izotonicznego 4MOVE i chętnie go kupuje(niebieski napój), może wypiłem z 20 butelek w ciągu miesiąca. Uprawiam sport, wychodzę może co 2 dni na podwórek i gram sobie w piłkę z godzinę. Proszę was, pomóżcie mi!!!! Nie chcę umierać ani nie chcę mieć usuniętego odbytu. Proszę, powiedzcie mi ile mogę żyć z takim rakiem?
Dziękuje i oczekuję na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość gość8888

Witam serdecznie. Jakiś miesiąc temu podczas podcierania wyczułem na krawedzi otworu odbytowego jakąś kulke, kompiąc sie "zbadałem" ją dokladniej. Dotykając jej sprawiala ból podobny do takiego jak podczas naciskania pecherza z krwią albo rosnącego swiezego pryszcza, i pomyslalem ze to moze wlasnie jakis pryszcz... Po okolo 2-3 dnaich znikneło bez śladu. Teraz po okolo miesiacu sytauacja sie powtówrzyła ale postanowilem juz sie temu przyjrzec. Chyba tylko mi znaną metodą poradzilem sobie z uzyciem lusterka. Wyglada to mniej wiecej tak: na krawędzi otworu jest gulka wypełniona chyba krwią ( wyglada to jak skora scisnieta kombinerkami np) a nieco wyzej czerwona plamka. Dodam teraz reszte szczegułów. Mam 25 lat i od 4 miesiecy mam prace w ruchu(fizyczną) i zdaza mi sie czasem zatrzec w pracy. Wczesniej pracowałem jako kierowca. Dolegliośći ktorą nie wiem co jest towarzyszy fakt ze czesto chodze do toalety( czasem po 6-7 razy dziennie ale to zazwyczaj na kacu po papierosie). Dodatkowo odczuwam swędzenie na przemian/jednoczesnie z pieczeniem i uczucie nie wyprozniena sie do konca, ale za kazdym razem kiedy ide to cos wydale. Nie towarzyszy temu krwawienie ani zadna wydzielina czy tez jakis śluz. aha nie napisałęm ze od kiedy zaczalem prace fizyczna schudlem okolo 5-7kg. Stolec chyba mam normalny chociaz czesciej "luźny". Prosze o jakąś diagnoze bo duzo sie naczytałem i boje się nowotworu. Chce isc do lekaza rodzinnego po skierowanie do specjalisty ale nie wiem jaki lekarz sie tym zajmuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam mały problem, a dokładniej mówiąc dwa dni temu przy odbycie pojawił mi się mały guz, jest on twardawy, ma lekko fioletowo ciemny kolor, przy chodzeniu aż tak nie boli bardziej go odczuwam przy siadaniu, wstawaniu, siedzeniu przeszkadza mi on rówierz przy wypróżnianiu się krwi nie zauważyłem. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją i nie wiem co mam zrobić mam 18 lat i oczywiście wstydzę się powiedzieć to moim rodzicom więc zwracam się do was o pomoc. Powinienem udać się z tym problemem do lekarza, chirurga czy może to samo przejdzie i nie wróci(mam taką skromną nadzieje).

Odnośnik do komentarza

Najprawdopodobniej jest to hemoroid zewnętrzny. Dobrze by było by ocenił to proktolog. I nie wstydź się w ważnych sprawach rozmawiać z rodzicami. :) Oni Ci pomogą. Zaufaj mi. Moja rada. W aptece do kupienia są maści na hemoroidy. Wspomóc się możesz rutyną w postaci np. rutinoscorbinu-wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych.Pij dużo wody.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...