Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z nałogiem marihuany?


Gość AdamWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak odstawić codzienne dawki marihuany ??
Mam 23 lata, marihuanę palę od 5 lat. Nie przypominam sobie, aby był taki dzień w którym nie zapaliłem. Paląc nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji palenia, a teraz jest mi to niezbędne do życia. Nie potrafię jednego zwykłego dnia wytrzymać bez odpowiedniej dawki thc. Choć wiem że nie jest mi to potrzebne w życiu, to nie potrafię się powstrzymać. Zdaję sobię sprawę z poważnego uzależnienia, lecz chciałbym podjąć pewne kroki by wreszcie skończyć z paleniem Marihuany.
Proszę o pomoc, wskazówkę od czego zacząć ??
Myślę że 2tyg wyjazd poza granicę kraju, byłby odpowiednim krokiem (min. z braku dostępu do Merry), lecz póki co nie stać mnie na wyjazd. Pzdr Adam
Zauważyłem że gdy ma się zajęcia jakieś ważne i się nimi zajmie to efekt głodu jest jakoby zastąpiony tą pracą. Ale cóż praca się kończy a głód zostaje, który trzeba zaspokajać :(

Odnośnik do komentarza

Może idź do lekarza i poproś o skierowanie na leczenie w szpitalu? Zrobią Ci detox, będziesz miał terapię, może to Ci pomoże. A co do pracy to zawsze możesz zacząc też uprawiać sport. Jak czujesz że już nie wytrzymujesz to idź się zmęczyć, biegaj, pływaj, jeździj rowerem czy cokolwiek innego. Podczas uprawiania sportu w mózgu wydzielane są hormony szczęścia więc może one w jakimś stopniu zastapią thc.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za zainteresowanie moim postem i odpowiedź.
Skierowanie od lekarza rodzinnego ??
Jest wogóle coś takiego jak detox na marihuane ?? Jeśli to możliwe chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości ??
Owszem sport daje chormony szczęścia, lecz bez zapalenia nie mam tyle satysfakcji z uprawiania sportu co z paleniem. Nie cieszy mnie to tak, jak po zapaleniu.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Marihuana w bardzo słabym stopniu uzależnia fizycznie (niektórzy twierdzą, że wcale) więc detoksykacja nie jest konieczna. Natomiast wywołuje silne uzależnienie psychiczne, dlatego warto, żebyś zgłosił się do najbliższego centrum leczenia uzależnień lub ośrodka Monaru i rozpoczął terapię.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, co to palenie marihuany, nie wiem jak czują się ludzie po wypaleniu trawki i nigdy nie miałam do czynienia z narkotykami. Zawsze sama myśl o nich odstraszała i powodowała lęk. Teraz ten lęk powraca, bo mam dwóch synów, którzy mogliby próbować tych specyfików. Problem tkwi w tym, że nie potrafię poznać, czy mieli do czynienia z "maryśką". Kompletnie nie mam pojęcia jak to rozpoznać. Ich zachowanie nie wskazuje na to, by byli w jakiejś euforii, raczej są zmęczeni i ponurzy. I to też mnie zastanawia, bo przedtem tacy nie byli. Jesteś niemalże specjalistą w tym temacie- powiedz proszę jakie nastroje towarzyszą po wypaleniu tego... paskudztwa? Może źle oceniam synów, ale boję się o nich jak każda matka. Nałóg jest nałogiem i każdy należy leczyć. Uważam, że uzależnienie od marihuany należy leczyć u specjalistów, tutaj mocne postanowienie, zajęcie się pracą, czy sport nie pomogą. Konieczna jest pomoc specjalistów i tzw. detoks. Ważna jest również pomoc psychologiczna, bo przecież nadal uważasz, że nic Cię tak nie "rajcuje" jak maryśka. Powinieneś pomyśleć też o dziewczynie, dziewczynie z rozumem w głowie, która będzie Cię wspierała w tej terapii.

Odnośnik do komentarza

Droga matko la12 tych biednych dzieci , chciał bym Ci wyjaśnić ze szkoda mi twoich synów skoro taka z Ciebie matka a nie wiesz co im może być a już wnioskujesz że popalają. Dodam że nie masz zielonego pojęcia a wymądrzasz się w temacie i błędnie oceniasz środki. Z całym szacunkiem najpierw przeczytaj trochę książek na temat jak być rodzicem bo moim zdaniem trzeba zacząć od podstaw. Tylko na to już za późno, jak dla mnie jesteś ubekiem nie rodzicem więc kup najlepiej test na maryhuane a jak wyjdzie pozytywnie to wyślij na odwyk.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...