Skocz do zawartości
Forum

Torbiel w piersi


Gość du...ao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Mam 29 lat. Badając sobie piersi, wyczułam guzek. Zrobiłam USG i proszę o pomoc w interpretacji wyniku badań: Piersi o utkaniu mieszanym gruczołowo-tłuszczowym. W piersi prawej na godzinie 11, blisko otoczki brodawki, hypoechogeniczna zmiana ogniskowa wielkości ok. 5 mm - najpewniej drobna torbiel. Pierś lewa bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne pachowe niepowiększone. Proponuję badanie kontrolne za 6 miesięcy. Czy z tym wynikiem muszę zgłosić się do onkologa, czy mam tylko powtórzyć badanie za pół roku? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Witam.Torbieliki:w piersi prawej kwadrat dolno-zewnętrzny o śr.6mm,9mm,19x11mm.Wsąsiedztwie największej torbieli zmiana hypoehogenna o śr.6mm mogąca odpowiadac gęstej torbieli.W piersi prawej na godz.9-tej torbiel 17x8mm,na godz 12-tej torbiel 6mm,na godz 6-tej 4mm .Mój ginekolog chce zastosowac terapię hormonalną nie poprzedzając jej badaniami na poziom hormonów, czy mam rację upierając się aby najpierw dał mi skierowanie na badania. Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam. Urszula.
Odnośnik do komentarza
Urszulo, zazwyczaj w takich przypadkach jak mnogość torbieli w piersi, ginekolodzy zapisują terapię hormonalną bez dokładniejszych badań. Prawdopodobnie jeśli masz tyle torbieli w piersi masz zachwianą równowagę hormonalna i stąd lekarz zalecił hormony. Nie jestem lekarzem, ale piszę to, co kiedyś mi lekarze przekazali. Ja też pewnie domagałabym się skierowania na zbadanie hormonów, ale do Ciebie należy decyzja :)
Odnośnik do komentarza
Dwa lata temu stwierdzono torbiel w lewej piersi w pobliżu sutka, usunięto ją pod usg. W listopadzie, nagle w ciągu nocy, pojawiła się nowa w tym samym miejscu, usunięta w ten sam sposób. Dodam, że były to torbiele ropne. Skąd ta ropa. Czy pomoże w moim przypadku zalecany przez onkologa wiesiołek?
Odnośnik do komentarza
Witam,1,5 roku temu stwierdzono u mnie w obu piersiach pojedyncze torbiele. Największa wielokomorowa w PP wlk 9 x 5mm. Lekarz stwierdził, że na razie nie mam się obawiać. Mam 37 lat i jestem z grupy podwyższonego ryzyka. Ostatnio zauważyłam powiększony węzeł chłonny w okolicy szyji z prawej strony, pojawia się taka opuchlizna i znika. Lekarz zlecił badania krwi są w normie, ale węzeł nadal powiększa się, a potem znika -wygląda jak przepuklina. Co powinnam dalej zrobić?
Odnośnik do komentarza
Moja teściowa ma 77 lat. Zabolała ją pierś. Zrobiła USG. Co to oznacza? Hypoechogeniczne ognisko lite o nieostrych granicach w wym. 16x17x12 mm otoczone odczynem desmoplastycznym Birads 4, w. chłonny o obnożonej echogenicznośći o śr. 6 mm, podejrzany. UCG wykonywał lekarz nie onkolog. Stwierdził, że trzeba usunąć całą pierś. Proszę o opinię. ANNA
Odnośnik do komentarza
Witam
Dzisiaj stwierdzono u mnie torbiel w lewej piersi 6 mm. Lekarz powiedział, że tego się nie usuwa tylko systematycznie bada. Na wielu forach czytałam, że lekarz powinien usunąć płyn z torbieli, na innych że leczy się to hormonalnie. Czy powinnam iść do onkologa? Proszę pomóżcie, bo nie wiem co robić. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
hej!!!!Rok temu wykryto mi torbiel 8mm.w lewej piersi,dzis robilam kontrolne usg i okazalo sie ze ta nie rosnie ale jest druga i ma 5mm.ale najsmieszniejsze jest to ze lek.robiacy usg pytal czy ta mniejsza torrbiel wpisywac w wynik dla lek.zabawny co?Mama zmarla na raka,dziadek tez,a pan radiolog mnie wysmial ze jestem chipohondryczka i nie ma czasu na takich jak ja:)piers mnie boli,pali i bol promieniuje pod pache,jutro ide do lekarz
Odnośnik do komentarza
Gość Nikooooola
cześć Wam!
Na początku grudnia wyczułam w piersi mały guzek, zgłosiłam się z tym do lekarza rodzinnego. Ten od razu mnie przekierował to przychodni onkologicznej, a tam dostałam skierowanie do szpitala na zabieg, w którym mieli mi usunąć guzek. Szczerze mówiąc trochę się bałam. Kilka dni temu poszłam do tego szpitala i na następny dzień zabrali mnie na salę operacyjną i wykonali zabieg pod narkozą. Cięcie było bardzo małe, od razu po obudzeniu czułam lekki ból, który minął bardzo szybko. W trakcie zabiegu wykonali biopsję i wyszło, że jest był to torbiel. Na następny dzień wypuścili mnie do domu. Nic a nic mnie nie boli:)

W wielu przypadkach się tego nie usuwa, ale mi powiedzieli, że lepiej się tego pozbyć;)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...