Skocz do zawartości
Forum

Dieta odchudzajaca przy antykoncepcji hormonalnej


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat. Od 6 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne i to właśnie przez nie przytyłam 3kg. Jeszcze nigdy tyle nie ważyłam i czuje się z tym fatalnie. Pojawił mi się brzuszek, który zawsze był płaski i przybrałam w biodrach. Chciałabym wrócić do poprzedniej wagi, czyli 57kg. Mam 173cm wzrostu, więc nie jest to nadwaga ale okropnie się czuje z taką masą. Od września idę do szkoły, będę chodziła na wf i dodatkowo ćwiczyła w domu. Tylko pytanie jakie ćwiczenia mam wykonywać ? Jaką dietę zastosować? Jakąś odchudzającą np Dukana czy inną ?

Odnośnik do komentarza

Przy tabletkach można przytyć i to nie tylko wodą. Tłuszcz i hormony są ze sobą powiązane i właśnie trudniej jest schudnąć, poza tym kobiety biorące tabletki częściej mają problemy z celulitem. Nawet z ćwiczeniami będzie trudniej ale to nie znaczy że się nie da.

Po pierwsze puchniesz bo nabierasz wody, na to możesz spróbować pić coś moczopędnego, np zielona herbata. Są oczywiście tabletki które nie powodują zatrzymania wody w organizmie a nawet ją odprowadzają, tylko że czytałam że przy nich jest z kolei większe ryzyko zakrzepicy więc nie wiem czy warto.
Po drugie estrogen pobudza magazynowanie tłuszczu stąd między innymi ten cellulit. Z tym raczej nic nie możesz zrobić, chyba że ćwiczyć ale to i tak trudniejsze niż bez tabletek.
Po trzecie tabletki utrudniają przyswajanie podstawowych pierwiastków i witamin i powodują niedobory. Niedobory z kolei powodują w efekcie łaknienie i to najczęściej na te niewskazane produkty typu czekolada. Z tym można walczyć łykając dodatkowo jakieś suplementy typu magnez, żelazo witaminy i kontrolując swoją dietę, oczywiście w obie strony, czyli nie jeść za dużo i nie jeść za mało, oraz starać się dostarczać wszystko co niezbędne organizmowi.

Najczęściej się mówi właśnie o tym pierwszym aspekcie, a dwa pozostałe się pomija żeby nie odstraszać potencjalnych klientek. Mam nadzieję że trochę rozjaśniłam sytuację, życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...