Skocz do zawartości
Forum

Refundacja zamrażania nadżerki


Gość nat ttt

Rekomendowane odpowiedzi

byłam dzisiaj u ginekologa i okazało się że mam nadżerkę, lekarz kazał mi udać się na zamrożenie, jednak zabieg kosztuje 150 zł, czy to nie powinno być refundowane ? i co to wgl jest ta nadżerka, dodam że mam 18 lat i zaczęłam współżyć z chłopakiem

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Nadżerka jest to zmiana chorobowa części pochwowej szyjki macicy. Polega ona na ubytku tkanki nabłonkowej. Wyglądem przypomina intensywnie czerwoną plamę. Są różne rodzaje nadżerek (rzekoma, swoista, prawdziwa). Nadżerka najczęściej pojawia się na skutek stanów zapalnych miejsc intymnych. Przyczyną stanu zapalnego mogą być infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze, a także podrażnienia mechaniczne.
Zabieg usunięcia nadżerki jest refundowany przez NFZ, a to znaczy, że jest bezpłatny. Koszty ponosi się jedynie w przypadku, gdy leczenie przeprowadzane jest w gabinecie prywatnym.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

ja ostatnio miałam zamrażaną i razem z kolposkopią zapłaciłam prywatnie 400 zł! MASAKRA!!!
Nadżerka powstaje przez infekcje. Ja zamroziłam nadżerkę, a muszę jeszcze stosować lekarstwa od infekcji. Piecze mnie przy stosunku i nawet przy badaniu wziernikiem :/ mam nadzieję, że po lekarstwach się poprawi.
A nieleczona nadżerka może zmienić się w nowotwór więc lepiej zapłacić kilka stów niż potem cierpieć

Odnośnik do komentarza

sonko1803
Achaa tak wogole to ile się trzeba potem powstrzymywać od seksu? ja mam małą nadżerke niewyleczoną do końca 2 razy miałam smarowanie solcogynem i w końcu lekarz zdecydował żeby zamrozić

mi na ten temat lekarz nic nie mówił więc pewnie to nie przeszkadza w seksie. Też miałam małą, ale nie stosowałam żadnych maści tylko od razu zrobiłam zamrażanie. To nie jest jakiś "intensywny" zabieg.Może w necie poszukaj. Mi lekarz tylko powiedział, że przez jakiś czas będzie mi lecieć śluz jak przed miesiączką. I leciał, ale zaraz na drugi czy trzeci dzień dostałam okresu hehe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...