Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży przy antykoncepcji hormonalnej


Gość weronika777

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weronika777

Witam Wszystkich.
Piszę tu, bo nie wiem jak postąpic... Rok temu dowiedziałam się ze mam zespół pco (policystycznych jajników). Zaczęłam wtedy stosowac antykoncepcje hormonalną microgynon 21. Brałam tabletki przez 4 miesiące, później miałam przerwę aż do teraz, gdyż 5 dni temu w pierwszy dzień miesiączki znów zaczęłam je brac (tak zalecił ginekolog).
Wczoraj jednak współżyłam z moim partnerem i dokończył w środku. Boję się że mogłam zajsc przez to w ciążę. Przyjmuję antykoncepcję doustną dopiero 5 dni... Nie wiem czy to wystarczy, nie mieliśmy dodatkowego zabezpieczenia. Tu pojawia się moje pytanie. Czy mogłam zajsc w ciążę?? Czy któraś z Was zna taki przypadek lub sama tak miała? Jeśli doszło do zaplodnienia to może na wszelki wypadek odstawic tabletki, a po tygodniu zrobic test?? Nie wiem co mam zrobic.... Proszę o radę...

Odnośnik do komentarza

Jesli prawidlowo rozpoczelas tabletki czyli pierwszego dnia miesiaczki wzielas tabletke, to juz od 1 dnia jestes zabezpieczona. Wiec jesli wspolzylas w piatym dniu nie zaszlas w ciaze. Nie martw sie na zapas. Dodam jeszcze jesli nie wystapily u Ciebie jakies wymioty lub biegunka do 4 godzin po przyjeciu tabletki, Jestes zabezpieczona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...