Skocz do zawartości
Forum

Trobiel na jajniku a szansa na ciążę


Gość ag...a3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam 28 lat od ponad roku z partnerem staramy się o dziecko. Jego wyniki są jak najbardziej ok moje do tej pory też były wporządku. Przy ostatnim badaniu USG okazało się jednak że mam torbiel na jajniku 3,5cm. Lekarz przypisał mi tabletki antykoncepcyjne mam je brać przez miesiąc i wtedy zobaczymy co dalej. Mam jednak małe wątpliwości. Co w przypadku gdy tabletki nie pomogą i torbiel nie zniknie? czy czeka mnie usunięcie torbiela? czy taki torbiel mógł być przyczyną naszych niepowodzeń? I pytanie ostatnie a najbardziej nurtujące, biorę te tabletki już 13 dzień miałam normalnie miesiączkę a teraz cały czas mam takie drobne krwawienia i plamienia, czy to jest normalny objaw? czym może być to spowodowane?

Bardzo proszę o odpowiedź, jestem już zdesperowana i wykończona psychicznie. Rok walki, badań, starań nie wpływa kojąco na moją psychikę. z góry dziękuję

AT

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Lekarz przepisując antykoncepcję zakłada, że torbiel wchłonie się pod wpływem działania hormonów. Zmiana na jajniku może być przyczyną niepowodzeń w staraniach o potomstwo. Jeśli hormonoterapia nie przyniesie spodziewanego efektu to lekarz zaproponuje inny rodzaj leczenia. Niewykluczone, iż będzie to zabieg operacyjny. W pierwszych tygodniach przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą występować dodatkowe krwawienia oraz plamienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...