Skocz do zawartości
Forum

Plamienia zamiast okresu w przerwie


Gość Lajla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne cilest juz od dluzszego czasu. Ostatnio zażyłam dwa opakowania pod rząd aby nie wystąpiło krwawienie. Podczas barania 4 ostatnich tabletek z drugiego opakowania wystąpiła u mnie biegunka. Podczas tych dni nie doszło do stosunku. Teraz będąc w trakcie przerwy współżyłam dodatkowo używając prezerwatywy. Lecz martwie się tym że powinnam dostać okres, a miałam jedynie plamienie. Przed przerwą miałam przez 2 dni plamienia, w trakcie przerwy myślałam, że mam okres bo przez jeden dzień miałam mocniejsze krwawienia lecz teraz krwawienia wcale nie ma. Więc w sumie okresu nie miałam w przerwie. I tu się marwię. Może to być przyczyna tego, że zażyłam dwa opakowania odrazu?

Odnośnik do komentarza

Witam Cię,

Czy biegunka miała charakter ostry i wystąpiła w ciągu 3-4 godzin od wzięcia tabletki??
Skutkiem pominięcia tych 7 dni na krwawienie z odstawienia, mogą być bóle brzucha, i plamienia w trakcie brania kolejnego opakowania, lub niepełen krwawienie w kolejnej przerwie. Jeżeli teraz będziesz brała preparat zgodnie z zaleceniami producenta, czyli 21+7, wszystko powinno powrócić do normy.
W razie jakichkolwiek wątpliwości,występowania objawów niepożądanych(zawartych w ulotce) lub podejrzenia ciąży, zawsze powinnaś zgłosić się do swojego ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam 19 lat i od ponad roku biore tabletki antykoncepcyjne.
W lipcu zaczelam po mojej 7 dniowej pauzie, regularnie tabletki.
Tydzien przed kolejna pauza codziennie wspolzylam z moim partnerem, bez prezerwatywy. Nie dochodzil we mnie, ale to wiadomo, ze to zadne zabezpieczenie.
Bylam takze 5 dni przed ta pauza u ginekologa, i mialam robione USG i w ogole inne, i tez wyklucza ciaze.
W ta niedziele przyjelam moja ostatnia tabletke. W tedy mialam ten brazowy sluz. Ale dzisiaj jetzt juz sobta i do tej pory nie dostalam krwawienia, tylko ten brazowy sluz.
Poweim ze robilam dzisiaj test ciazowy ale wyszedl negatywnie.
Czym to moze byc spowodowane? Zaburzenia chormonow? Zawczesnie zrobilam test ciazowy?
Czy moge dalej przyjmowac moje tabletki po tej 7 dniowej pauzie, i czy antykoncepcja zostanie utrzymana?
Dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...